Jump to content
IGNORED

Zimnica


April

Recommended Posts

Uuu, moj pradeda je to sebi pravio i pio ceo život (a u umro u 89toj). Terao i nas decu da pijemo, al' nam se nije sviđalo... Sa'ću pitam kevu dal' zna kako je on to gotovio... Sećam se kuhinje u selu, pola ukopana u brdo, imala mali prozorčić na jednoj strani i u tom prozorčiću je vazda stajala jedna velika, starinska tegla, puna ljubičaste tekućine. Pradeda car...

 

Kad smo kod zimnice, srolao ovoliku frulu, čistim paprike koje sam danas ispekao, posle treba da očistim vrganje koji su večeras stigli sa juga, ooogromni, mirišljavi... Možda skrčkam desetak tegli još noćas :heart:  :piggy:

Link to comment

Jedino što meni nije jasno kako to da sve te supermedicine dolaze iz zemlje koja je na 125. mestu po očekivanom životnom veku (ostalih 50 su uglavnom zemlje subsaharske Afrike)? 

Link to comment

Sa'ću pitam kevu dal' zna kako je on to gotovio...

 

Ne zna mere, al' zna da je stavljao cveklu isečenu na komade, bunarsku (ovo naglašeno) vodu, med, suve smokve i komad hleba u platnenoj vrećici. Hleb se brzo vadio, nije boravio u tegli duže od dan-dva, dok se ovo ostalo krčkalo na pomenutom prozoru (gde je uvek hladovina btw, sve vreme je u toj kuhinjici bilo mračno i hladno) desetak dana. Posle se sve ostalo povadi, procedi kroz gazu i pije (on je pio) po rakijsku čašicu dnevno.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Ajde me ubedite da po prvi put u zivotu ukiselim kupus. Sta treba da radim da ispadne dobro, hrskav a osvezavajuci i ne previse kiseo. Ostavio bih malo, mozda max 10 glavica, ni toliko. Na raspolaganju imam terasu koja je ususkana i ne mrzne, pored toga jako topao podrum u kome je kotlarnica tako da je bas vruce. S tim sto ne bih nosao bure gore dole, nemam lift u zgradi a na 3. sam spratu.

Link to comment

Ajde me ubedite da po prvi put u zivotu ukiselim kupus. Sta treba da radim da ispadne dobro, hrskav a osvezavajuci i ne previse kiseo. Ostavio bih malo, mozda max 10 glavica, ni toliko. Na raspolaganju imam terasu koja je ususkana i ne mrzne, pored toga jako topao podrum u kome je kotlarnica tako da je bas vruce. S tim sto ne bih nosao bure gore dole, nemam lift u zgradi a na 3. sam spratu.

Cimni rennea sta se pravis lud?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...