Jump to content
IGNORED

Zimnica


April

Recommended Posts

Spomenkin ajvarIzabrati crvene paprike'kurtovke', obavezno prave(ne krive, da bi se lakse cistile); prvo ocistiti od semenki, ispeci malo u rerni, pa na plotni, da brze ide; u turama od po 5kg. Poklopiti sa najlon kesom da omeksa i ocistiti paprike. Onda seckati na straftice od po 1cm. Soft koji ostane od paprika ne bacati. Staviti u serpu ulje; kad pocne da przi staviti paprike sa softom, posoliti, staviti secer 2-3 kasike, posle svega staviti esenciju(da se ne bi udisala esencija tokom kuvanja), to sve mutiti da vec na sporetu bude penasto. Staviti konzervans, 1 kesicu; pustiti da se malo prohladi, da ne bude vrela masa; probati, pa po ukusu dodati soli ili secera. Dok su tople tegle iz rerne, staviti u njih jos topli ajvar da slegne i da dobije koricu, ali ne prepuniti tegle. Sutradan, kad ajvar malo spadne, staviti odozgo nekoliko kapi esencije, ali sa svih strana da se ne ukvari i zatvoriti duplim celofanom da celofan ne dodiruje ajvar i staviti duple gumice. Probacu jednu turu od 5kg; ako uspe, kacim fotke kao dokaz.

Link to comment
jedino sto mislim da je vredno truda je 1. pravljenje ajvara, 2. pecenih paprika, 3.pecenih ljutih papricica, 4.kuvanje pekmeza od kajsija, 5.zapeceni pekmez od sljiva sa rumom, 6.kompot od celih i od 7.cepanih visanja i 8.slatko od tresanja. to je moj repertoar
Pazi, pa nije tvom muzu uopste lose...
Link to comment

paprike južna prugapotrebno: poluljute dugačke paprike, ulje, peršun, beli luk, mirođija, lorber, biber u zrnu, so i vinsko sirćeoprane paprike izbosti viljuškom i ispržiti na ulju. slagati u tegle - na redove. između redova stavljati seckan peršun, oljušten beli luk, mirođiju, zrna bibera, lorber i soliti po ukusu. napunjene tegle preliti uljem u kome su pržene paprike, a narednog dana dopuniti sirćetom.paprike punjene kupusompotebno: babure (preporučujem somborske ljute), glavica kupusa, so, sirće, ulje, biber, ren kupus iseći na rezance kao za salatu i posoliti. ocediti kad pusti vodu. dodati mu malo ulja, sirćeta i bibera. napuniti paprike i složiti u veću teglu. preliti mešavinom jednakih delova sirćeta i vode. pritisnuti ukrštenim komadima uzduž isečenog rena da paprike ne isplivaju.

Link to comment
paprike punjene kupusompotebno: babure (preporučujem somborske ljute), glavica kupusa, so, sirće, ulje, biber, ren kupus iseći na rezance kao za salatu i posoliti. ocediti kad pusti vodu. dodati mu malo ulja, sirćeta i bibera. napuniti paprike i složiti u veću teglu. preliti mešavinom jednakih delova sirćeta i vode. pritisnuti ukrštenim komadima uzduž isečenog rena da paprike ne isplivaju.
nikad ne dodajem ulje, zna žestoko da užegne i ode sve u PM
Link to comment
Ma ja sam vec skupio ekipu da pecemo paprike...kapiram da ce nas uvece sama izbaciti da zavrsi posao.
ali sigurno onda zivis u kuci i peci ces ih u dvoristufora bi bila da zivis u zgradi pa da izadjes ispred da peces sa drugarima i zenom
Link to comment
+1
šermane, ti baš čačkaš mečku, da ne kažem marfija. već te vidim nad šporetom sa varjačom dok ti draga iz fotelje šaltuje kanale na tv i usput gusla na telefon sa drugaricama
Link to comment
šermane, ti baš čačkaš mečku, da ne kažem marfija. već te vidim nad šporetom sa varjačom dok ti draga iz fotelje šaltuje kanale na tv i usput gusla na telefon sa drugaricama
:lol:kao o onom suludom filmu sa verom cukic i zokijem radmilovicemsrecnaporodica5788020100106110450.jpg
Link to comment
Ma ja sam vec skupio ekipu da pecemo paprike...kapiram da ce nas uvece sama izbaciti da zavrsi posao.
moj drug sa ekipom peče paprike. operu šmrkom beton ispred kuće, poređaju paprike i oprlje ih brenerom sa jedne strane, prevrnu, oprlje, potrpaju u kese i piju pivo. posle par sati odnesu ženama da ih čiste. i još kukaju kako su se silno naradili.
Link to comment

Moja keva je pravila nekad (a sad nije odavno) mleveni paradajz. Ne kuva se, samo se dobro samelje, zajedno sa ljudim papričicama i još nekim začinima i flašira - kad se napuni flaša dospe se odozgo ulja (koje se kod otvaranja ods'pe). Jebote jebovas, kako je to dobro - za uz pasulj nema ništa bolje; naspe se šolja toga i prosto pijucka uz pasuljčinu ili pečenie. Moram da je pitam za recepat.

Link to comment

samo da kazem da je kupovni ajvar skoro uvek bio trash, a da su kupovni kornisoni u 99.9% slucajeva bolji od bilo kojih domacih krastavcica. a necu naravno praviti nista jer ne znam, mozda kupim nesto u Larssonovoj tazbini (slatko od sumskih jagoda :wub: peceni ajvar :wub: )

Link to comment
Moja keva je pravila nekad (a sad nije odavno) mleveni paradajz. Ne kuva se, samo se dobro samelje, zajedno sa ljudim papričicama i još nekim začinima i flašira - kad se napuni flaša dospe se odozgo ulja (koje se kod otvaranja ods'pe). Jebote jebovas, kako je to dobro - za uz pasulj nema ništa bolje; naspe se šolja toga i prosto pijucka uz pasuljčinu ili pečenie. Moram da je pitam za recepat.
ja sam toga prethodne godine napravio gomiletinu, to obožavam
Link to comment
Moja keva je pravila nekad (a sad nije odavno) mleveni paradajz. Ne kuva se, samo se dobro samelje, zajedno sa ljudim papričicama i još nekim začinima i flašira - kad se napuni flaša dospe se odozgo ulja (koje se kod otvaranja ods'pe). Jebote jebovas, kako je to dobro - za uz pasulj nema ništa bolje; naspe se šolja toga i prosto pijucka uz pasuljčinu ili pečenie. Moram da je pitam za recepat.
Hajde bas je pitaj, mislim da i moja keva radi nesto slicno...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...