Jump to content
IGNORED

Moja metoda za brzo učenje jezika


Bakemono

Recommended Posts

  • Replies 581
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bakemono

    108

  • sweety

    23

  • sunny

    22

  • ToniAdams

    18

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nadam se da se nisi uvredio na moj džukački pokušaj da ti izvučem i ostale paralelne knjige koje imaš, pošto mi to nije bila namera :(
Što? Ne znam što bih, između ostalog, zato sam i otvorio ovu temu. :)
Link to comment

Ma, ja sam se istripovao nešto :D Uglavnom, hteo sam da te zamolim da na Rapid postaviš te paralelne knjige koje imaš, ako ti je puno odjednom, onda svaki dan po jednu ili tako nešto.

Link to comment
Ma, ja sam se istripovao nešto :D Uglavnom, hteo sam da te zamolim da na Rapid postaviš te paralelne knjige koje imaš, ako ti je puno odjednom, onda svaki dan po jednu ili tako nešto.
Pa stavio sam sve, ne čitaš! :D
Link to comment
Ništa što ne možeš sam da skineš sa sajta http://uz-translations.net/. Taj sajt je pravo blago!Nažalost, nema audio knjiga ni na albanskom, osim njih par od Ismaila Kadarea, koje mogu samo da se kupe, ali ne i da se skinu.
Znam za taj sajt, nisam baš nešto bio oduševljen izborom kad sam poslednji put proveravao, mada je to već davno bilo, pogledaću sad da nema nečeg novog. Hvala što si me podsetio na to, u svakom slučaju. :)
Link to comment
hvala ti sto si podelio ovo sa nama...u procesu sam ucenja nemackog, probacu i javicu radi li.
Radi sigurno, ako radiš onako kako je predviđeno. Obavezno skini i audio knjige.Bitna stvar: knjiga koju čitaš i slušaš mora biti jedna od tvojih omiljenih knjiga, ili da ti u krajnjem slučaju nije dosadna, inače nema od tog posla ništa. Fora je da čitaš knjigu koju voliš, samo na nemačkom. Shvatio si do sada verovatno da kad imaš paralelni tekst nema nikakve potrebe da koristiš rečnik za traženje nepoznatih reči. To, samo po sebi smanjuje vreme koje ti treba da naučiš jezik za nekoliko redova veličine. Kad čitaš, nemoj da obraćaš pažnju na baš svaku reč - one bitne i visokofrekventne reči će se pojavljivati toliko puta da nećeš moći da ih ne zapamtiš. Kažu da otprilike sedam puta zaboraviš jednu reč da bi je na kraju zapamtio.Ne znam da li ste znali da 200 najfrekventnijih reči čini 50% svakog pisanog teksta. Dok čitaš, tvoj rečnik se formira kao grudva snega koja se kotrlja niz snežnu padinu, sve do trenutka kad možeš potpuno da odbaciš paralelni tekst i da čitaš bez pomoći L1. Naravno, treba početi od jednostavnijih knjiga (drame, Mali princ, Alisa...). Nije loše nekoliko puta pročitati i preslušati istu knjigu. Edited by Bakemono
Link to comment
Znam za taj sajt, nisam baš nešto bio oduševljen izborom kad sam poslednji put proveravao, mada je to već davno bilo, pogledaću sad da nema nečeg novog. Hvala što si me podsetio na to, u svakom slučaju. :)
Šta da se radi, albanski nije baš popularan jezik i ima jako malo materijala za učenje. Na tom sajtu zaista ima skoro svega što može da se nađe od kurseva.
Link to comment
Ahaaa, ako si mislio da one stoje na sajtovima do kojih si stavio linkove, onda ok ;) Ja sam shvatio da imaš nekih dodatnih koje si sam pravio.
Ama ne! pročitaj poslednji post na prvoj strani!
Link to comment

Nego, je l' može da mi pomogne neko ko zna norveški - skinuo sam audio za 1984 od Orwella na norveškom, pa mi sad treba knjiga u elektronskom formatu, pdf, ili doc, ali nikako ne umem da je nađem. Postoje li neki dobri sajtovi za skidanje e-knjiga na norveškom?

Link to comment
  • Krošek unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...