Jump to content
IGNORED

Волем, језички


расејан

Recommended Posts

mafin ^_^ Iako je cujem samo u tv serijama, super je rec.
Ми смо их прекрстили... од множине мафинз (јер се никад не пече само један <_<) су испали муфљузи. Ево десета година откад их тако зовемо.
Link to comment
Ми смо их прекрстили... од множине мафинз (јер се никад не пече само један <_<) су испали муфљузи. Ево десета година откад их тако зовемо.
ne kaze se mafinz nego mafini. i gresna vam dusa sto ih ruzite.
Link to comment
ne kaze se mafinz nego mafini. i gresna vam dusa sto ih ruzite.
А јок, мафинси. Свака енглеска реч код нас добија једнину у множини или обратно - нису били Битлови и Стонови, него Битлси и Стонси, дабоме :).Таман посла да их зовемо тако да сви знају шта је, шта би нама остало?
Link to comment
  • 5 weeks later...

Nisam imala pojma kud ću s ovim, te na love, te na vino- na kraju reših da ga iskrcam ovde.Do juče sam mislila da je dalmoški neprikosnoveno carski dijalekat, ali su me juče ištrijani uverili da toga ima još. Em ih je milina slušati em ovi iz mog slučaja genijalne stvari govore.Elem, juče je na radio Puli išla emisija u kojoj su ištrijanima penšionatima koji odvajkada prave vino dali da probaju fensi vina koja su poosvajala kojekakve zlatne medalje. Komentari su bili antologijski- nažalost samo je ovih par nahvatano i zapisano između dva smeja.Obećali su da će nastaviti sledeće nedelje a mi u međuvremenu očajnički tražimo veze u stanici ne bismo li iskamčili snimak emisije.Par izvoda:

Ča, ma to ni vino, to ni vidilo grojza, to je bišulfit, aj ma smrdi, ja ti to ne pijem...
pa onda malo igraju šije-šete, pa opet nekom daju vino:
Kolikoo si platija to vino??? 80 kun??? 80 vrazi uzelo tebe i njih...Ja popim 3 litre mojega i gren spati ko top i zbudim se ko tić. Da sam pija tega vina od 80 kun zajno bin u manikomiju finija...
pa onda konvenšnal vizdom:
‎-Koliko popijete na dan?-Dvi do dvi i po litre.-Ni to malo puno?-Tilo pita tako.
i tehnologija i aktuelnosti:
Koju ste knjigu zadnju pročitali? a ča ja znan.. pročita san giornal i to mi je dosta samo nas lažu, bin ja da toj politici da gredu ambroziju trgati..Da li gledate televiziju? Ne, samo max tv, i to cilu noć gledam gole žene...Da li koristite... internet, facebook? a ne ne bin poludija zajno....
:lol: Edited by Joshua
Link to comment
Nisam imala pojma kud ću s ovim, te na love, te na vino- na kraju reših da ga iskrcam ovde.Do juče sam mislila da je dalmoški neprikosnoveno carski dijalekat, ali su me juče ištrijani uverili da toga ima još. Em ih je milina slušati em ovi iz mog slučaja genijalne stvari govore.Elem, juče je na radio Puli išla emisija u kojoj su ištrijanima penšionatima koji odvajkada prave vino dali da probaju fensi vina koja su poosvajala kojekakve zlatne medalje. Komentari su bili antologijski- nažalost samo je ovih par nahvatano i zapisano između dva smeja.Obećali su da će nastaviti sledeće nedelje a mi u međuvremenu očajnički tražimo veze u stanici ne bismo li iskamčili snimak emisije.
Ма Истријани су вајк били 1 цареви (а види ми се да сан торна 1 Густафе опет на плејлисту, а :P). Обдушевио сам се тим наречјем још кад сам читао "Рива и дружи" (долазе другови) од Фулвија Томице, са бесмртним случајем кад матори антикомуниста тражи да га сахране са титовком и петокраком на глави. "Нек умре један њихов" :)
Link to comment

neprikosnovenvolsebnosmokljanA narocito zato sto su mi ove dve potpuna zagonetka glede etimologije, a ni za trecu nisam siguran (ima li veze sa schmuck, bilo iz jidisa ili nemackog)?

Link to comment
neprikosnovenvolsebnosmokljanA narocito zato sto su mi ove dve potpuna zagonetka glede etimologije, a ni za trecu nisam siguran (ima li veze sa schmuck, bilo iz jidisa ili nemackog)?
Прва вуче на руски (касатъся - дотицати се, нпр. касателъная - тангента); друга јесте из руског. А ово треће и мени вуче на јидиш.
Link to comment
  • Krošek unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...