Jump to content
IGNORED

Ucenje stranih jezika


reg

Recommended Posts

Najbolje da pitas u FKCu da li je Flora jos uvek u Beogradu i da li drzi privatne sesije. Veruj mi, Onan.
pillow talk je najbolji za učenje -_- Brzo se nađe zajednički jezik Edited by Kelt
Link to comment
Berlitz
Ako se ne varam, Berlitz insistira na nekoj vrsti audiolingvalnog metoda i čini mi se da su protiv eksplicitnog predavanja gramatike, što svakako ne bi bilo u skladu sa onime što se danas zna o tome kako odrasli uče jezike. (Naime, odrasli kojima se ne pruži neka vrsta instrukcije iz gramatike uče jezike sporije, daleko su manje tačni u upotrebi stranog jezika, i postižu niže nivoe uspeha od ljudi kojima se predaje gramatika. Ima i sve više dokaza de je eksplicitno predavanje gramatike odraslima bolje od implicitnog). Edited by crveni autobus
Link to comment
  • 1 month later...

predaju i gramatiku.inace, preporuka za izbegavanje: institut u jovanovoj, engleski. narode, u sta se to pretvorilo - bruka2ne znam previse detalja, ali institut se "privatizovao", ma sta to znacilo. recimo da su zaposleni otkupili akcije, ili tako nesto. i sada besomucno trose staro ime i slavu. par primera;1. pocetni kurs engleskog za odrasle, intenzivan. drzi ga cetiri-pet predavaca. na svaki cas dolazi druga profanka i vergla svoje 'parce'. nema veze sta je ona pre nje radila i da li, naprimer, nesto nije stigla. koristi se neka magnetofonska antika. metoda je, naravno, agramaticka.2. pocetni kurs za pacice male koje roditelji cekaju 45 min u hodnicicu, toliko uskom da se jedva mogu ispruziti noge.3. recnik esse na cd-u. nema zvuka. mogli su i kao vordov dok da ga naprave.sve u svemu :yucky: poz

Link to comment
nemacki: treba mi preporuka za neki dobar program ozivljavanja znanja jezika, a da ne idem na kurs, nego u sopstvenoj reziji da obnavljam.:)
Verovatno do znas i sama ali u Platou,Sluzbenom glasniku i drugim knjizarama postoje PONSovi kompleti za ucenje u sopstvenoj reziji..nisam ih koristila do sada ali isto tako radi ozivljavanja nemackog planiram da kupim ovih dana pa cu videti valja li cemu... :)Isto tako sam sa sajta Deutche welle-a odavno skinula u audio i pdf formatu neke vezbe za samostalno ucenje nemackog pa mozda mozes to jos uvek kod njih da iskopas... cak mislim da je bila i srpsko nemacka verzija -nisam bas sigurna...@ Le petit nicolasNi ja ne preporucujem institut ni za nemacki...odavno oni zive na staroj slavi...
Link to comment

@redringhodma, ja sam se navukla jer je u davno proslo vreme kad sam ja ucila engleski bilo moderno nadmetanje izmedju kolarca i jovanove. pa kolarac nikako nije mogao da dobaci :lol: .sad ojdumrem od muke sto sam svog coveka naludela da tu upise. zaliboze para i vremena.ni to mi nije bilo dosta nego sam i potomstvo osudila na devet meseci u jovanovoj :frust: sad ozbiljno, pitanje: koju skolu u bgd. odabrati za odrasla coeka?poz

Link to comment

Je l' to stvarno tako sa Institutom? Ja sam išao tamo u proleće 2004. na pripremni kurs za Proficiency (jedan semestar) i bilo je stvarno super. Tri profesorice su to držale, ali su sve tri bile odlične (doduše dve malo više nego ona treća). :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...