Jump to content
IGNORED

Zabraniti prvenstvo?


teacher

  

206 members have voted

  1. 1. Da li treba prekinuti JSL i takmičenja koja organizuje FSS?



Recommended Posts

Inspirisan sam novim talasom nasilja na stadionima, pa da vidimo kako diše forumska elita. Nasilje zapravo nikad ni ne prestaje. Huliganstvo se prepliće sa kriminalom na ulici, u školama...Ono što je interesantno je da kvalitet fudbala nikad nije bio gori, pa opet se ljudi, čini se, više nego ikad, prepiru i mlate oko njihovih omiljenih timova. Štaviše, videli smo da su neki, inače vrlo pristojni ljudi, u stanju da spinuju i pokušaje ubistva i relativiziraju sve ono što radi stoka na tribinama, samo zato što se radi o klubu za koje i oni navijaju. Zašto se odigrava ovo prvenstvo? Zašto služe stadioni?Najmanje služe za odigravanje fudbalskih utakmica, već služe kao:1) arena za huliganske vratolomije, ispaljivanje prevaziđenih političkih parola, iskazivanje šovinističkih poruka, govor mržnje.2) probni tereni za forsiranje mafijaških igrača. 3) kao izgovor za pranje para preko mafijaških uprava u klubovima. 4) za odigravanje nameštenih utakmica, inspirisanih dogovorima klubova ili nagovorima kladionica. Da li nam je fudbal toliko potreban da bi služio samo kao izgovor delikventima da se koriste infrastukturom da bi se delili u grupe i zatim tukli međusobno?

Link to comment
  • Replies 887
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • teacher

    62

  • Milosh76

    50

  • theanswer

    32

  • harper

    31

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne.
Interesuje me zašto? Mislim, pričamo. Za sada ne vidim zašto bi to moralo da se završi, tj koja je korist za građane Srbije ( tu ubrajam i razvoj sporta ).
Link to comment
Interesuje me zašto? Mislim, pričamo. Za sada ne vidim zašto bi to moralo da se završi, tj koja je korist za građane Srbije ( tu ubrajam i razvoj sporta ).
Evo, pokušaću da objasnim. Prvo, odakle ti ideja da fudbalsko prvenstvo Srbije postoji zbog gradjana Srbije? Ono postoji zbog ljubitelja fudbala, igrača i vlasnika klubova. Ukoliko se među njima artikuliše želja i volja da se ukine prvenstvo, neka se to dogodi, nema problema. Pogrešno je da mi koje ovo sramotno prvenstvo nimalo ne interesuje, odlučujemo o njegovoj sudbini. Ako je problem u kriminalu koji stoji iza učesnika u tom cirkusu, onda kriminalci treba da budu meta državne akcije, nikako celo takmičenje. Tražiš od države da suspenduje prvenstvo. Od iste države koja sopstvene, već postojeće i adekvatne pravne norme, nije u stanju da sprovede u delo. Uviđaš li paradoks?Sve što država treba da uradi je da obavi već ono što joj je u opisu posla, ako se pogldaju postojeći propisi. Umesto da izmišljaju nove i poduzimaju radikalne mere, dovoljno je da primene već postojeće, koje su sami izglasali. Edited by pacey defender
Link to comment

Glasao: "Ne".I, da nema nikakve neposredne koristi, bitan je kontinuitet. To je pitanje društva.E, sad, nekakve rigorozne mere pod kojima bi se dalje nastavljalo prvenstvo, verovatno i jesu opcija...Ali, kontinuitet fudbala se ne sme prekidati. Način na koji će se održavati takmičenje nije bitan. Neka radi država šta hoće samo da se formalno održavaju utakmice...

Link to comment

Glasao za "Da". Proglasiti Zvezdu za prvaka ove sezone i prekinuti prvenstvo. Ovo više nikakvog smisla nema. Fudbal sve gori, divljanje sve radikalnije, krađe, malverzacije... Preslikati neka rešenja iz Engleske, zabraniti Ultrase, Alkatraze... Napraviti bazu huligana kojima se zabranjuje ulazak na stadione. Uvesti metal-detektore, skloniti žice oko terena... Za petardu 2 godine robije, za tuču 5, za ulazak na teren 7... Spotr postoji zbog uživanja, radosti... Ili je tako ili ne treba da ga bude...

Link to comment

Glasao sam za ne. Kao sto je neko ranije primetio, ove buzdovane fudbal zapravo ne zanima vec ih zanima a) pravljenje sranja i b) zarada od pravljenja sranja. To znaci da oni ne bi nestali/bili ukinuti onda kad bude ukinut i fudbal, samo bi preuzeli veci procenat sedista u Pioniru/Areni jer je kosarka prva sledeca stanica za dalje neometano bavljenje ovom vrstom kriminala, a onda bismo poceli da razmisljamo da li bi mozda trebalo ukinuti i kosarku i tako u krug. Ukidanje fudbala kao sporta kod nas, cak i kad bi to bilo uopste moguce, bilo bi isto sto i klanje vola zbog kila mesa. Uostalom, ne razumem zasto bismo mi sad izmisljali toplu vodu u nacinima na koji se drzave obracunavaju sa svim onim sto je lose u fudbalu u granicama te drzave. Postoje dobri primeri kako je to radjeno na pametnijim i zdravijim mestima na svetu, samo neko to treba da prepise i sprovede.Posto su ti koji to treba da urade podjednako sposobni da se obracunaju sa fudbalskom mafijom koliko i sa ukidanjem fudbala, cenim da se nece desiti ni jedno ni drugo. Tako da je citav ovaj topik potpuno akademske prirode.

Edited by harper lee
Link to comment
Glasao za "Da". Proglasiti Zvezdu za prvaka ove sezone i prekinuti prvenstvo. Ovo više nikakvog smisla nema. Fudbal sve gori, divljanje sve radikalnije, krađe, malverzacije...
Preslikati neka rešenja iz Engleske, zabraniti Ultrase, Alkatraze... Napraviti bazu huligana kojima se zabranjuje ulazak na stadione. Uvesti metal-detektore, skloniti žice oko terena... Za petardu 2 godine robije, za tuču 5, za ulazak na teren 7...
Zašto je potrebno zabraniti fudbal da bi se ovo uradilo?jeste li vi svesni da živimo u slaboj državi koja nema muda ništa da uradi? i onda zbog te nemoći države, predlažete potpuno sumanuta rešenja.edit: harper lepo objasnio. Edited by pacey defender
Link to comment
Zašto je potrebno zabraniti fudbal da bi se ovo uradilo?
Zbog diskontinuiteta. Slanja poruke. Pompeznosti. Verovanja da ima nade. Sve bi ovo izgledalo daleko ozbiljnije kada bi se prvenstvo prekinulo na određeni period nego ako se uradi "u hodu".
Link to comment
Evo, pokušaću da objasnim. Prvo, odakle ti ideja da fudbalsko prvenstvo Srbije postoji zbog gradjana Srbije? Ono postoji zbog ljubitelja fudbala, igrača i vlasnika klubova.
Pa i to su neki građani, majkumu. Elem, ne postoje vlasnici klubova, a i fudbala slabo ima. Igrači su vlasnici svojih menadžera (Džomba, Stojić, Zečević, Bambalić, itd.) i oni se ništa, ali ništa ne pitaju.
Ukoliko se među njima artikuliše želja i volja da se ukine prvenstvo, neka se to dogodi, nema problema. Pogrešno je da mi koje ovo sramotno prvenstvo nimalo ne interesuje, odlučujemo o njegovoj sudbini. Ako je problem u kriminalu koji stoji iza učesnika u tom cirkusu, onda kriminalci treba da budu meta državne akcije, nikako celo takmičenje. Tražiš od države da suspenduje prvenstvo. Od iste države koja sopstvene, već postojeće i adekvatne pravne norme, nije u stanju da sprovede u delo. Uviđaš li paradoks?Sve što država treba da uradi je da obavi već ono što joj je u opisu posla, ako se pogldaju postojeći propisi. Umesto da izmišljaju nove i poduzimaju radikalne mere™, dovoljno je da primene već postojeće, koje su sami izglasali.
Moram da ti kažem da sam od rođenja išao na utakmice (u nekim sezonama sam išao i na većinu gostovanja), ali posle Džombinog takeovera, jednostavno me prošla volja, kada sam video na čega to liči. S jedne strane, FSS je organizacija koja diktira raspored tv programa, obrće milione od prihoda reprezentacije i ubiranja reketa od transfera, a sa druge strane njena takmičenja su svake nedelje izazov za policiju (koja umesto da lovi kriminalce, mora da dežura pored trafika na linijima gde prolaze navijači), daje licence JSL oranicama, stadionima koji nemaju ni minimalan stepen bezbednosti, o koomforu da i ne govorimo. Neko može da se zapita, odakle moć toj očigledno nesposobnoj nevladinoj organizaciji da utiče na vladu, da se bez preispitivanja poštuju njene odluke, a da niko nikada ne zatraži odgovornost tih ljudi. Da ne podsećam koliko je afera proteklo pored te organizacije, a nijedan njen funkcioner nije ni saslušan. Ovo pišem iz razloga, jer ti misliš da država treba da zabrani prvenstvo. Po meni država treba da preispita rad ove mafijaške organizacije. A prvenstvo se mora prekinuti jer ne postoje bebzedonosni uslovi za nastavak. Ili misliš da će na tzv derbiju biti bolja situacija?
Link to comment

Ukinuti fudbal skroz, gde god je moguće. Umesto njega uvesti kulturne sportove tipa bilijar i Texas holdem. Pristojni i lepo obučeni igrači finih manira zameniće neotesane kromanjonce koji češu jaja, seju šlajmare gde god stignu i skaču jedan drugome po glavi.

Link to comment
Glasao sam za ne. Kao sto je neko ranije primetio, ove buzdovane fudbal zapravo ne zanima vec ih zanima a) pravljenje sranja i b) zarada od pravljenja sranja. To znaci da oni ne bi nestali/bili ukinuti onda kad bude ukinut i fudbal, samo bi preuzeli veci procenat sedista u Pioniru/Areni jer je kosarka prva sledeca stanica za dalje neometano bavljenje kriminalom, a onda bismo poceli da razmisljamo da li bi mozda trebalo ukinuti i kosarku i tako u krug. Ukidanje fudbala kao sporta kod nas, cak i kad bi to bilo uopste moguce, bilo bi isto sto i klanje vola zbog kila mesa. Uostalom, ne razumem zasto bismo mi sad izmisljali toplu vodu u nacinima na koji se drzave obracunavaju sa svim onim sto je lose u fudbalu u granicama te drzave. Postoje dobri primeri kako je to radjeno na pametnijim i zdravijim mestima na svetu, samo neko to treba da prepise i sprovede.Posto su ti koji to treba da urade podjednako sposobni da se obracunaju sa fudbalskom mafijom koliko i sa ukidanjem fudbala, cenim da se nece desiti ni jedno ni drugo. Tako da je citav ovaj topik potpuno akademske prirode.
Malopre pitah Billyja zašto misli da je nasilje konstanta koja se preliva iz jedne oblasti na drugu, pa evo da pitam i tebe.Fudbal je specifičan sport jer okuplja hiljade ljudi na otvorenom, a malom prostoru. U takvim uslovima, huligani se osećaju sigurnije, jer nema nikoga da ih sprečava u izlivima nasilja. Evo ti uporedni primer: - kad su huligani Partizana vikali na košarkaškoj utakmici protiv Brankice i slali pretnje novinarima, svi su brzo reagovali. Klub je bio maltene pred suspenzijom. Sad kad su okačili onu zastavu "Sledeće godine u Kninu :isuse: ", takođe su mnogi reagovali.- Zvezdini i Partizanovi huligani svake nedelje na fudbalskim stadionima imaju slične, ako ne i gore performanse, pa niko ne reaguje. Nikome se ne preti suspenzijom, itd. Realno, da li možeš da zamisliš da posle pucnjave u Pioniru, bude nastavljeno prvenstvo, kao da ništa nije bilo.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...