Jump to content
IGNORED

Ucenje stranih jezika


reg

Recommended Posts

Inace, preporuka za izbegavanje: institut u jovanovoj, engleski. narode, u sta se to pretvorilo - bruka2
Мали овај свет... некад давно, тај институт је био муштерија моје фирме, а пошто су све наше муштерије са дугачким соцреалистичким именима имале интерне надимке (например "Коњи" - ергела у Зобнатици, "Клаанца" - живинска кланица), Институт је добио скраћетицу од СТРани ЈЕзици Београд. Стрјеб. Изгледа да се остварило.
Link to comment

Pogledajte omladinski klub Palilula na sajtu opshtine Palilula. Chasovi Italijanskog i Shpanskog su 500 dinara mesechno-jedan termin nedeljno. Ide se relativno sporo ali za te pare mislim da je bestbaj.

Link to comment
  • 1 year later...
  • 4 months later...

Jel ima ko da je polagao neki test engleskog jezika? CAE, TOEFL shtatigajaznam. Zanima me koja je najjeftinija varijanta i za koju treba najmanje da se sprema (negde sam chuo da ima da se radi samo preko rachunara shto mislim da bi mi odgovaralo poshto engleski samo tako konzumiram). Vidim da su u BC cene vrlo vesele.edit: Aco deda Pantelija je od svega najvishe voleo mochu! Evo ja tju da probam sada (nemaju mandarinski kineski)

Edited by Aule@
Link to comment

Za koju namenu polažeš test? To bi trebalo da bude presudan faktor u izboru ovog ili onog testa. Reci, pa ću da vidim koji da ti preporučim. E da, koji nivo znanja engleskog (misliš da) imaš?

Link to comment
Jel probao neko livemochu?
Јесте, једна од ћерки, да тера даље свој јапански. Троши то већ више месеци. У ствари мислим да је почела тек након излета до Токија.пјаф™: исправка, троши Анки. Edited by расејан
Link to comment
nemacki: treba mi preporuka za neki dobar program ozivljavanja znanja jezika, a da ne idem na kurs, nego u sopstvenoj reziji da obnavljam.:)
poznajem jednu simpaticnu nemicu koja kvalitetno ozivljava ali se to tesko moze nazvati sopstvenom rezijom.
Link to comment
Jel probao neko livemochu?
E ja sam probao i ove prve lekcije deluju debilno. Ortak mi kazhe da su negde sjebali stvar oko rechi.
Za koju namenu polažeš test? To bi trebalo da bude presudan faktor u izboru ovog ili onog testa. Reci, pa ću da vidim koji da ti preporučim. E da, koji nivo znanja engleskog (misliš da) imaš?
Hteo bih da se uvalim na neki master napolju (Francuska) i trazhe engleski sledetje sertifikate (ili da ti je maternjie engl ili da si u nekom periodu u zhivotu boravio u engleskogovoretjoj zemlji):-TOEFL: 550/677 (Paper-based) or 213/300 (Computer-based) or 79/120 (Internet-based)-IELTS: 5.5/9-TOEIC: 750/990-Cambridge: CAE (Certificate of Advanced English)Proshle godine sam bio na nekom fri testiranju u ekvilibriju i dobio sam B2 shto je bio max koji su tada davali. Mislim da sam C1 makar. Engleski mogu da razumem i pisani (spremao tolike ispite na engleskom svaki dan na netu itd) i govorni (gledam vesti bez problema). Mozhda mi je malo slabije izrazhavanje. Pismeno je verovatno do jaja poshto tu imam vremena koliko hotju da smislim shta napisati a govorni deo, pa, nemam toliko mnogo prilike da ga vedzhbam. Proshle godine sam bio u Cheshkoj mesec dana i prezhiveo sam na engleskom (verovatno bih prezhiveo i ovo). Ali da li je to dovoljno da dobijem taj sertifikat? Zato pitam koji je najjednostavnije polozhiti.Btw, bila je jedna pesmica na engleskom ovde sa sjebanim lingv prelazima koja je izazov i za nejtiv govornike kada se brzo chita i mislim da sam pogreshio samo 4,5 puta:D
Link to comment
  • 2 weeks later...

mozda sam promasila, ali ovde mi je bilo najpribliznije:Povodom Evropskog dana jezika Francuski KulturniCentar, Goethe Institut iDruštvo za strane jezike i književnost Srbije imaju zadovoljstvo da vas pozovu na predavanje o zajedničkom evropskom referentnom okviru za žive jezikeu petak, 25. septembra 2009, u 18.00 sati u Francuskom kulturnom centru, Knez Mihailova 31Teme:"Jezičke politike u Evropi"„Prezentacija zajedničkog evropskog referentnog okvira za žive jezike“ „ Evaluacija i zajednički evropski referentni okvir za žive jezike“Učesnici: Jelena Filipović, šef katedre za španski jezikAleksandra Begović, Savetnik Zavoda za unapredjenje školstva, Zamenik predsednika društva za strane jezike i književnosti SrbijeJovica Mikić, Predavač i prevodilac dela „Procena i zajednički evropski referentni okvir za žive jezike“ pisca Kristine Taljant.Na srpskomDobrodošli!poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment
Hteo bih da se uvalim na neki master napolju (Francuska) i trazhe engleski sledetje sertifikate (ili da ti je maternjie engl ili da si u nekom periodu u zhivotu boravio u engleskogovoretjoj zemlji):-TOEFL: 550/677 (Paper-based)
polagala ovo u septembru 2002. moj score je bio 633, spremala sam se dve nedelje (obnavljala neku gramatiku).mislim da 550 bodova mozes da ubodes bez problema.meni je najveci problem bio da CUJEM onaj drljavi kasetofon, mada sam sedela u prvoj klupi.cene se ne secam, ali nema sanse da je bila 100USD... much more... bar sto i par desetina evra.
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...