Jump to content
IGNORED

Forbrydelsen - najbolja aktivna krimi serija


Lrd

Recommended Posts

Krajem septembra treba da počne treća sezona Forbrydelsena, serija koja ponosno nosi titulu "PPP najbolje serije posle Wirea" i koja je, prema opštem mišljenju, mama i tata svih skandinavskih krimića.Osim najdraže nam Sare Lund (namerno nisam beli džemper),14898.jpg&width=580&height=350&quality=85&mode=cropfenomenalno i inovativno izvedenog arhetipa opsednutog pandura, tu su i pametni zapleti, intrige, obrti, suptilno ali brutalno jebavanje emocija gledalaca i neprejebiva jesenja atmosfera u Danskoj.Neka ovo bude mesto na kome ćemo nagađati šta se dešava, pratiti razvoj radnje i razmenjivati utiske o seriji kada počne.U prve dve (tri) sezone je pocepala, ne može da proda u trećoj.forbrydelsen_ny_463874y.jpgForbrydelsen_2_-__0_484803m.jpg4093280-sofie-grbl.jpg1058981-forbrydelsen-nicolas-bro.jpgNe mogu, ali ne mogu da dočekam! Samo kada budem čuo onu muziku...uf!http://www.youtube.com/watch?v=Fu98hFJNWss

Link to comment
  • Replies 219
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Čutura

    20

  • Sunny Side Up

    20

  • Frank Pembleton

    17

  • gagilija

    11

E vala neka smo se separatisali od americke verzije!Jedva cekam, to i Homeland pocinju istog dana! Doduse, moguce da ce Forbrydelsen koji dan kasnije da se pojavi na svim kioscima stampe torrentima, plus ko zna kako ce prevod funkcionisati... Al nebitno, jedva cekam! Najkulja krimi serija u poznatom kosmosu.Ovoga puta ce ubica biti batler.

Link to comment
Krajem septembra treba da počne treća sezona Forbrydelsena, serija koja ponosno nosi titulu "PPP najbolje serije posle Wirea" i koja je, prema opštem mišljenju, mama i tata svih skandinavskih krimića.
rekla bih i omiljena tetka krimića uopšte.pre više od pola godine sam pazarila forbrydersen, odgledala prvu epizodu, oduševila se i ostavila kao poslasticu za kraj. u međuvremenu sam nadoknađivala obimno propušteno gradivo omiljenog mi žanra. pročitala sam ceo topik omiljene serije, popisala krimiće i krenula da skidam i gledam redom. sada sam ažurirala serije i mogu da pratim one koje mi se dopadaju. neke čim se emituju, a neke da sakupim i gledam u komadu.trenutno gustiram drugu sezonu forbrydersena. ostale su mi još tri epizode.sa nestrpljenjem čekam početak treće sezone.
Link to comment

i ja jedva cekam! najsvezije sto sam odgledala je den som dræber aka those who kill, serija je sasvim opravdala ocekivanja i dosta poznatih lica iz forbrydelsen-a. na rapidserbia ima dosta skandinavskih filmova, pa sam se skrozprebacila na njihovu kinematografiju i nije mi zao...

Link to comment
Doduse, moguce da ce Forbrydelsen koji dan kasnije da se pojavi na svim kioscima stampe torrentima, plus ko zna kako ce prevod funkcionisati... Al nebitno, jedva cekam! Najkulja krimi serija u poznatom kosmosu.
kupujes sa hardcoded engleskim titlom i nema problema ;)ja tako.
Link to comment
pročitala sam ceo topik omiljene serije, popisala krimiće i krenula da skidam i gledam redom.
Svaka čast. :Hail: Nego, gledala si li Red Riding - In the Year of our Lord?
i ja jedva cekam! najsvezije sto sam odgledala je den som dræber aka those who kill, serija je sasvim opravdala ocekivanja i dosta poznatih lica iz forbrydelsen-a.na rapidserbia ima dosta skandinavskih filmova, pa sam se skrozprebacila na njihovu kinematografiju i nije mi zao...
Tako sam ja pre par godina na korejsku, i mislim i dalje da je to trenutno najzdravija kinematografija. A imaju i opasne, opasne krimiće.
ukusi su razliciti.meni je The Bridge bio mnogo, mnogo bolja serija.gledao prvu sezonu Forbrydelsen, prvih 19 epizoda odlicno, a onda tesko razocaranje u rasplet...
Naravno da su mišljenja različita, zato postoje i forumi. Da se podsmevamo ukusima drugih. :)Nego, probaj i drugu sezonu Forbrydelsen, kraća je i drugačiji je zaplet, nekima je više prijao, pošto je u pitanju vojska i neka možda zavera, možda zataškano nešto, možda jeste, možda nije. :) Edited by Lrd
Link to comment
Neka ovo bude mesto na kome ćemo nagađati šta se dešava, pratiti razvoj radnje i razmenjivati utiske o seriji kada počne.
unapred se radujem sadržaju spojlera. kakvih će tu sve nagađanja biti. a kako i ne bi kada uvek postoje bar tri sumnjiva po više osnova i sa debelim razlogom.upravo odgledala drugu sezonu forbrydelsena. nemam reči.@Lrd skinula red riding. hvala na preporuci. gledaću ga uskoro.
Link to comment

Ima kratki dokumentarac o "cudu danskih serija" BBC radio sniman je u toku snimanja trece sezone...BTW objavljuju da je treca kraj, onako sa mrvom zalosti ali mirno jer znaju da su uradili dobar posao....Hihihi...JqvH6.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...