Jump to content
IGNORED

francuski za početnike, uznapredovale&govornike


Otto Katz

Recommended Posts

Bacam se 2,5. put na francouzštinu.
tek -_- . mladac, vidi se i bez slike.evo jednog hendi rečnikaako neko ima neki za slovenačko-srpski i v v bila bih zahvalna. i, eventualno komprimovanu gramatiku tog egzotičnog jezika. naime, treba da ga naučim do kraja sledeće nedelje :isuse: poz Edited by le petit nicolas
Link to comment
tek -_- . mladac, vidi se i bez slike.evo jednog hendi rečnikaako neko ima neki za slovenačko-srpski i v v bila bih zahvalna. i, eventualno komprimovanu gramatiku tog egzotičnog jezika. naime, treba da ga naučim do kraja sledeće nedelje :isuse: poz
Trenutno radim sa njima. Koristimo Harvatski/Srpski/Srpskohrbatski bez problema.
Link to comment

tv5 7 jours sur la planète i imas posle svake vestice da resavas testice za izabrani nivo [edit. a ima tu negde i videji bas za pocetnike, svaki posvecen jednoj novoj reci cini mi se)+ radio fip

Edited by prima
Link to comment

Bravo svima! Akobogda večeras rovim po linkovima i ubacujem ih u raspored učenja. Boris, MayDay, kako je išao proces učenja kod vas? OK, vi ste immersed, što nije moj slučaj, ali sračunah da mi je ovo šesta godina kako s kontinuirano bakćem s Francuzima.

Link to comment
Trenutno radim sa njima. Koristimo Harvatski/Srpski/Srpskohrbatski bez problema.
ok se i mi razumemo kad radimo. al ja treba da polazem jezički tekst, da prevodim sa slov na srp i sa slov na eng.eto, to. poz
Link to comment
Bravo svima! Akobogda večeras rovim po linkovima i ubacujem ih u raspored učenja. Boris, MayDay, kako je išao proces učenja kod vas? OK, vi ste immersed, što nije moj slučaj, ali sračunah da mi je ovo šesta godina kako s kontinuirano bakćem s Francuzima.
Nisam ti ja neki reper. Ja sam ovdje dosao sa 13 godina davne 86'. Ali i dalje ima mali akcenat (koji uopste ne lici na istocnoevropski).
Link to comment
ok se i mi razumemo kad radimo. al ja treba da polazem jezički tekst, da prevodim sa slov na srp i sa slov na eng.eto, to. poz
Ja sam naučio višegodišnjim gledanjem RTVSlo, kasnije i čitanjem webizdanja Dela etc. Za duge metode ne znam.. Gramatika im je praktički ista, vokabular ima neke manje razlike ali se pohvata za tjedan dana ako malo prođeš kroz recmoo Delo.si. Pazi, ako ne uspiješ u tome kao ja, to će značiti da je hrvatski ipak poseban i slovenskom bliži jezik, budući da ja slovenski savršeno razumijem. Puno je toga u igri, daj sve od sebe!
Link to comment
  • 6 months later...
Bravo svima! Akobogda večeras rovim po linkovima i ubacujem ih u raspored učenja. Boris, MayDay, kako je išao proces učenja kod vas? OK, vi ste immersed, što nije moj slučaj, ali sračunah da mi je ovo šesta godina kako s kontinuirano bakćem s Francuzima.
king louie, ako ide samostalno učenje francuskog? mene je taj tvoj stav dosta inspirirao, pa sam i sama kao potpuni početnik poskidala rosettu stone i krenila. entuzijazam mi je potrajao oko 3 miseca, a onda mi je postalo preteško. sad sam se dogovorila s 1 studenticom, prelazim se u klasične štreberske vode...
Link to comment
king louie, ako ide samostalno učenje francuskog? mene je taj tvoj stav dosta inspirirao, pa sam i sama kao potpuni početnik poskidala rosettu stone i krenila. entuzijazam mi je potrajao oko 3 miseca, a onda mi je postalo preteško. sad sam se dogovorila s 1 studenticom, prelazim se u klasične štreberske vode...
Polako, kud si navrla, nije Švabo na Husinu. U 10om mjesecu idem u Tuluz za koju prigodu sam obećao javno obraćanje na lokalnom jeziku. Ima vremena još. A sad ozbiljno, propalica sam i zgubidan, bog će me kaznit najsurovije. Do preteškog sam došao nakon mjesec dana. Ali ne predajem se, dok ima dana, ima i nade.
Link to comment

slažem se, odnija vrag prišu. al, svaka čast na ustrajnosti, kod mene se to samostalno učenje pritvorilo u jedan mazohistički maraton- em mi je teško, em stalno imam (ispravan) osjećaj da ne radim dovoljno, od čega mi se da još manje i ajmo opet u krug. zato sam se dosjetila učiteljice, bolej krivit drugoga, nego sebe biggrin.gif

Link to comment
  • 3 years later...

on peut aussi échanger nos ppp réflexions banco ici s'il y a des intéressés :P

 

récemment, j'ai découvert "bescherelle l'essentiel" que l'on puisse consulter ponctuellement sur les questions spécifiques, très bien expliquées

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...