Jump to content
IGNORED

Krvna grupa i ishrana


žaro

Recommended Posts

Postoji li uopšte neki fakultet gde se izučava nutricionizam? Mislim, u nas.
Na Višoj medicinskoj školi u BGD ima smer Dijetetičar-Nutricionista, ali koliko znam ne oslanjaju se na krvne grupe prilikom propisivanja dijeta.Ja bi trebalo da sam B (tata, mama i sestra su B mada je moguće da sam ja neki izrod) i nimalo mi se ne sviđa šta mi se preporučuje da jedem/ne jedem. Sve kontra.
Link to comment
  • 3 years later...

Povećala sam unos namirnica koje su izuzetno korisne za mene kao što su džigerica, suva smokva, bundevino seme. Zelenu salatu i bundevu sam ranije volela... Ali ne mogu da se odreknem nekih namirnica koje nisu preporučljive kao što su sladoled, kupine i jagode na primer. Kada sam saznala da se ishrana krvne grupe O bazira isključivo na velikom unosu proteina pokolebala sam se jer nisam ljubitelj mesa (izuzev iznutrica). Ali sam primetila da se bolje osećam kada se najedem mesa. I dalje jedem sve što sam ranije jela stim što sam akcenat stavila na hranu koja je posebno preporučljiva za Stare...

Link to comment

Autor knjige je doktor, njegov otac je bio doktor koji je započeo istraživanje uticaja namirnica po krvnim grupama. To govori nešto za sebe. Pametnom dovoljno. Uostalom, svih 400 i nešto namirnica su zdrava hrana, sve ono što inače jedemo u manjim ili većim količinama, niko se neće razboleti od hrane. Dr Piter savetuje da se sa tom dijetom ne počinje naglo, već da se postepeno ubacuju namirnice koje su preporučljive za krvnu grupu, i isto tako da se štetne, postepeno, izbacuju. Ništa ne boli, a zdravo je. :)

Link to comment
Autor knjige je doktor, njegov otac je bio doktor koji je započeo istraživanje uticaja namirnica po krvnim grupama. To govori nešto za sebe. Pametnom dovoljno. Uostalom, svih 400 i nešto namirnica su zdrava hrana, sve ono što inače jedemo u manjim ili većim količinama, niko se neće razboleti od hrane. Dr Piter savetuje da se sa tom dijetom ne počinje naglo, već da se postepeno ubacuju namirnice koje su preporučljive za krvnu grupu, i isto tako da se štetne, postepeno, izbacuju. Ništa ne boli, a zdravo je. :)
vidi sta su indi i banacanin pisali na prethodnoj stranci, da ne ponavljaminace taj doktor sin doktora izgleda nikad nije probao neke namirnice:
izuzetno korisno: šaran, smuđ, bakalar, skuša, štuka (ništa od mesa).izbegavati: svo meso i prerađevine osim neutralnih piletine i ćuretine, kao i ribu i morske plodove osim onih koji su blagotvorni ili neutralni poput tunjevine, štuke, ili jesetre.
Link to comment
vidi sta su indi i banacanin pisali na prethodnoj stranci, da ne ponavljaminace taj doktor sin doktora izgleda nikad nije probao neke namirnice:
Koliko sam uspela da shvatim, ispravi me ako grešim, ti kažeš da nema ništa od mesa, a ima. O su mesožderi. Postoje dva spiska, jedan je meso a drugi je riba. Zašto lepo ne pročitaš knjigu? Ti si samo izdvojio neku ribu. Zapamtila sam da za O od mesa su štetni svinjetina, slanina i šunka na primer. I još neki...
Link to comment

htedoh reci da baklar i skusa ne spadaju u neutralne (po ukusu) morske ribe poput tuneko ih je i jednom u zivotu probao zna to. a dobri nutricionista doktor sin doktora izgleda nije. verovatno je drugacija krvna grupa pa ne sme to da jede ;)meni smeta sto je tu neki lik izmislio nesto, napiso knjigu o tome i ljudi mu veruju na rec.da, postoji zdrava i nezdrava hrana, ali jos niko ne dokaza naucno* da postoji veza izmedju krvne grupe i korisne/stetne hrane.*tj. ja ne znam za neku ozbiljnu naucnu studiju na tu temu

Link to comment

Kako misliš neutralne (po ukusu)? Jooooooj aj molim te budi za nijansu jasniji. Ne mogu da ti čitam misli. Doktor sin a i doktor otac su krva grupa A. Što se ti toliko nerviraš oko svega?

Link to comment

Bila juće/preključe emisija na Palmi+ gde je neka prim dr.... pričala na ovu temu. Nisam baš pratio, ali ima nešto u vezi sa krvnom grupom i proteinima, tako da ne znam za ove namirnice koje ne sadrže proteine.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...