Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

Izgleda šašavo, specifikacije vrlo pristojne, 

 

Love - The World's First Intelligent Turntable

 

 

E pa ne može to tako, izvadiš gramofon iz džepa, natakneš ga na ploču i gotova stvar.

Mora da se ima onaj sistem ručica + tegovi + motor + kablovi +  crevo što poliva neku tekućinu + rezervoar za tekućinu + drvo + granit + mjetal + staklo + skaj + stokuraca + dvestopalaca...

Ako nemaš to sve, ti si bajo amater.

 

Popularnost reprodukcije muzike sa gramofonskih ploča donosi i niz proizvoda koji su zanimljivi, svaki na svoj način.

Mag-Lev  nudi disk koji levitira, a Love gramofon za koji ti nije potrebno dodatno mesto u kući uz komfor bežičnog prenosa- reprodukuješ ploču na astalu, a onda sve pokupiš i spakuješ, pa na istom mestu razvijaš kore za pitu.

 

Međutim, pitanje je kome su zaista potrebni takvi uređaji?

 

Da bi ostvario funkcionalnost Love u sebi sadrži više funkcionalnih celina:

1.tangencijalna gramofonska ručica koja se vrti oko centra ploče (umesto da se ploča vrti na tanjiru),

2.ručica naravno vodi kertridž (sa iglom), koji zapis sa ploče pretvara u električni signal,

3.taj signal mora da prođe kroz kolo za RIAA korekciju

4.vrši se pretvaranje analognog u digatalni signal, da bi se na kraju izvršio prenos signala putem

5.modula za bežični prenos (bluetooth).

 

1. i 2. postoji baš odavno:

 

Technics SL10 je bio na tržištu od 1981. godine i tangencijalni je gramofon (gramofon sa tangencijalnom rukom), direktnim kvarcno kontrolisanim pogonom, spoljnih dimenzija poput omota ploče (ne računa se visina) i svojim inovativnim dizajnom zaslužio mesto u stalnoj postavci  MOMA 

Wiki

 

Zajedničko za gramofone sa tangencijalnim ručicama je i mogućnost da se komandama na kućištu šeta po sadržaju ploče, a kod bolje opremljenih modela čak i da se programira redosled pesama.

 

Dakle, male dimenzije, maksimalno pojednostavljena funkcionalnost (bez tegova, podešavanja ruke, zvučnica se ubode na predviđeno mesto i ušrafi jednim šrafom - 4P standard montaže).

 

Danas bi se recimo Technics SL7 mogao naći do 150€ u perfektnom stanju i koristiti Audio Technica AT311P zvučnica (nova 35€).

 

3. RIAA ekvilizacija odvija se u gramofonskom pretpojačalu, koje je ili deo integralnog pojačala, ili zaseban uređaj.

 

4. Problematičan deo. Kome je potrebno da poseduje ploču, a sluša digitalno reprodukovan signal?

Ako poseduješ ploče, gramofon (možeš i da ga pozajmiš u ovu svrhu), računar opremljen zvučnom kartom, izvrši transfer vinila na HDD i čuvaj ploče.

 

5.Ako si već izvršio transfer vinila u digitalni format, pazari strimer, ili iskoristi uređaje koje već poseduješ u kući (WiFi ruter, laptop/kućni računar, smart telefon...) i uz malo truda imaš bežičnu reprodukciju muzike u domu

 

Jasno je da Love po ponuđenoj ceni može da ponudi samo bazični kvalitet zvuka koji većina sebi može da priušti već posedovanjem samo smart telefona i kupovinom muzike u digitalnom formatu.

Edited by Ras
Link to comment

Love ne prodaje zvuk nego kulost, za one koji vole takve spravice.

 

U starom hipi društvu smo  imali prenosivi baterijski gramofon plastikaner koji smo nosili u Zemunski park da slušamo ploče dok se nalivamo pivom. Meni to bilo super zabavno. 

Link to comment

meni to zvuci ko hipstersko drustvo, al to sam samo ja :(

 

poluoftopik ili topikohuljenje, ako neko ima da preporuci kakve dobre drvene aktivne kutije za zabosti u lapot bilo bi lepo.

Link to comment

Love ne prodaje zvuk nego kulost, za one koji vole takve spravice.

 

U starom hipi društvu smo  imali prenosivi baterijski gramofon plastikaner koji smo nosili u Zemunski park da slušamo ploče dok se nalivamo pivom. Meni to bilo super zabavno. 

 

Kulost!?

 

 

U Zemunski park si nosio portabl gramofon zato što si posedovao ploču koja je nosač informacije. Praktičnije bi bilo da si poneo kasetu.

Lepota življenja danas je što možeš da poneseš portabl gramofon i ploču, ili kasetu i odgovarajući prenosni uređaj, ili smart telefon/plejer sa muzikom na kartici.

Ponesi šta god da ti je zabavno.

Link to comment

Mi smo nosili gramaflon zbog uživljavanja u hipi stanje a ne zbog zvuka. Dakle, zbog zabave i estet'ke (i kulosti ;) ). Tako i ovaj Love, kome takve stvari znače kao nama  onaj gramofon tog leta, poželeće da ga kupi.

 

Imali smo kasete i kasetofone, ali, nosili smo gramofon i gitaru

Link to comment

Kupi čigru, ili je napravi.

Jeftinija je od Love gramofona, vrti se na stolu baš  ispred tebe, što je sasvim kul.

Ako je ukrasiš kartonskim prstenom po kome ćeš raznobojnim flomasterima iscrtati nepravilne kružnice, verujem  da bi posmatranje moglo da te prebaci u to hipi stanje.

Link to comment

Koji si ti hejter, pa to je strašno

 

Ako je meni upućeno, ne vidim razlog da mi prilepiš ovakvu etiketu.

Nikome nisam branio da se zabavlja na način koji voli, niti da svoj novac troši na način koji želi.

 

Ma, nije hejter nego rehabilitovani panker

 Panker nikada nisam bio, niti mi je rehabilitacija potrebna.

Link to comment
  • 10 months later...

Imam jedno dosta uvrnuto pitanje.

 

Posedujem jedne stare sennheiser slušalice, oridjinal, na kojima je napukao onaj gumeni deo kabla na jedno 7-8 mesta, dosta je izlomljen, one žice vire i pitanje je dana kada će sve da pukne skroz.

Takodje, posedujem jedan novi par identičnog modela slušalica poručenog sa eBaya, isporučenog iz Hong Konga za koji se ispostavilo da su fuš - razlika u kvalitetu zvuka je ogromna.

 

Da li postoji servis/osoba u univerzumu koja bi mogla da mi nakalemi slušalice sa starih sluški na kabl sa novih sluški?

Inače, u pitanju je ovaj model, meni najbolje slušalice koje sam imao u životu (uz neki model Panasonic sluški koje sam imao kad sam bio klinac a koje su stajale ko sateliti oko glave).

Link to comment
8 hours ago, goofs said:

Imam jedno dosta uvrnuto pitanje.

 

Posedujem jedne stare sennheiser slušalice, oridjinal, na kojima je napukao onaj gumeni deo kabla na jedno 7-8 mesta, dosta je izlomljen, one žice vire i pitanje je dana kada će sve da pukne skroz.

Takodje, posedujem jedan novi par identičnog modela slušalica poručenog sa eBaya, isporučenog iz Hong Konga za koji se ispostavilo da su fuš - razlika u kvalitetu zvuka je ogromna.

 

Da li postoji servis/osoba u univerzumu koja bi mogla da mi nakalemi slušalice sa starih sluški na kabl sa novih sluški?

Inače, u pitanju je ovaj model, meni najbolje slušalice koje sam imao u životu (uz neki model Panasonic sluški koje sam imao kad sam bio klinac a koje su stajale ko sateliti oko glave).

Mislim da je bolje rešenje da ti nakalemi kabl sa novih sluški na stare sluške.:22_stuck_out_tongue_winking_eye:

Link to comment
Imam jedno dosta uvrnuto pitanje.
 
Posedujem jedne stare sennheiser slušalice, oridjinal, na kojima je napukao onaj gumeni deo kabla na jedno 7-8 mesta, dosta je izlomljen, one žice vire i pitanje je dana kada će sve da pukne skroz.
Takodje, posedujem jedan novi par identičnog modela slušalica poručenog sa eBaya, isporučenog iz Hong Konga za koji se ispostavilo da su fuš - razlika u kvalitetu zvuka je ogromna.
 
Da li postoji servis/osoba u univerzumu koja bi mogla da mi nakalemi slušalice sa starih sluški na kabl sa novih sluški?

Inače, u pitanju je ovaj model, meni najbolje slušalice koje sam imao u životu (uz neki model Panasonic sluški koje sam imao kad sam bio klinac a koje su stajale ko sateliti oko glave).

Bojim se da je ti mrka kapa...
Verovatno je ulaz kabla u sluške "zaliven" tako da je zajebano za rastavljanje i sastavljanje...
Možda naiđeš na nekog entuzijastu...
Link to comment
19 hours ago, goofs said:

Imam jedno dosta uvrnuto pitanje.

 

Posedujem jedne stare sennheiser slušalice, oridjinal, na kojima je napukao onaj gumeni deo kabla na jedno 7-8 mesta, dosta je izlomljen, one žice vire i pitanje je dana kada će sve da pukne skroz.

Takodje, posedujem jedan novi par identičnog modela slušalica poručenog sa eBaya, isporučenog iz Hong Konga za koji se ispostavilo da su fuš - razlika u kvalitetu zvuka je ogromna.

 

Da li postoji servis/osoba u univerzumu koja bi mogla da mi nakalemi slušalice sa starih sluški na kabl sa novih sluški?

Inače, u pitanju je ovaj model, meni najbolje slušalice koje sam imao u životu (uz neki model Panasonic sluški koje sam imao kad sam bio klinac a koje su stajale ko sateliti oko glave).

Probaj da kontaktiraš ovog čoveka: https://www.kupujemprodajem.com/Sennheiser-HD-25-svi-delovi-55683871-oglas.htm?filter_id=155918200

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...