Jump to content
IGNORED

Pobačeni oglasi


bus

Recommended Posts

secam se jednog davnog u selu na placu - prodajem krmacu dozirana... nije mi bas bilo jasno al' mi objasnilo. krmaca je bila osigurana kod DOZ-a. nedaleko od mog posla ima rucna perionica auta sa ogromnim natpisom HAND JOBS - moracu da slikam u nekoj blizoj buducnosti pa da okacim.

Link to comment
Koljem po kucama :s_c:
Ако би неко био љубазан да прекопа архиве НИНа, (прет?)последњи децембарски број те године (неке средње осамдесете или пре тога?) кад је тај оглас изашао, уредникова страна за зезање и ситно пођебавање, илити друштвени коментар, спомиње тај оглас као знак да се приближава нова година, и онда каже (ако ме сећање не вара) "а један други, видећи шта му се спрема, дао је оглас у коме обавештава родбину и пријатеље да неће дочекати нову годину".
Zna li se da li je taj oglas zaista objavljen ili je urbana legenda?Pitam zato što mi se čini da sam ga prvi put čula (a nikad pre toga pročitala) u filmu Pejzaži u magli gde ga šerbedžija, igra oca one mlade narkomanke, čita u nekim novinama i umire od smeha, normalno. Doduše, mislim da je on pročitao nešto dužu verziju: Koljem po kučama. Alat nosim sa sobom.Mrzi me sad da tražim, ali rekla bih da je film s početka osamdesetih, a i oglas je tako datiran, pa me zanima šta je starije kokoška ili jaje, tj. iz oglasnika u film ili s filma u legendu?
Link to comment
Zna li se da li je taj oglas zaista objavljen ili je urbana legenda?Pitam zato što mi se čini da sam ga prvi put čula (a nikad pre toga pročitala) u filmu Pejzaži u magli gde ga šerbedžija, igra oca one mlade narkomanke, čita u nekim novinama i umire od smeha, normalno. Doduše, mislim da je on pročitao nešto dužu verziju: Koljem po kučama. Alat nosim sa sobom.Mrzi me sad da tražim, ali rekla bih da je film s početka osamdesetih, a i oglas je tako datiran, pa me zanima šta je starije kokoška ili jaje, tj. iz oglasnika u film ili s filma u legendu?
Мени се чини да је тадашњи дежурни зајебант у НИНу прочитао оглас у Политици, па коментарисао, и јесте, било је наведено "мајстор носи алат са собом". Мислим да би било лакше да се прегледа десетак бројева НИНа (дакле, последњи и можда претпоследњи број у години), почев од годину две пре снимања тог филма па уназад (е сад стварно мислим на "прегледати уназад", а не на све оне глупости настале од оног руског "таму назад", све до "ми тако већ пет година уназад мислимо"), а кад се нађе, прегледати Политику за претходних десет дана - ако је НИН слаган у уторак или среду, ово ми делује као набацан низ жврљотина на основу штампе од претходног викенда. Овог се тако јасно сећам јер сам се и ја смејао као блесав док сам читао, па онда још два три пута док сам читао сваком ког дочепам :lol: .Па... чим архиве НИНа и Политике за '75-'85 буду доступне на овој обали, ето мене... или, ако би имао неко коме је ближе... cool.gif
Link to comment
  • 2 months later...

danima mukotrpno rasciscavam krs iz jednog zapustenog inboxa. da nije ovakvih stvari, poklekla bih usput.post-131-1239192846.jpgzalba... i komentaripost-131-1239192879.jpgdirektno, nema stapoz

Edited by le petit nicolas
Link to comment
Па... чим архиве НИНа и Политике за '75-'85 буду доступне на овој обали, ето мене... или, ако би имао неко коме је ближе... cool.gif
Blizu je Narodna biblioteka nama s ovu stranu Save i Dunava, al' ko će se cimat...
Link to comment
  • 2 weeks later...

omiljeni (mada nisu bas jezicki "sarmantni")"prodajem stojadina u ocajnom stanju"i"prodajem trosed, nije na razvlacenje"bio je jos jedan ali ne mogu da ga se doslovce setim. nesto kao:"prodajem vikendicu 5000km od dubocice" (mozda ne dubocice ali slicnog "naselja")

Link to comment

PRODAJEM šOPRET....I nije nešto, al' je mnogo zabavno kad pozoveš te što su dali oglas (ni krive ni dužne, jer su pogrešili u novinama) i u razgovoru jedno 15 puta ponoviš "šopret" :D

Link to comment
I nije nešto, al' je mnogo zabavno kad pozoveš te što su dali oglas (ni krive ni dužne, jer su pogrešili u novinama) i u razgovoru jedno 15 puta ponoviš "šopret" :D
Je l'... ovaj... kad si prvi put primetio da imaš sadističkih sklonosti? :wicked:Ako je već greška - što nisu ispravili "odgovorni" u novinama? Dešava se da intervenišu na svoju ruku i izmene smisao oglasa... A biće da su oni i skrivili ovaj šopret. Edited by FranziskaKafka
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...