Jump to content
IGNORED

Nuts and bolts


bus

Recommended Posts

Kako su u prethodnim inkarnacijama Lingvistika i Jezik uglavnom bili oaze mira i harmonije (sa povremenim iskakanjima, čerupanjima, cikom, i vriskom, naravno), ne mislim da će sada biti bitno drugačije: dakle, očekuje se smooth sailing. Ako imate predloga ili pitanja u vezi sa organizacijom ovog dela foruma, ovo bi bilo mesto za njih.

Link to comment

Imam ja nesto blizu teme. :DZasto je sport pre jezika, nauke itd.? :unsure:Znam da je nebitno, ali je i sport uglavnom nebitan, da ne kazem efemeran...

Edited by FranziskaKafka
Link to comment
Imam ja nesto blizu teme. :DZasto je sport pre jezika, nauke itd.? :unsure:Znam da je nebitno, ali je i sport uglavnom nebitan, da ne kazem efemeran...
Mišljenje učesnika foruma nije i mišljenje moderacije bla bla... ...Sad ozbiljno: iako je nama jezik mnoooooooogo bitan, siguran sam da ima podjednako mnogo ljudi kojima ne može biti manje bitan (u smislu metalingvističkog raspredanja o istom) i koji bi Jezik stavili ispod Deponije. Ne znam zašto se blok NAUKA I TEHNOLOGIJA našao ispod bloka SPORT, ali kontam da su oni crveni administratori jednostavno išli logikom onoga što će biti posećenije, a, ruku na srce, protiv SPORTA i POLITIKE nemamo šanse. E, sad, imam odgovor zašto je JEZIK na NAUCI I TEHNOLOGIJI. Na Kinshasi I je naziv ovog potforuma bio Lingvistika (kao i na Pramajci) i bio je u grupi KULTURA. Onda sam ja tražio da se preimenuje u Jezik (logikom da se neće samo raspravljati o lingvistici kao nauci) i svrsta u 'POZNAVANJE PRIRODE I DRUšTVA' (gde je bila i Nauka) po dve linije argumentacije: 1) jezik je društvena pojava i 2) lingvistika je empirijska nauka i ne spada u KULTURU. E, sad, iako smatram da bi forum Lingvistika morao biti u grupi NAUKA, jer je lingvistika nauka, mislim da bi forum Jezik mogao komotno stajati u grupi DRUšTVO, te da mu je možda tamo pre mesto. Bolek i ja možemo da pomognemo sa svim internim pitanjima na Jeziku, ali za eventualno pomeranje na DRUšTVO (i samim time iznad SPORTA ^_^ ) bi se valjalo obratiti crvenim administratorima na temi Moderacija. Taj bi predlog imao moju podršku, ali ne znam šta drugi misle. Edited by crveni autobus
Link to comment

Ovaj... nije bitno ispod-iznad, nego mi se ucinilo da je NAUKA bitnija od sporta i ostalog... Hm, ako je presudno interesovanje, onda bi na prvom mestu bili XXX sadrzaji (da li ih ovde uopste ima? :D ) a mozda i prazni razgovori...^_^

Edited by FranziskaKafka
Link to comment

Ma šta nije bitno. :fashisto: Ko još ne voli da bude iznad. Ovako, dok doskroluješ do Jezika, tri točkića na mišu lipšu. I meni je nauka bitnija ocporta, ali kao čoeku i komunisti. Kao moderatoru... Stavovi izraženi na ovom forumu su isključivo stavovi korisnika bla bla truć.EDIT: E JEDNOM kad bih ubo (kako se ovo piše?) svako slovo bez edita... bomb.gif[Franziskin odgovor na Nedoumicama].

Edited by crveni autobus
Link to comment
  • 2 weeks later...

Skrećem svim jezičarima pažnju na novu temu na Zidu plača koja se tiče reorganizacije kategorija na Parapsihopatologiji. što se nas tiče, predložio sam da se Jezik preseli na grupu potforuma DRUšTVO. Ako vi imate neke druge predloge (za druge potforume), navalite.

Edited by crveni autobus
Link to comment
Il da ga šaljemo na edukaciju il ofarbajte gumbove u crveno i zeleno
:lol: Ma vi smrtnici nikada necete znati kako je nama.Par puta se i meni desilo da pritisnem edit, ali uvek se zaustavim kad vidim da nigde nema quote tagova
Link to comment

videla, i oneraspoložila se :huh: ovo je, po mom laičkomtm mišljenju, ubedljivo najuspešniji pdf na forumu (na sport ne zalazim, pa se izvinjavam, inače svi pričaju da je prvoklasan), jer je veseo i posećen kao čitčet, a koristan kao literatura ( :lol: ) zašto ga razvaljivati? jel ti smeta družina laika što zuji okolo, ili šta? <_<ili ti tražili da popraviš ugled društvu (što je sa angažovanim vinom verovatno zanimljiv izazov, kom* je teško odoleti...)* kad sam već tu, o istom trošku, jel se kaže kom ili kojem? imam ozbiljan problem sa lektorkama oko tih stvari

Link to comment
videla, i oneraspoložila se :huh: ovo je, po mom laičkomtm mišljenju, ubedljivo najuspešniji pdf na forumu (na sport ne zalazim, pa se izvinjavam, inače svi pričaju da je prvoklasan), jer je veseo i posećen kao čitčet, a koristan kao literatura ( :lol: ) zašto ga razvaljivati? jel ti smeta družina laika što zuji okolo, ili šta? <_<ili ti tražili da popraviš ugled društvu (što je sa angažovanim vinom verovatno zanimljiv izazov, kom* je teško odoleti...)* kad sam već tu, o istom trošku, jel se kaže kom ili kojem? imam ozbiljan problem sa lektorkama oko tih stvari
E, ako ti nisi peta koja je ovo ovako shvatila. Jezik će ostati poseban potforum, jedino će se preseliti u 'gornju grupu', zajedno sa Politikinim Zabavnikom, Društvom, Lokal-patriotizmom i dijasporom, Ekonomijom i finansijama, i Florom, faunom, i kućnim ljubimcima. Taman posla da ja poželim da mi se moje čedo rasformira i da se ova naša jezička družina razilazi. Daleko od toga da mi smeta sastav ljudi koji ovde zalaze; štaviše prvoklasan je. Samo mislim da ne spadamo (svi zajedno) pod Nauku i tehnologiju.EDIT: 'Kom' je samo kraći (sinkopirani) oblik reči 'kojem'. Edited by crveni autobus
Link to comment
  • Krošek locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...