Jump to content
IGNORED

Zabraniti prvenstvo?


teacher

  

206 members have voted

  1. 1. Da li treba prekinuti JSL i takmičenja koja organizuje FSS?



Recommended Posts

U ostalom, sve i da se nasilje preliva iz jedne oblasti u drugu, zašto bi sport morao da čeka da država reši problem nasilja u čitavom društvu? Hajde da ih proteramo sa stadiona i iz hala. Pa ih proterati otuda gde se posle zapate. Svaki put će ih garant ostajati sve manje i manje.Sa druge strane, ja osim stadiona ne vidim da nasilje cveta na drugim mestima masovnog okupljanja. i ne verujem da će Alkatraz otići na koncert ili izložbu ako im se zabrani ulaz na stadion.

Link to comment
  • Replies 887
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • teacher

    62

  • Milosh76

    50

  • theanswer

    32

  • harper

    31

Top Posters In This Topic

Posted Images

Malopre pitah Billyja zašto misli da je nasilje konstanta koja se preliva iz jedne oblasti na drugu, pa evo da pitam i tebe.Fudbal je specifičan sport jer okuplja hiljade ljudi na otvorenom, a malom prostoru. U takvim uslovima, huligani se osećaju sigurnije, jer nema nikoga da ih sprečava u izlivima nasilja. Evo ti uporedni primer: - kad su huligani Partizana vikali na košarkaškoj utakmici protiv Brankice i slali pretnje novinarima, svi su brzo reagovali. Klub je bio maltene pred suspenzijom. Sad kad su okačili onu zastavu "Sledeće godine u Kninu :isuse: ", takođe su mnogi reagovali.- Zvezdini i Partizanovi huligani svake nedelje na fudbalskim stadionima imaju slične, ako ne i gore performanse, pa niko ne reaguje. Nikome se ne preti suspenzijom, itd. Realno, da li možeš da zamisliš da posle pucnjave u Pioniru, bude nastavljeno prvenstvo, kao da ništa nije bilo.
Vrlo lako mogu da zamislim. Seti se samo one strahote u Vrscu od pre par godina.Ne radi se ovde o prelivanju nasilja, nije to fenomen sa stalnom adresom. Ko ti garantuje da ovi majmuni ovo isto sto rade na tribinama ne rade u mnogo vecem obimu i van tribina? Ja mogu da se kladim u sta god hoces da je to slucaj. Njima pripadnost tim "navijackim" grupama sluzi za zaokruzivanje identiteta i stvaranje mita oko tog kriminalnog ponasanja (opet, karakteristicno za sve mafijaske organizacije, samo je mitologija razlicita) tako da sve dok postoji jedan jedini klub sa jednom jedinom ikonografijom u bilo kojem sportu postoji i teoretska mogucnost da se taj identitet odrzi a sa njim i kompletna infrastruktura. Da li ce se isti modeli ponasanja preneti u Pionir ili ce biti doterivani po drugacijim prilikama koje vaze u halama u odnosu na stadione gotovo da uopste nije bitno. Ono sto jeste bitno je da se nece moci spreciti da se ukidanjem fudbala poveca pritisak na te neke druge sportove, kosarku u prvom redu zato sto je posle fudbala najmasovnija. Teoretski, ovo o cemu ti govoris bi bilo izvodljivo ukoliko bi se potpuno ukinuo sport pa ne bi bilo ni sportskih dogadjaja ni klubova sa svojim insignijama koje se zloupotrebljavaju. Ali cak i tada ostaje mogucnost za ove buzdovane da jednostavno promene tip mitologije i da se transformisu u neku vrstu kriminalne grupe koja nema veze sa sportom vec sa necim (bilo cim) drugim. Dakle, sve u svemu taj pravac ne proizvodi, cak ni teoretski, bilo kakav mehanizam za suzbijanje te vrste kriminala i mislim da je zaludno baviti se njime.
Link to comment

Glasao za DA, jer je najbliže onome što mislim da treba da se desi - prazne tribine do kraja sezone, pa pooštreni zakoni spremni za implementaciju pred početak sledeće sezone.Previše se sranja desilo u poslednjih par godina da bi se ovo ignorisalo kao do sada.I naravno da sam svestan da se nikada ništa slično neće desiti, zbog razloga 2-4 koje je tičer naveo.

Link to comment
Pa i to su neki građani, majkumu. Elem, ne postoje vlasnici klubova, a i fudbala slabo ima. Igrači su vlasnici svojih menadžera (Džomba, Stojić, Zečević, Bambalić, itd.) i oni se ništa, ali ništa ne pitaju.
Ako postoji nešto nezakonito u ugovornim odnosima Fejse i Džombe, evo, neka država to sankcioniše. Ista ona u koju se uzdaš da će zabranom prvenstva rešiti silne probleme našeg sporta. Evo, za početak neka malo protkkeljiše finansije FK Partizan ili FK Zvezda. Neka pokažu inicijativu i beskompromisnost u borbi protiv kriminala u sportu.
Moram da ti kažem da sam od rođenja išao na utakmice (u nekim sezonama sam išao i na većinu gostovanja), ali posle Džombinog takeovera, jednostavno me prošla volja, kada sam video na čega to liči.
Potpuno razumem. Ja inače nikada nisam bio redovan na stadionima.
S jedne strane, FSS je organizacija koja diktira raspored tv programa, obrće milione od prihoda reprezentacije i ubiranja reketa od transfera, a sa druge strane njena takmičenja su svake nedelje izazov za policiju (koja umesto da lovi kriminalce, mora da dežura pored trafika na linijima gde prolaze navijači), daje licence JSL oranicama, stadionima koji nemaju ni minimalan stepen bezbednosti, o koomforu da i ne govorimo. Neko može da se zapita, odakle moć toj očigledno nesposobnoj nevladinoj organizaciji da utiče na vladu, da se bez preispitivanja poštuju njene odluke, a da niko nikada ne zatraži odgovornost tih ljudi. Da ne podsećam koliko je afera proteklo pored te organizacije, a nijedan njen funkcioner nije ni saslušan.
Pa dobro. Jaka organizacija, koja je pustila korenje. Nijedan dodatni dokaz neće isplitati suspendovanjem prvenstva. Opet kažem, ponavljam, vođe navijača i menadžeri, sva bulumenta oko fudbala, neće otići u zatvor činom suspendovanja takmičenja, nego samo i isključivo ako se sprovede odlučna akcija države koja će precizno targetirati kriminalce. Sve ostalo je sviranje kurcu i marketing. I ovo što Iditeque piše je mašenje poente. Poruka se šalje tako što uhapsiš, izvedeš pred sud i pravosnažno osudiš one mandrile zbog ubistva Brisa Tatona. Isto to i sa slučajevima pronevere novca. To je poruka. A ne ukidanje prvenstva. Ukidanje prvenstva je marketing.
Ovo pišem iz razloga, jer ti misliš da država treba da zabrani prvenstvo. Po meni država treba da preispita rad ove mafijaške organizacije. A prvenstvo se mora prekinuti jer ne postoje bebzedonosni uslovi za nastavak. Ili misliš da će na tzv derbiju biti bolja situacija?
Uloga policije je da da procenu rizika. To se tako radi kod svakog organizovanog skupa, bez obzira da li se radi o stadionu, trgu ili livadi. Moje je mišljenje da je policija još nakon slučaja Uroš Mišić trebala da suspenduje taj stadion i označi ga nebezbednim, baš kao što je policija nakon slučaja Radović morala partizanov stadion da označi nebezbednim. Sranja se dešavaju u dva najveća kluba. Ako već smišljaš šta treba uraditi sa našim fudbalom, dovoljno je suspendovati Zvezdu zbog kontinuiranog nasilja na njenoj severnoj tribini. Možda i ispraviti nepravdu, pa isto to uraditi i sa Partizanom. Na tribinama u Kuli je vidim bezbedno. Nema razloga da se suspenduje tamošnji stadion i tamošnji klub. Isto važi i za preostalih 13 timova koje nisam pomenuo. II ligu da ne pominjem. I sve niže rangove. Država neka preispita rad FSS, nema problema. Nema potrebe da suspenduje takmičenja pod kontrolom te organizacije, dok to radi. Može se sprovoditi akcija policije na Terazijama i dok se igra fudbal u Kruževcu. Edited by pacey defender
Link to comment

glasao za "ne".iz inata siledziji. ipak se ovde igrao fudbal pre pojave siledzija, menadzera, mafijasa i dupelizaca. pokazi moc, stisni jajca i sprovodi zakon.zabranom prvenstva drzava bi poslala poruku slabosti, a drzavna i drustvena slabost je glavna hrana siledzije.

Link to comment

Resenje:Najbolje ukinuti strane lige :unsure: ...ili bar zabraniti prenose bilo kakvog internacionalnog fudbala na domacim TV stanicama (a sklemblovati i strane kada prenose obavezno), da nam ne bi vise prenosile sliku savrsenog sveta (fudbala takodje) tamo negde, realnog zamislite, a sto kod prosecnog Srbina dovodi do frustracije i gomilanja negativne energije kada shvati u kakvom govnetu od drzave zivi (u najboljem slucaju dolazi do procesa poznatog kao poricanje - takvi veruju da bolje ne moze i zadovoljavaju se mediokritetstvom).Potom, procesuirati sve izdajnike koji ne prate "svoj" klub (domaci valjda) iz raznoraznih razloga (sto zbog kvaliteta, netalentovane marve koja trci po livadi za loptom, kako mafijaskie marve tako i one koja nije dovoljno dobra da ih mafijasi uzmu pod svoje, sto zbog jadnih njiva na kojima se trcanje za loptom odigrava, sto zbog izgubljene isfrustrirane i krajnje agresivne mladezi koja sebe zove navijacima, a poziva se na nacionalizam, rasnu, polnu i versku netrpeljivost, ubijanje i klanje, sto zbog jos hiljadu razloga, kratak je dan da se sve nabroji. Na kraju pomenimo i to neko nasilje, nebezbednost, kriminal, pokusaje ubistva, pistolje i nozeve, i tako dalje i tako blize). ;)edit: glasao NE naravno, resenja je na pretek, samo neka su iznad ovoga...

Edited by ducca
Link to comment
zabranom prvenstva drzava bi poslala poruku slabosti, a drzavna i drustvena slabost je glavna hrana siledzije.
Kako li si do ovoga došao majke ti? Znači ako prekinu prvenstvo pokazuju slabost, a ako ga nastave ovako pokazuju snagu? :blink:
Link to comment

Укинути фудбал, скупштинске преносе, митинге опозиције, псовање на телевизији, пишање низ ветар, пијано баљезгање и подјебавање кумова, а увести видео надзор целе земље ради наше безбедности, обавезно чешљање на леву страну да се процесори не би превише загревали и уништавали озон док претражују податке из биометријских докумената и држање ките на десној страни гаћа како би Кобрама био олакшан претрес публике на слету "Европо, Европо, ти си наша и лепа".Шта има да се забрањује првенство? Нека казне Звезду са пар утакмица без публике због пропуста у организацији, у међувремену нека похапсе будале што су пуцале и/или учествовале у свим набројаним инцидентима и нека их пошаљу на 10-20 година у затвор и молим лепо. А ако неки фудбал мора да се забрани, нека се забрани онај амерички, они момци у хеланкама изломише вратове све гурајући се по пластичној трави.

Link to comment

glasao za da.em sto je soccer uzasno glup i dosadan sport ( kad ga ne demonstrira 1 :ziga: ),em su tzv klubovi bili i ostali paravani za razne kriminalne delatnosti.da na ispadne da sam na kraj srca, spreman sam i na kompromis.zadovoljila bi me i zabrana sportskih drustava crvena zvezda i partizan,te zaplena i rasprodaja njihove imovine u korist fonda za promociju i razvoj fizicke kulture.

Link to comment
Kako li si do ovoga došao majke ti? Znači ako prekinu prvenstvo pokazuju slabost, a ako ga nastave ovako pokazuju snagu? :blink:
Ima smisla. Zamisli roditelja koji, kad dete krene da slupa televizor ili frizider, uzme i izbaci nesto od toga kroz prozor a dete ostavi da se ponasa isto prema nekom drugom uredjaju. Time ne pokazuje nista drugo osim nemoc da dete disciplinuje i ubedi/natera ga da postuje ono sto je zajednicko dobro.
Link to comment
Шта има да се забрањује првенство? Нека казне Звезду са пар утакмица без публике због пропуста у организацији, у међувремену нека похапсе будале што су пуцале и/или учествовале у свим набројаним инцидентима и нека их пошаљу на 10-20 година у затвор и молим лепо.
dobro razmišljanje, pošto vidimo da taj princip kažnjavanja posle učinjenog dela ima veliki efekat na dešavanja na stadionima.
Link to comment
Ima smisla. Zamisli roditelja koji, kad dete krene da slupa televizor ili frizider, uzme i izbaci nesto od toga kroz prozor a dete ostavi da se ponasa isto prema nekom drugom uredjaju. Time ne pokazuje nista drugo osim nemoc da dete disciplinuje i ubedi/natera ga da postuje ono sto je zajednicko dobro.
To stoji, ali pod uslovom da zabrana ne bude propraćena ostalim svrsishodnim aktivnostima. U stvari, to je najgore što mogu da urade. Ja sam u vidu, pored izbacivanja kroz prozor, imao i čupanje učiju, batinu po dupetu.... Naravno da sama zabrana ništa ne bi uradila. Ona ima smisla ako je privremena i to do trenutka dok se ne napravi sistem koji će maksimalno moguće sprečiti ponavljanje ovakvih stvari.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...