Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

danganronpa 3 se drzi proverene i uspesne formule, i dalje je to ta neka jukstapozicija pop art estetike i murder mystery tematike -_- sudjenja su jos uvek ultra-zabavne mesavine simpaticnih mini-igara, temeljnih rasprava i slapstick komedije, a sad je moguce i lagati u cilju viseg dobra, tj. istine. likovi su i dalje dopadljive karikature, sto neumitan nasilni rastanak s njima cini jos tezim. nazalost, veliki deo problema od kojih je patila dvojka su i dalje tu, u prvom redu previse oslanjanja na patos, naivnu mitologiju i razbijanje cetvrtog zida. ako nista, bar kraj ima vise smisla, koliko god naizgled unistavao mogucnost za kasnije nastavke (stvarno, njihova ideja soft reboota je ocito da ubiju fransizu ^_^). nije zgoreg ni sto je ovo uverljivo najupecatljivija igra u serijalu s vizuelne strane: seksi fontovi, lepsi interfejs, pametna upotreba shadera, tranzicija izmedju scena... kao da su u spike chunsoftu videli personu 5, pogledali se izmedju sebe i rekli "znate, mogli bi i mi ovako" :D

 

ako je ovo poslednje sto smo dobili od kazutake kodake i danganronpe, radi se o sasvim pristojnom kraju. ako nije... vidimo se u cetvrtom delu!!!

 


 

Link to comment

Dobra kampanja u Battle Brothers. Trenutno sam na 20. danu, imam dvojicu na 5. nivou, mada je i broj pogibija solidan (6-7). Prvih nekoliko bitaka je proslo bez zrtava, a onda naleteh na vukodlake. Pobedismo, ali dvojica nastradase. Onda je usledio haotican period. Misija prvog nivoa, gde naleteh na 9 neprijatelja, sa 6 mojih (trojica su bila nesposobna za borbu), plus su oni imali 2 strelca. Ostasmo 2 na 4 na kraju i ja smugnuh. Opremih trojicu iz rezerve i navalih na ovu cetvoricu, pa sta bude. Jedan moj se borio golim rukama, posto je neko zaboravan. Lik sa sekirom ih je slozio redno, dobismo bez gubitaka. Zatim regrutacija i sada nas ima 7 ponovo i oko 1000 zlatnika.

 

Nove igre nisu normalne. Assassin's Creed-Syndicate, 60+ GB.

Link to comment

da samo da se ta zahtevnost na hardu negde vidi, a igrice ništa lepše i detaljnije nisu od crysisa izašlog pre 10 godina, kome je bilo dovoljno 5x manje mesta na hard-u

Link to comment

Svaka čast crysisu kako izgleda za igru staru deset godina, ali da se ne lažemo....smešno je to ipak porediti sa tipa witcherom 3 ili novi tomb raiderom.

Samo osvetljenje je toliko napredovalo za ovih 10 godina da je to u startu besmislena rabota.

Link to comment

Ako sam negde dobro procitao igra su postale preglomazne jer developeri ubacuju sve rezolucije u instalaciju a nema opcije da izaberes da ti instalira samo onu rezoluciju koju zelis.

Pod rezolucija mislim na objekte grafike itd.

 

Sent from my Le X620 using Tapatalk

Link to comment

misliš na texture, da moguće je pre 7-8 godina nije bilo ovih egzotičnih 1440p i 2160p rezolucija, 8 milki pixela zauzima puno prostora, a realno takve monitore ima < 5% igrača pa svi ostali onda ispaštaju ^_^

Edited by gone fishing
Link to comment

Na to sam mislio nisam bas strucan. Ali stvarno ne znam sta im tesko da to ubace kao opciju? Imam 1080p i hocu samo te teksture a ako mi zatrebaju druge onda lepo dodatna instalacija i cao.

Link to comment
heat signature je svemirski 2d stealth naslov koji se vrti oko principa koji je autor tom francis nazvao "nadoknadivom katastrofom": misije koje traju 2-10 minuta, cilj koji treba ispuniti (spasavanje, asasinacija, kradja ili otmica) i gomila neprijatelja s razlicim karakteristikama izmedju igraca i cilja. u svakom trenutku je moguce pauzirati situaciju i baciti se na razradjivanje plana, pa je gameplay zapravo dosta slican onome u invisible, inc. i ovde i tamo su sve bitne informacije ponudjene na gotovs, i svaki kiks pri izvedbi ce uvek biti greska igraca, a ne nemilost rnga. dodatne slicnosti su rudimentaran (ali efektan) ai neprijatelja i raznolikost gadgeta koje igrac ima na raspolaganju, od teleportera i key clonera do igracki za usporavanje vremena i nevidljivost. roguelite elementi su krajnje adiktivni, pa osnovna formula ostaje zabavna kroz citavu igru.

 

glavna zamerka mi je vizuelni dizajn, koji je nepotrebno nakicen i neintuitivan. u kombinaciji s cinjenicom da heat sig zahteva dosta konstantnog zumiranja, ovo cesto dovodi do nerazaznavanja okoline i otvara put kobnim greskama. mozda bi bilo bolje da umesto zumiranja imamo nekoliko "zakljucanih" uglova kamere, ukljucujuci i standardnu mapu broda s jasno oznacenim mestima od interesa™. jeste da bismo izgubili mogucnost da iz krupnog kadra odzumiramo na citavu galaksiju, ali to ionako dosadi nakon prvih 5 50 puta ^_^ druga glavna zamerka je sto je nakon prihvatanja svake misije potrebno zapravo i odleteti na mesto zlocina. za razliku od misija, ovaj deo igre je uvek isti i – uprkos eleganciji samog sletanja na brod – brzo se pretvara u gnjavazu. na srecu, igra nudi brzo premotavanje klikom na "f", sto umnogome olaksava proces.

 

valja spomenuti i da zavrsavanje igre zahteva malo grindovanja. da bi galaksija bila oslobodjena, potrebno je unistiti cetiri glavna utvrdjenja, od kojih je za svako prethodno potrebno osloboditi po deset planeta. buduci da je za svaku planetu potrebno odraditi najmanje dve teze misije, jasno je da vec pricamo o solidnom time sinku. pored toga, pred kraj igre izazova gotovo i da nema, jer je sve najbolje gadgete moguce kupiti direktno iz glavnog huba. stealth prakticno prestaje da bude potreban, s obzirom da je kompletnu posadu moguce priklati u rekordnom roku.

 


 

odigrao sam i oko tri sata deadly premonitiona, nakon cega sam ga s gadjenjem sutnuo s harda. reputacija koju ima deluje potpuno zasluzeno, s obzirom da je igra uzasna na skoro svakom zamislivom nivou. grafika iz ps2 ere, los framerate, skaredna voznja, zastarele kontrole, tragican combat (istini za volju, swery jeste rekao da je to ubacio jer ga je publisher naterao)... ono sto bi trebalo da bude najbolja strana i sto je igri donelo kultni status – bizarni stil – je prosto uvrnutost uvrnutosti radi. jedino sto ovde valja je osnovna premisa (jasno inspirisana twin peaksom, ali i lynchovim filmovima), zasnovana na glacijalno™ sporom pacingu i istrazivanju cudnog gradica. steta sto je za izvedbu bio zaduzen covek koji nema pojma o game developingu <_<

Edited by Calavera
Link to comment

Na to sam mislio nisam bas strucan. Ali stvarno ne znam sta im tesko da to ubace kao opciju? Imam 1080p i hocu samo te teksture a ako mi zatrebaju druge onda lepo dodatna instalacija i cao.

lol najbolje da će da izdaju spešl edišne za vas piroćance. Nema leba otoga, nije im isplativo. A jel ne može pun k tih nepotrebnih sranja da se pobriše posle instalacije? Edited by ToniAdams
Link to comment

Na to sam mislio nisam bas strucan. Ali stvarno ne znam sta im tesko da to ubace kao opciju? Imam 1080p i hocu samo te teksture a ako mi zatrebaju druge onda lepo dodatna instalacija i cao.

ne moze zbog steam-a. mora da bidne isto za sve inace bi se vodilo kao dve igre. alternativno morao bi se praviti dlc sa decu sto, hoce fend

Link to comment

Kod mene su drajveri uzrokovali problem kod ELEX-a. Sada sledi zivciranje, u klasicnom Gothic stilu. -_-  :piggy:  (bonus instalirah Battle Brothers, koji je urnebesno tezak; bar za mene).

 

ELEX i nije nesto. na pocetku je teska igrica, mucis se dok napredujes i zavrsavas misije, a kada ojacas postaje smesno lagana. glupo je reseno i budzenje oruzja. ono, interesantno je za ubijanje vremena ali ima mnogo boljih igrica.

Link to comment

To je problem kod PB igara, retko sta je savrseno odradjeno. Meni je Gothic 3 omiljen njihov naslov, ali tek nakon svih onih peceva. Dosta stvari je moglo bolje, no svejedno solidna igra. Ja retko nesto predjem u cugu; kombinujem ELEX, AC Syndicate, Divinity Original Sin (da zavrsim najpre prvi deo, pa da predjem na 2), te Battle Brothers, a hocu i Witcher 3 da obrnem ponovo.

Edited by Miljenko
Link to comment

Zapoceh Divinity Original Sin 2 i mogu reci da je hype na mestu. Odlicna atmosfera, zanimljivi likovi, ne bas laka borba, prepoznatljiv svet iz ranijih naslova Divinity serijala.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...