Jump to content
IGNORED

Moja metoda za brzo učenje jezika


Bakemono

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Replies 581
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bakemono

    108

  • sweety

    23

  • sunny

    22

  • ToniAdams

    18

Top Posters In This Topic

Posted Images

ja mislim da ti je u indesign-u ipak lakse nego u wordu, jer ces moci da napravis dva boxa u koja ces kopirati tekst pa onda polagacko uredjivati prelom, iako verovatno nisi baratao sa tim programom (cim pitas :-). i u quarkxpress-u bi bilo slicno, ali se on sad mnogo manje koristi. sto se vremena tice, zavisi od toga sta ces uredjivati, ali za tekst od npr 100strana stranog jezika i 100 strana srpskog (naravno, na jednoj stranici) ce ti trebati otprilike pet-sest sati, da ucinculas redove i prelome reci tako da budu na istoj visini i da ispratis sav tekst... posle sve to prebacis u pdf (kako bi citao sa ekrana ili sa ipoda, ifona, itd...)

Link to comment
  • 2 months later...
  • 9 months later...
  • 1 month later...

Da , ima li jos nekih paralelnih Engl-Srpskih osim onih 5 sto kruze konstantno. Njih sam vec procitao a to su da podsetim ovde  Master and margarita, 

Steppenwolf , Old man and see, The monk who sold his ferrari, Alisa in wonderland , Hamlet, 1984 ,Little prince , Notes from underground 

 

Najvise su mi se dopale sledece i to bas ovim redom:

 

1.  1984 Dzrordz Orvel (audio dosad nepravezidjen sa upecatljivom i jakom naracijom od nepoznatog autora koju sam skinuo na yourub ja mislim)

 

2.  The master and margarita Mihal Bulgakov  stvarno dobra knjiga i tema a audio  bolji nego li kod Orvela , znaci uzivao sam u audio citanju jel vruhunac brijlijantnosti i retorike se oseca u dojalozima.

 

3.  The monk who sold his ferrari  Robin sarma . Lepa knjiga nesto kao istocnjacka filozofija i motivacija .

 

Ako ima jos nekih dela od Dzordza Orvela paralel books Eng-Ser . Jako bih se obradovao da mogu da je procitam i ujedno prosirim i utvrdim engl vokabular  .Ili mozda jos neko poznato svecko knjizevno delo koje i ovako vredi procitati na nasem jeziku , pa jos i na engleskom .

Edited by milosix
Link to comment
  • Krošek unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...