Jump to content
IGNORED

Ex YU fudbal


mrdja

Recommended Posts

jedno pitanje za forumase?????

 

Zanima me gde je clan MRDJA (namerno velika slova,jer je covek ziva enciklopedija) da svojim postovima malo ovu temu ozivi i napise neke price ili anegdote iz ranijeg perioda kao sto je radio u par postova na pocetku ove teme.

 

Radi čovek, pa ima malo vremena za internet.

 

u zatvoru zbog neke pronevere i poreskih prekršaja. ima već 2 godine.

 

Haha, iskusno trolovanje :D

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ako ima neko konacne tabele Srpske i Kosovskometohijske lige za 1990/91, neka metne ovde, bio bih mu zahvalan. Uspeo sam samo da nadjem Vojvodjansku za tu sezonu.

 

Jos ako bi slucajno preteklo i za nize lige od republicke/pokrajinskih za tu sezonu, iiiiiihh...

Link to comment

Ako ima neko konacne tabele Srpske i Kosovskometohijske lige za 1990/91, neka metne ovde, bio bih mu zahvalan. Uspeo sam samo da nadjem Vojvodjansku za tu sezonu.

 

Jos ako bi slucajno preteklo i za nize lige od republicke/pokrajinskih za tu sezonu, iiiiiihh...

 

Imam ja. Ali poslaću ti u inbox. Ostavićeš mi mejl. Sprema se jedan sajt koji bi trebao takve stvari da rešava biće blagovremeno obavešteni svi o tome.

Link to comment

znam za dugme al trazi nesto google + i neke registracije.nema veze nasao sam knjigu iz koje je poglavlje.

 

Ovo je pisan članak kao mala knjižica samo o Deligradu. Možda si mislio na referencu u radu?

 

@Dr Arslanagić, da li je ovim putem moguće naći kojim si ti pošao još neki podaci o predratnim klubovima? Tj da li ima po arhivima u kojima je kopano ovo za Deligrad?

Pre svega me to zanima zbog tabela pogotovo ovih južnjačkih i istočnjačkih (što se tiče Leskovca tu sam sjajan), ali Niš razredi slabo npr...

Najsmešnije da se tako izrazim je što su 1930ih više izveštavali o fudbalu nego posle II svetskog rata. Komunisti došli i odmah po novinama koliko je ko kosio trave u kom srezu i osvojio parče metala iltii značku a fiskultura iliti sport ono u drugi plan.

Link to comment

U arhivima nema takvih podataka, uglavnom se radi o komunikaciji između klubova i potsaveza i državnih vlasti (Ministarstvo fizičkog vaspitanja, Ministarstvo unutrašnjih poslova itd.). Rezultate je najbolje tražiti u službenim potsaveznim novinama. NLP je sigurno izdavao svoje službene novine, imam nekoliko primeraka iz kasnih 30-tih, pitanje je samo da li postoje sačuvani svi primerci. Mogu da proverim kakvo je stanje u NBS ali je verovatnije da postoje svi primerci u Narodnoj biblioteci u Nišu ili u Istorijskom arhivu Niša.

 

Podatke o Deligradu sam našao u fondu Ministarstva unutrašnjih poslova KJ u Arhivu Jugoslavije u Beogradu kao i u fondu FK Deligrad u Istorijskom arhivu u Nišu, mada je taj fond jako mali, ima svega 20-tak dokumenata sačuvanih. Za niški arhiv znam da ima i fondove Radničkog i Železničara, Železničarev sam malo i gledao ali je tu 99% građe iz posleratnog perioda. Pojma nemam čega ima u arhivu u Leskovcu i Pirotu.

Link to comment

Da li netko ima fotografije zagrebačke Concordije iz perioda 1906-1918.g.? Trebam ih u što boljem kvalitetu kako bih prepoznao neke igrače koji su gostovali u pokrajinskim klubovima toga vremena.

Link to comment

Da li netko ima fotografije zagrebačke Concordije iz perioda 1906-1918.g.? Trebam ih u što boljem kvalitetu kako bih prepoznao neke igrače koji su gostovali u pokrajinskim klubovima toga vremena.

 

Hehe e našao si gde da pitaš, takvo nešto pa skoro nemoguće da ćeš dobiti na ovom forumu :) Još i dobar kvalitet. Takve stvari jedino u arhivi grada Zagreba i Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici da pogledaš i to je pitanje ako postoje. Znam jednog iz Splita koji bi mogao nekim slučajem da ima neku fotku. Potraži na fejsbuku Povijest Hajduka - Stare utakmice stranicu pa priupitaj.

Link to comment

U arhivima nema takvih podataka, uglavnom se radi o komunikaciji između klubova i potsaveza i državnih vlasti (Ministarstvo fizičkog vaspitanja, Ministarstvo unutrašnjih poslova itd.). Rezultate je najbolje tražiti u službenim potsaveznim novinama. NLP je sigurno izdavao svoje službene novine, imam nekoliko primeraka iz kasnih 30-tih, pitanje je samo da li postoje sačuvani svi primerci. Mogu da proverim kakvo je stanje u NBS ali je verovatnije da postoje svi primerci u Narodnoj biblioteci u Nišu ili u Istorijskom arhivu Niša.

 

Podatke o Deligradu sam našao u fondu Ministarstva unutrašnjih poslova KJ u Arhivu Jugoslavije u Beogradu kao i u fondu FK Deligrad u Istorijskom arhivu u Nišu, mada je taj fond jako mali, ima svega 20-tak dokumenata sačuvanih. Za niški arhiv znam da ima i fondove Radničkog i Železničara, Železničarev sam malo i gledao ali je tu 99% građe iz posleratnog perioda. Pojma nemam čega ima u arhivu u Leskovcu i Pirotu.

 

Aham. Da da razumem u potpunosti. trebalo bi novine tog doba gledati kao i famoznog Sportistu. Idem sutra u arhiv mog grada da pronadjem šta ima oko fudbala, pa sam i iz tog razloga priupitivao. Što se tiče Leskovca i Pirota tu nema problema.

Link to comment

Ne znam gde živiš ali ćeš verovatno naći fond gradskog/opštinskog/okružnog SOFK i FD Partizan, ali pretpostavljam da te to ne zanima. Traži da vidiš dokumenta opštinskih i policijskih vlasti, posebno pitaj da li postoji registar udruženja građana, jer bi tu morali da budu navedeni svi fudbalski klubovi koji su bili registrovani.

 

Kaži koji te klubovi zanimaju pa ću pogledati ima li čega u fondu Ministarstva unutrašnjih dela u Arhivu Jugoslavije u Beogradu.

 

Što se Concordije tiče, jako teško je pronaći fotografije iz perioda pre Prvog svetskog rata. U Povijesti sporta je Bogdan Cuvaj imao članak o Concordiji ali tu nema predratnih slika, nema ih ni u knjizi Platinasti jubilej ZNP iz 1994, nema ni u Almanahu nogometnih klubova iz 1925, mislim da nema ni u onoj seriji članaka o istoriji fudbala u Hrvatskoj koja je izlazila u Sprintu 1989/90. Eventualno ako je neko kačio fotke na hrvatske sportske forume.

Link to comment
  • Redoran changed the title to Ex YU fudbal

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...