Jump to content
IGNORED

eugenika


Filipenko

Recommended Posts

nije internom odlukom apotekarske komore i nemam uopšte ideju odakle sad da je to zbog odluke nekih apotekara, kada je regulisano potpuno odgovarajućim zakonom, a pre toga prošlo kroz struku uzduž i popreko
Побркао са оном одлуком о антибиотицима, грешка.
a što se tiče trovanja živom, ja znam dobar broj slučajeva i to ljudi školovanih da rade sa tim i svesnih opasnosti, uglavnom neorganičari koji se trudiše da nakače pokoji ligand na živu
Знам и сам, прекуцавао сам подугачак рад на тему тешких метала, научио и што нисам хтео. Али, опет, колико тога је узроковано живом из термометра? То је поприлично безопасна количина, а пошто је у стаклу, на то се увек пази, то се чува у неком ормарићу међу лековима. За све ове године знам да смо тек на трећем термометру, страдао је укупно један и то се жива није ни просула, чукнуло се стакло на другом крају. Један је код ћалета и овај један је породична баштина да се преноси низ генерације. Јер ова дигитална срања лажу (и нисам то чуо само овде, и тамо ми се неки лекар жалио).Ал' жива је, ето, у ствари добра за свашта, само не за термометар.
Link to comment
Знам и сам, прекуцавао сам подугачак рад на тему тешких метала, научио и што нисам хтео. Али, опет, колико тога је узроковано живом из термометра? То је поприлично безопасна количина, а пошто је у стаклу, на то се увек пази, то се чува у неком ормарићу међу лековима. За све ове године знам да смо тек на трећем термометру, страдао је укупно један и то се жива није ни просула, чукнуло се стакло на другом крају. Један је код ћалета и овај један је породична баштина да се преноси низ генерације. Јер ова дигитална срања лажу (и нисам то чуо само овде, и тамо ми се неки лекар жалио).Ал' жива је, ето, у ствари добра за свашта, само не за термометар.
Digitalni termometri lažu ako se takvi lažljivi naprave/kupe. To je već druga strana problema, gde se valja škart, a zarad nečije malo veće zarade.Za živine termometre postoji tačna, dobra i jeftina zamena.Što se tiče žive, moje mišljenje je da je njeno izbacivanje iz direktnog kontakta sa ljudima opravdana odluka. Količina iz termometra, tj deo te količine zapao za neki tepih može lepo i efikasno da truje jednu celu familiju dugotrajno sa različitim posledicama.U kojoj meri je živa iz štedljivih sijalica opasnost je dobro pitanje, a da bih mogao pouzdano da odgovorim na njega, morao bih time da zabavim duže. Ono što sam do sada pročitao na tu temu mi daje razloge za umerenu zabrinutost, ne nešto značajnije od toga.MIslim da si linkovao konzervans za vakcine, o tome ne mogu da diskutujem, pošto je tu primenjena logika kojom ne baratam kada je toksikologija u pitanju.
Link to comment

18. Једињења живе Забрањено је стављање у промет и коришћење као супстанце или у смешама, када су овесупстанце или смеше намењене за:а) спречавање раста микроорганизама, биљака или животиња:- на трупу пловних објеката;- на кавезима, мрежама, плутајућим објектима и свим другим деловима или опреми која секористи за гајење риба или шкољки;- на било којој потпуно или делимично потопљеној опреми и прибору;б) заштиту дрвета;в) импрегнацију високоотпорних индустријских текстила и пређе за њихову израду;г) обраду индустријских вода независно од њихове намене.18а. ЖиваCAS No. 7439-97-6ЕСNo. 231-106-71. Забрањено је стављање у промет у:а) топломерима;б) другим уређајима за мерење намењеним заопшту употребу (као што су: манометри,сфигмоманометри - апарати за мерењепритиска, барометри, други термометри).2. Забране из тачке 1. се не примењују науређаје за мерење који су били у употреби пре5. јула2011. године.3. Забране из тачке1. се не примењују на:а) уређаје за мерење који су на дан 3. октобра2007. године били старији од50 година;б) барометре (осим барометара наведених утачки3.а)), до3. октобра2009. године.Inače, ove zabrane su trenutno ovakve, stalno se proširuju, kako se dokaže štetnost u nekim primenama.

Link to comment
Za živine termometre postoji tačna, dobra i jeftina zamena.
Да, мој апотекар је нема јер је вратио комплетну последњу туру, ниједан не ваља. Избирљив сам па правим разлику између "постоји" и "има у редовној продаји". Да су те замене ваљале, не бих ја кукао за живиним термометром - итекако је боље да очита температуру за десет секунди уместо два-три минута, да се ресетује на дугме а не на млатарање, и да се дете не стресе кад му туриш ладан комад стакла под пазухо.Али то што се продаје углавном не ваља. Ту бројим и оне тамо што су радили у фаренхајтима, исто говно.
MIslim da si linkovao konzervans za vakcine, o tome ne mogu da diskutujem, pošto je tu primenjena logika kojom ne baratam kada je toksikologija u pitanju.
Ту је нешто јако сумњиво. Кад је пре пешес година кренула, под Бушем, та кампања да се људи масовно вакцинишу против грипе, кад си у било којој бољој самоуслузи (јер унутар ње постоји апотека) могао да се вакцинишеш за 20 долара, било је доста сумње у јавности око исправности целог посла, јављали су се разни звиждачи из производње и тврдили да им не пада на ум да се вакцинишу јер виде шта се и како ради, ништа не гарантује да је вирус баш умртвљен и да тамо нема других вируса, виђали су свашта под микроскопом... и између осталог се пронађе да се наводно користи и то једињење живе као конзерванс. Реакција произвођача (и неких медицинских институција са залеђином од више милијарди) је била "то се никад није стављало", па коју недељу касније "то је била само једна тура пре 20 година за Африку", па "то једињење је у ствари безопасно али га не користимо, осим кад транспорт не јемчи услове"... све до, неки месец касније, "то једињење живе у вакцини је у ствари добро за вас".Елем, с једне стране једна статистички безначајна количина живе (бар што се тиче броја нежељених дејстава) у корисном уређају, који је трајао бесконачно или док се не поломи, се замењује електронском дрангулијом сумњивог квалитета; неко прави велике паре на замени. С друге стране, ЕЗ забрањује жаруље и форсира живине цеви; тога има у просеку по десетак комада по домаћинству; вероватноћа да ће нека да се поломи док је још у стану је поприлична (и то је фалш роба, прве су трајале... трају и данас; ове садашње издрже годину и нешто па лете у ђубре - где могу да се поломе пре него што се изнесе). И с треће стране, тај прелазак од заташкавања до убеђивања да је једињење живе добро за вакцину.Мислим да се њима живо јебе за нас и било чије здравље, ко се отрује нек се отрује, главно да ми зарадимо.
Link to comment
Елем, с једне стране једна статистички безначајна количина живе (бар што се тиче броја нежељених дејстава) у корисном уређају, који је трајао бесконачно или док се не поломи, се замењује електронском дрангулијом сумњивог квалитета; неко прави велике паре на замени.
Ovo je problem zbog kog često samo kliknem na X tekuće diskusije. Pristajem da mi to rade profesionalni lažci tipa danikana & ancient aliens kada mi je dosadno i kada me mrzi da nađem daljinski, a i tako je u pitanju skoro pa burleska. Na forumu nema smisla istrajati u razgovoru posle ovakve rečenice. Živa je otrov, a ONI biraju kada će i kako da nas truju i da na tome zarade. Ali nije zbog toga manje otrov, u obliku i količini iz termometra. Nijedan na sebi imao piktograme i znake upozorenja, i svaki je bio potencijalna opasnost, naročito za neuku većinu.
naivan si zuguroše...
e da sam samo naivan, gde bi mi kraj bio
Link to comment
  • 6 months later...

U Indiji traje spor oko hinduističkog gurua Ashutoša Maharaja - lekari tvrde da je on već četiri meseca mrtav, a sledbenici navode da je guru živ, ali da je na najvišem stepenu meditacije!

Maharaj se 29. januara požalio na bolove, a onda je zanemio. Lekari su ga pregledali i utvrdili da je umro od srčanog udara. Negovu smrt proglasila je i policija.

Ali, njegovi sledbenici to ne priznaju i tvrde da guru - meditira.

„Maharaj i dalje šalje poruke preko svojih vernika. Poručio nam je da njegovo telo čuvamo dok se on ne vrati”, kažu sledbenici.

Truplo gurua trenutno se nalazi u zamrzivaču na njegovom 40 hektara velikom imanju.
 

 

Sud u Pendžabu povukao je smrtovnicu i zaključio da reč „o duhovnoj dimenziji” te da sledbenike niko ne može prisiliti da veruju da je njihov vođa umro.

Dilip Jha, guruov sin, kaže da su majka i on uvereni da je reč o nečemu drugom - tvrde da im sledbenici, verovatno, žele da otmu nasledstvo.

Maharaj je bio najbogatiji guru u Indiji, vlasnik nekoliko vila i imanja, a njegovo bogatstvo se procenjuje na 200 miliona dolara.

Sve dok guru ne bude službeno proglašen mrtvim, naslednici ne smiju raspolagati njegovom imovinom - navode mediji.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...