Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

ti me unishtavash -_- :D

 

 

 

e, pravila sam burek u tavi. genijalan metod, od ideje do tanjira 15 minuta. nisam postovala mere, umesto topljenog putera razmutila sam dve kasike maslinovog u jaju, premazala temeljno kistom kore za gibu (jedna kora, jedna glista), posula mrvljenim sirom, persun jok. nista nisam solila, ispalo mi slano, sir bio slan. smotala. zalila ladnom vodom, ocedila, ispekla. par minuta s jedne, par minuta s druge strane. pravi burek, spolja krckavo, unutra slinavo.

naravno da mi je zagorelo u delimano tiganju. sledeci put u teflonu. 

Link to comment

slezina od svinje, dobro oprana, malo sulja, karija i mlevenog persuna - ostaviti u frizu sat i po ili dva..

 

mladi bluk i cluk, sitno iseckan na tihoj vatri, posle desetak minuta dodati slezinu, lepo promesati... pa onda senf, origano i ljuta paprika. dinstanje sa vinom, pivom ili vodom jos bar 90 minuta, na tihoj vatri.  

 

perfection! 

Link to comment

burek pametne kuvarice: konacan recept

 

kore za gibu

sir

maslinovo ulje

voda

teflonski tiganj

 

 

premazati koru maslinovim uljem. posuti sirom. ako je sir slan, ne treba dosoljavati. urolati. smotati u spiralu i staviti nasred podmazanog tiganja. drugu koru premazati, posuti, urolati, nadovezati na spiralu, i tako redom, dok se ne popuni tiganj. dlanovima spoljstiti spiralu. zaliti ladnom vodom da ogrezne. ostaviti da stoji par minuta. burek ce nabubreti. izliti visak vode, pridrzati burek jednom rukom. premazati uljem odozgo. 

 

staviti na hladnu ringlu, ukljuciti sporet. kad se zagreje ringla, smanjiti, burek treba da se pece na slaboj do umerenoj vatri. posle pet sest minuta (proveriti dal se uvatila lepa, zlatna korica) okrenuti ga pomocu tanjira. peci jos 5 sest minuta s druge strane. 

 

genijalan burek. 

 

 

 

g2cne1jc.jpg

 

 

14xkjnp.jpg

Edited by darling
Link to comment

pa u nekom od onih sirnjavih kioska u sredini

sigurno ima neki homoljac

a i ne moras na pijac idi kod dzamije u halal shop, imas tamo da biras sjenicki, kod onih dole u mgorkog ima neki brutalno dobar sitan sjenicki za pite, ne znam da li ga ovi drze

Edited by yolo
Link to comment

burek pametne kuvarice: konacan recept

 

kore za gibu

sir

maslinovo ulje

voda

teflonski tiganj

 

 

premazati koru maslinovim uljem. posuti sirom. ako je sir slan, ne treba dosoljavati. urolati. smotati u spiralu i staviti nasred podmazanog tiganja. drugu koru premazati, posuti, urolati, nadovezati na spiralu, i tako redom, dok se ne popuni tiganj. dlanovima spoljstiti spiralu. zaliti ladnom vodom da ogrezne. ostaviti da stoji par minuta. burek ce nabubreti. izliti visak vode, pridrzati burek jednom rukom. premazati uljem odozgo. 

 

staviti na hladnu ringlu, ukljuciti sporet. kad se zagreje ringla, smanjiti, burek treba da se pece na slaboj do umerenoj vatri. posle pet sest minuta (proveriti dal se uvatila lepa, zlatna korica) okrenuti ga pomocu tanjira. peci jos 5 sest minuta s druge strane. 

 

genijalan burek. 

 

 

 

g2cne1jc.jpg

 

 

14xkjnp.jpg

hvala. upravo jedem :) spremio sve po ovom receptu, samo u rerni, u nekoj ovalnoj posudi. Bilo je potrebno više vremena ali ispalo je savršeno. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...