Jump to content
IGNORED

Bron/Broen


Tolaa

Recommended Posts

Odgledala prvu sezonu. Vozilo dobro, skoro do kraja. A onda u pretposlednjoj epizodi shvatiš da je sve zločin iz strasti, i onda vrtiš film unazad i zapitaš se WTF političke poruke, protest protiv iskorišćavanja dece, kakvi beskućnici, kakvi bakrači...

 

Broj ubijenih u seriji nameće ne policijsku istragu, nego uvođenje vanrednog stanja, ne u Malmeu od 400k stanovnika, već na teritoriji cele Švedske.

 

Čini mi se ko da su u seriju turili sve fazone svih kriminalističkih serija koje su ikada gledali. Sve što ste ikada videli po krimi serijama, sve ima, pa su tu malo i preigrali, ubica ispade neki supermen sa sto ruku i nogu.

Npr.

 

u poslednjoj epizodi, ubica uspeva da namami Danijela u svoju kuću, pa tu nešto pričaju (ima neka radnja), pa ga ubije, pa stavi u kovčeg, pa napravi perfektan dupli zid od gipskartona u svojoj garaži, u koji će sakriti kovčeg (a to podrazumeva postavljanje potkonstrukcije, postavljanje ploča, postavljanje bandaž traka i gletovanje spojeva, te dve ruke krečenja, da zid izgleda na kraju potpuno neprimetno i savršeno) i da na kraju ode u Danijelovu kuću, i to sve od 8 do 11 ujutru.

 

 

Jedino što mi se svidelo kod serije su prelepi kadrovi severnjačkih gradova, lepa arhitektura, lepi i zgodni ljudi, sa zdravim zubima i urednim kućama. Nema zadriglih svinja, nakolmovanih tetki i ulica u kaljugama. Hladno, ali standrad.

 

 

Link to comment
  • 1 month later...
  • Replies 334
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Tolaa

    65

  • Arkadija

    31

  • mustang

    27

  • Frank Pembleton

    20

  • 2 weeks later...

Jedino što mi se svidelo kod serije su prelepi kadrovi severnjačkih gradova, lepa arhitektura, lepi i zgodni ljudi, sa zdravim zubima i urednim kućama. Nema zadriglih svinja, nakolmovanih tetki i ulica u kaljugama. Hladno, ali standrad.

 

mene zena, zbog navedenog, naterala da idemo u kopenhagen (a ja jos nadjem let do malmea a onda minibusom preko broena :happy:  ). al ove godina ja biram, pa cemo u napoli, posto sam dok je ona gledala most ja pratio gomoru...

Edited by Bright Billy
Link to comment

mene zena, zbog navedenog, naterala da idemo u kopenhagen (a ja jos nadjem let do malmea a onda minibusom preko broena :happy:  ). al ove godina ja biram, pa cemo u napoli, posto sam dok je ona gledala most ja pratio gomoru...

OMG! pa vi ste sjajni!!!!

 

love it! :wub:

Link to comment

mene zena, zbog navedenog, naterala da idemo u kopenhagen (a ja jos nadjem let do malmea a onda minibusom preko broena :happy:  ). al ove godina ja biram, pa cemo u napoli, posto sam dok je ona gledala most ja pratio gomoru...

samo se ti nadaj da ćeš da biraš ...

Link to comment

Evo da i ja dam mojih 2cents. Serija odlična naravno ali u trećoj ima par stvari koje su mi nelogične.

 

 

Prvo šta se desilo sa onim radnikom koga su jurili pola sezone i koji vozi žutog golfa??? Odjednom nema ništa o njemu. Jeste ubica vozio tog golfa ali se nigde ne objašnjava odakle mu itd.
Drugo, jebeni Rasmus. Kako je mogao on da bude postavljen za čoveka koji će voditi istragu o Sagi? Mislim i što je nerealno samo se Henrik pobunio koji i ne zna koliko je Rasmus  zasrao kod predhodnog slučaja umesto da se to pobuni neko iz odeljenja.
Treće, bzvz je što je Fredi bežao sa bebom umesto da ga dotuče i veže kad ga je već onesposobio.

 

Link to comment

mene zena, zbog navedenog, naterala da idemo u kopenhagen (a ja jos nadjem let do malmea a onda minibusom preko broena :happy:  ). al ove godina ja biram, pa cemo u napoli, posto sam dok je ona gledala most ja pratio gomoru...

Nemoj da se cimas previse. Za izlet na ceo dan moze, a da budes vise dana, nema potrebe. Bolje produzi na Siciliju, kazu da je prelepa :D A i tamo je prava mafija, a ne ta Napuljska :)

Edited by Milosh76
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...