Jump to content
IGNORED

Internet kupovina


Alphons

Recommended Posts

Nego jel neko narucivao skuplje/vece knjige? Jel se to carini ili prolazi?

meni naplatili, ali bila neka simbolična suma. tipa 500 otvaranje i 500 nešto™

Link to comment

čekaj ali to znači onda da je to na slučajnom odabiru jer nekad naplate a nekad ne naplate...

 

tako je.

 

Od 10ak stvari koje sam poručivao, naplatili su mi samo za HDMI kabl, možda zato što je on bio u najupadljivijoj kutiji (od stiropora), ostale stvari su uglavnom bile u raznoraznim oblicima koverata.

Link to comment

dobila sam neki papir sa carine uz pošiljku. bacila sam ga, jbg. svakako nisam mnogo loše prošla kako sam mogla tako da se ne nerviram.

 

I ja sam dobio, i na njemu je bio obračunat pdv, ništa carina. Obračunali su pdv na patike koje su za divno čudo dobro procenili iako su znatno jeftinije nego što su mogli da pomisle - oko 3000 dinara, dakle ništa carina pošto je ispod 50e.

Edited by Glas RazumaN
Link to comment
  • 2 weeks later...

Kupio sam neke karte od eventima pre neki dan. I sad me gnjaju da im pošaljem sliku kreditne kartice inače će da mi ponište kupovinu, jel to uobičajeno.

Послато са GT-P6200 користећи Тапаток 2

Link to comment

Kupio sam neke karte od eventima pre neki dan. I sad me gnjaju da im pošaljem sliku kreditne kartice inače će da mi ponište kupovinu, jel to uobičajeno.

Послато са GT-P6200 користећи Тапаток 2

 

Oteraj ih u 3 lepe.

Ako si platio preko neta nema šta da ti traže ako nisi imaju onu opciju sa rezervacijom pa odeš i platiš na nekom od uplatnih mesta.

 

Slikaj im srednji prst i pošalji imo. :fantom:

Link to comment

Pa ne mogu nista sa slikom kreditne kartice. Vide se brojevi i nista vise. Nije bas nelogicno da proveravaju na takav nacin

....Drugi metod krađe novca sa računa je savremeniji. Lopovi se uopšte ne trude da vam ukradu karticu, već samo podatke koji su u vezi sa njom: ime i prezime, broj računa, PIN. Te podatke „skidaju” upotrebom „skimera”, uređaja koji čitaju podatke sa magnetne ili „crne trake”, a kasnije te podatke putem „card writera” „upisuju” u prazne, bele plastične kartice i kasnije ih koriste...

 

Zato mi je i palo na panet

Edited by remedios
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

ja.

nikakav problem. (ako misliš na diskove :unsure:)

jedino gde su mi udarili neku "carinu" je bilo samo jedanput jer je kolekcionarski lord of the rings (box set) imao 17cd pa zbog toga, kao uvozim "količinu" (:huh:)

muzika/film/igra/knjige nikada nikakav problem

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...