Jump to content
IGNORED

Stand Up


Joshua

Recommended Posts

Jo Brand je genijalna. :Hail: Mislim da je pre komedije radila kao med. sestra ili nešto slično na psihijatriji :DSuper mi je kod Stivena Fraja u QI
Uh, QI je tek fenomenalan! A ona tako tu Fraja proziva da ovaj samo krene da crveni kao klinac. ^_^
Link to comment
zasto se to nikada nije zapatilo kod nas? jel postoji to jos negde osim engleskog govornog podrucja? uvek mi se svidjala ideja da odes u kafanu sa tako nekim stendap komedianom.
Najbliže domaćoj standup komediji mi je Josip Pejaković i uopšte ceo taj fenomen domaće monodrame.
Link to comment

Odlicna tema!Poslednjih nekoliko nedelja intenzivno proucavam britansku ekipu koja se pojavljuje u emisiji "Mock the Week" (BBC). Ide vec sedam sezona, ali sam je tek nedavno otkrio. Dara O' Briain je najbolji, a svidja mi se i Frankie Boyle sa svojim malo tvrdjim humorom, van granica politicke korektnosti. Plus su obojica simaticni zbog naglasaka, irskog i skotskog.

Link to comment
zasto se to nikada nije zapatilo kod nas? jel postoji to jos negde osim engleskog govornog podrucja? uvek mi se svidjala ideja da odes u kafanu sa tako nekim stendap komedianom.
Bila je u zagrebu grupa Sve5, 4 tipa i devojka. Mislim da još uvek , nevezano za njih, ima i kafić u kome recimo svakog četvrtka gostuju novi komičari, tj. ljudi se prijave i daju im mikrofon. Ako budem otišla da proverim, pišem raport.Ugl, na YT postoje snimci Sve5 nastupa- što se mene tiče: they're trying too hard.

Link to comment

Promasujete najbolje...mrzi me da kopam youtube ali chekirajte true heroes:Doug StanhopeDavid CrossPaul F. TompkinsSean CullenJim JeffriesMike BirbigliaPatton OswaltGregg ProopsBrian PosehnI jedina smesna zena stand-up: Maria BamfordJoshua, predvidjam na dug i srecan zivot u dvoje (troje ako zelis, imam jednu malu radoznalu...)

Link to comment

Kakav bre život udvoje utroje, vidi kako si lenj- mrzi te da klikneš 2x i postaviš video. Sredi ono gore, pa ću da razmislim -_- I kako bre Maria Bamford jedina smešna? Gori si od Hičensa...Evo još ženskinja, istina ili su lele 100% ili bi-curious... ima tu nešto. :unsure:Ima još jedna bučica, Sabrina Matthews, koja je meni jako smešna, ali na jubituu ima samo kraćušnih klipova. :(I još dvoje koji gostuju kod Čelsii Enpejev Proops

Link to comment

teacheru, jer to ne voliš Hicksa?Little trivia: Hicks i Denis Leary ( :heart:), nekad veliki prijatelji, su onomad ušli u žešći fajt, i prekinuli svaki kontakt kad se ispostavilo da je Leary plagirao čitavi Hicksov materijal "No cure for cancer", iako uopće nije rijetkost da komičari naveliko kopiraju, posuđuju...whatever, jedni od drugih, ali navodno je Leary "preuzeo" sve, word to word. Leary se kasnije branio, nemušto, doduše, pravdajući se da su inače istog senzibiliteta i pristupa (ja bih rekla da jesu), ali da geg nije plagijat. Glavni akteri priču nikad i nisu priveli kraju jer je Hicks umro 1994., a na netu se dan danas vode antologijske rasprave povodom toga. A ja ih čitam. :mellow: A, odličan komičar, svakako.1 je Sarah, wub. Eve jedan rani nastup.I neki manje rani

Manje više ste ih sve pobrojali.Edit/ klikćite na linkove, pošto, očito iz nekog razloga, video klipove ne mogu postavit u drugoj formi.

Edited by luba
zbog sare sam se umesala u post
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...