Jump to content
IGNORED

Jezički alati na internetu


bus

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bus

    10

  • prima

    4

  • расејан

    4

  • belch

    3

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

izvinjavam se oddjobu, pomislice da imam resenje za njega - al nemam, naZalost /fali, fali taj pravopis i meni ;-)nego, htedoh podeliti sa vama ovaj ruskosrpskoruski recnik. meni nekoc bas bilo tesko da izbunarim neki elektronski recnik ovih svojstava. i dobro je posluzio; nisam ga vremenom ni menjala te ne bih znala reci jel sada postoji bolji od te fele. dakle, sasvim solidan, u kombinaciji sa yandexom (koji ima onu sjuper alatku - rusku tastaturu) odlicno sluzi, mada, sa druge strane stoji i to da ja nisam nikakva lingvistica, a korist je iskljicivo utilitarna. evo gachttp://www.wikiled.com/russian-serbian-id-263229-Default.aspx/a mislim da ce i rasejanom posluziti, nadju se tu sasvim neocekivani i zanimljivi sinonimi.../

Link to comment
izvinjavam se oddjobu, pomislice da imam resenje za njega - al nemam, naZalost /fali, fali taj pravopis i meni ;-)nego, htedoh podeliti sa vama ovaj ruskosrpskoruski recnik. meni nekoc bas bilo tesko da izbunarim neki elektronski recnik ovih svojstava. i dobro je posluzio; nisam ga vremenom ni menjala te ne bih znala reci jel sada postoji bolji od te fele. dakle, sasvim solidan, u kombinaciji sa yandexom (koji ima onu sjuper alatku - rusku tastaturu) odlicno sluzi, mada, sa druge strane stoji i to da ja nisam nikakva lingvistica, a korist je iskljicivo utilitarna. evo gachttp://www.wikiled.com/russian-serbian-id-263229-Default.aspx/a mislim da ce i rasejanom posluziti, nadju se tu sasvim neocekivani i zanimljivi sinonimi.../
pa ima neko sranje... uguglaj "pravopis" - ali vrlo je šturo; Čudi me da neko to ne napravi, kad su već Vujakliju stavili on-line, mogli su nešto slično da urade i za pravopis
Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Nisam siguran da je adekvatan topik ali dopalo mi se:http://www.pravopas.com/Šta znam, deluje kao dobar i dobro urađen projekat. E, sad, na pravopisu sam ostvario 50% (doduše na teškom nivou) pa bih voleo da neko od kvalifikovanih lingvista potvrdi da se zaista kaže dušobrižnik a ne dušebrižnik, pošto za tako neke detalje, sramim se priznati, prvi put čujem.

Edited by beowl
Link to comment

Malo im baguje džukac:Играо си: "Пуж"Тачно је: "Пуж"... a odgovor se crveni kao netačan. :huh:Takođe, bukvališu, pored ping(-)ponga, pogrešio sam i za:Играо си: тексашки ренџерТачно је: тексаски ренџерИграо си: ШћећинТачно је: Шчећин... a bre? :mellow:I 'ladno se sa ovim drugim slaže Klajn, ne mogu da verujem, pa čuje se Ć, ne? A ovo prvo ću nastaviti da govorim -ški, kaže Klajn da može i tako. <_<Fina ideja za sajt, svakako. :)

Link to comment
  • Krošek unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...