Jump to content
IGNORED

Њујорк, Њујорк...


Њујоркер

Recommended Posts

  • Replies 153
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Luc

    36

  • Њујоркер

    20

  • smorrior

    14

  • paculla

    10

Top Posters In This Topic

Posted Images

na menhetnu nema walmart a kod vas u suburbiji :P ima u white plainsu.
White Plains izgleda skroz OK. Tu se izmedju ostalog, nalazi sediste administracije za Westchester. Poslednjih godina, grad je doziveo i ekonomsku ekspanziju (nekada je broj jedan bio Yonkers, ali je prs'o odlaskom industrije), pre svega zbog brojnih biznisa (takse su znacajno manje) koji su sa Menhetna prebaceni u taj grad. U jednom od prethodnih postova spomenula si mucni Dzersi. Pre tri nedelje prolazio sam autobusom, kroz one nesrecne Dzersi krajolike, na putu ka aerodromu. Osim onog naselja (zaboravio sam kako se zove) koje se naslanja na Hadson, sve ostalo deluje uzasno depresivno. Inace, kazu ljudi, da u Dzersiju jos uvek ima vise nashih, nego u Njujorku. btw Kad smo vec kod subarbije, bio sam nedavno u Osiningu. Jel' se tu beshe nalazi najveci (i najslavniji ;) ) njujorski zatvor: Sin-Sing? Pre neki dan sam saznao da tamo na stanu i 'rani, boravi i sedam nashih "prestupnika". Pricao mi chovek, chiji sin broji sitno, u sedmoj, poslednjoj godini robije.
Link to comment

A сад мало историје:Џорџ Фишер, српски Ђорђе Рибар, уствари Ђорђе Шагић (* 1795 Стони Београд, ? 1873 Сан Франциско), био је један од вођа Тексашке револуције 1835-1836.Џорџ Фишер или Ђорђе Рибар родио се у Стоном Београду 1795. од родитеља православних Срба. По очевој жељи кренуо је у карловачку Богословију, коју је напустио 1813. да би се придружио Првом српском устанку. После слома Првог српског устанка емигрирао је у Америку 1814. Преко Филаделфије отишао је у тадашњи Мексико. 1825. помагао је у оснивању Јорске масонске ложе. 1829. постао је држављанин Мексика и примио обавезу, да годишње преведе 500 породица у Тексас на територије Хедена Еварда.Касније је постао цариник у мексичком заливу, где је наследио веома непопуларног Џона Д. Бредберна. Захтевао је да се царина уплаћyje код њега у Анахуаку, што је због удаљености многих тексашких насеља и градова изазвало конфронтацију са тексашским колонистима. 1832. био је принуђен да напусти царинску службу. У истој години започео са издањем либералистичких новина Mercurio del Puerto de Matamoros у Матаморосу. Заједно са Хозе Антонијо Мексијом организоаво је покрет у Њу Орлеансу против централистичке владе и са циљем једне револте у источним крајевима Мексика.1837. постао је комисијски агент Хјустона, 1839. судија, 1840. члан градског одбора Хјустона. 1843. примљен је као мајор у милицији Тексаса. 1850. путовао је у Панаму и 1851. у Калифорнију. Служио је у разним градским одборима Сан Франциска, кад је 1870. постао конзул САД у Грчкој. Џорџ Фишер се женио четири пута. Умро је у Сан Франциску 11. јуна 1873. године.

Link to comment
White Plains izgleda skroz OK. Tu se izmedju ostalog, nalazi sediste administracije za Westchester. Poslednjih godina, grad je doziveo i ekonomsku ekspanziju (nekada je broj jedan bio Yonkers, ali je prs'o odlaskom industrije), pre svega zbog brojnih biznisa (takse su znacajno manje) koji su sa Menhetna prebaceni u taj grad.
white plains izgleda ok vikendom preko dana i radnim danom. ja sam tamo 'zivela' mesec i po i nakupila sam se trauma za ceo zivot. kad padne mrak i svi porodicni ljudi se zatvore po kucama i gledaju tv ili sta se vec radi po tim kucama, white plains izgleda kao iz nekog filma o nuklearnoj kataklizmi. dodje ti da grlis drvece... jedino pozitivno je sto sam bila bas fit taj jedan mesec, isla sam u teretanu svaki dan (ne moze se nista drugo raditi). jes da sam imala dvorac u odosu na stan na menhetnu, a za iste pare....
btw Kad smo vec kod subarbije, bio sam nedavno u Osiningu. Jel' se tu beshe nalazi najveci (i najslavniji ;) ) njujorski zatvor: Sin-Sing? Pre neki dan sam saznao da tamo na stanu i 'rani, boravi i sedam nashih "prestupnika". Pricao mi chovek, chiji sin broji sitno, u sedmoj, poslednjoj godini robije.
sing-sing vaistinu. tu se nalazi i old sparky, kazu da su treperila svetla u ossiningu kad je sparky bio koriscen. sad moze da se vidi u muzeju u zatvoru, nisam nikad isla. voz (metro north hudson line) prolazi kroz zatvor. sa obe strani su ti zidine i osmatracnice, vrlo traumaticno.
Link to comment

Evo kupih dzak soli...sve u sklopu priprema. Lopatu imam od prosle godine!!!(umesto stapova)evo i cika Jove malo:ZIMSKA PESMA Zima, zima - e, pa sta je,ako j' zima, nije lav!Zima, zima - pa neka je,ne boji se ko je zdrav! Haj napolje momak ko je,tamo veje krupan sneg,vi's en' onde navejo jecitav bedem, citav breg. A sta moze zima meni,sta mi moze, sta mi sme?Nek mi nosic pocrveni,eto to je, to je sve! Seka Zorko, nemoj stati;tvoj nek bude prvi red;sad cemo se zagrejati-cucni samo na taj led! Gle sad zive zeleznice-to je trka, to je let!Zbogom ptice krilatice,nas je sada ceo svet! Iz nosa nam para lize,- hajd u goste ko je zvan-a Campa nas jedva stize-tika-taka, "ajzliban"!

To je sve u sklopu priprema za Aspen.
Link to comment

Pa i mi bi smo bili savrseno normalni da imamo samo 1% njegovog bogastva! Ovako, ostajem najsiromasniji tajkun, a dal sam normalan...!?

Sinoc upoznao Romana Abramovicha i njegovu djevojku. Za jednog prebogatog tajkuna, neverovatno normalan covek :blink:
Link to comment
  • 2 weeks later...
Pa i mi bi smo bili savrseno normalni da imamo samo 1% njegovog bogastva! Ovako, ostajem najsiromasniji tajkun, a dal sam normalan...!?
Уложи ти то богатство у Никсе противу Денвера; у поседу сам 4 улазнице, па ко први до мене њему тикет (уз одговарајућу новчану надокнаду, разуме се)... ;) МСГ, Недељни матине, 28ог, о.г. Си ја дер, гајз :)Едит: ене види оног горе баксуза, би бржи... :ss1: Edited by Њујоркер
Link to comment
Уложи ти то богатство у Никсе противу Денвера; у поседу сам 4 улазнице, па ко први до мене њему тикет (уз одговарајућу новчану надокнаду, разуме се)... ;) МСГ, Недељни матине, 28ог, о.г. Си ја дер, гајз :)Едит: ене види оног горе баксуза, би бржи... :ss1:
Dakle, nedostaje nam cetvrti/a (pc) za nedeljni matine u Medisonu. Cijena, prava sitnica cool.gif
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...