Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Kako nije, na prvom spotu je osisana, a na drugom IMA periku, a zna se ko joj je bio frizer u to doba

 

Pogledaj hronologiju. Za Arkana se udala 1995, prvi snimak sa koncerta je iz 1993.

Link to comment
  • Replies 37k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1840

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    773

  • radisa

    720

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pogledaj hronologiju. Za Arkana se udala 1995, prvi snimak sa koncerta je iz 1993.

 

 

ali su valjda furali pre svadbe ?

Edited by Lezilebovich
Link to comment

ceca je karijeru gradila preko(uz) ljubavne veze, prvo je bio vladan lukić, pa onaj musli iz švice. do tad je bila zlatna sredina koja nije bila ni blizu breni, dragani m, i vesni z.

 

onda sledi arkan i sky is the limit, što je svakako za dublju analizu

 

e

za nju niko ne bi znao da je pevala cvetak zanovetak da je nje jebavao ljakse iz sopota

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

ali su valjda furali pre svadbe ?

 

A sta, narod je kao znao za to pa je zbog toga bila popularna? Voleli su je pre svega klinke, klinci i zene.

Edited by Meazza
Link to comment

ceca je karijeru gradila preko(uz) ljubavne veze, prvo je bio vladan lukić, pa onaj musli iz švice. do tad je bila zlatna sredina koja nije bila ni blizu breni, dragani m, i vesni z.

 

onda sledi arkan i sky is the limit, što je svakako za dublju analizu

 

e

za nju niko ne bi znao da je pevala cvetak zanovetak da je nje jebavao ljakse iz sopota

 

E u to vec nisam upucen. Ja sam shvatio da je teorija da je ona popularna zbog toga sto su se ljudi identifikovali s njom zbog price s Arkanom i tako te stvari.

 

Bila je popularna jer je u to vreme imala izuzetno popularne pesme. Ko je to pisao, pravio, stavljao pistolj na celo da se forsira - to vec ne znam.

Link to comment

Bila je popularna jer je u to vreme imala izuzetno popularne pesme. Ko je to pisao, pravio, stavljao pistolj na celo da se forsira - to vec ne znam.

a popularne pesme je imala jer su se njoj prvo nudile pesme, radili su joj najbolji tekstopisci i kompozitori, a i sama estrada je doživljavala kao kumu™

zbog ne zameranja suprugu

 

a i kontekst lepotica i zver ima značajnu ulogu trasi kojom se kretala. ako nisi živeo u srbiji u tom periodu teško je za razumeti

Link to comment

a popularne pesme je imala jer su se njoj prvo nudile pesme, radili su joj najbolji tekstopisci i kompozitori, a i sama estrada je doživljavala kao kumu™

zbog ne zameranja suprugu

 

a i kontekst lepotica i zver ima značajnu ulogu trasi kojom se kretala. ako nisi živeo u srbiji u tom periodu teško je za razumeti

Živeo je, ali za razliku od nas matorih, bio je klinac i naravno da mi imamo neku drugu percepciju događaja od njega... Jbg, ti si imao 20+ godina 95, kao i ja, a Meazza pitanje da li je imao i 10... I naravno da se on ne seća i ne zna taj period, onako kako ga mi znamo, jer je to sve isprano i zaboravljeno...

 

Poserem im se svima na 'nema revanšizma' 2000... i 2003... Jedva su dočekali da na konto toga dohbiju nešto para i koji blowjob... Govnari...

Link to comment

a popularne pesme je imala jer su se njoj prvo nudile pesme, radili su joj najbolji tekstopisci i kompozitori, a i sama estrada je doživljavala kao kumu™

zbog ne zameranja suprugu

 

Kakve veze ima odnos ostatka estrade sa odnosom publike? Tacno, pesme su joj radili najbolji i zato je bila popularna. Da li je to njena zasluga? Verovatno nije uopste ali nismo pricali o tome, pricali smo o tome zasto je narod voli. (Makar sam ja tako shvatio.)

 

 

a i kontekst lepotica i zver ima značajnu ulogu trasi kojom se kretala. ako nisi živeo u srbiji u tom periodu teško je za razumeti

 

Ziveo sam ovde, imao sam 10 godina kad je snimila "Kukavicu".  Ne secam se svega, naravno, ali taj kontekst "lepotica i zver" je bio relevantan samo posle 1995. Pretpostavljam da pre toga narod nije znao za Arkana. Ili jeste?

Link to comment

Pogledaj hronologiju. Za Arkana se udala 1995, prvi snimak sa koncerta je iz 1993.

ali su valjda furali pre svadbe ?

A sta, narod je kao znao za to pa je zbog toga bila popularna? Voleli su je pre svega klinke, klinci i zene.

 

Znalo se, to je vreme mog sluzenja narodu™ i tada su vec svi pricali kako Ceca i Arkan furaju. I kako ju je on spasao od onog balije iz svice koji ju je drzao drogiranu, i kako je odveo u Erdut da je skine sa drozga i kako je tamo osisao do glave pa sad nosi perike i tome slicno, i kako su se tu oni zaljubiskali...

Link to comment

U ono vreme je postojala citava armija klinki koja je aktivno zavidela na toj udaji i mastala da ce i one nekada upoznati svog krimosa mekog srca, naslusah se tih budalastina onoliko. karleusa je meni recimo primer toga, samo je ona ispala bolno nesposobna cak i za to.

Moj dodatni lakmus su medjugradski autobusi i muzika koja se pustala u njima, ceca je pocela vise da zavija sa radio kasetofona tek posle 93-94. otprilike, luce iz kasidola je bila mnogo popularnija pre toga. Bar na rutama kojima sam putovala.

Link to comment

Znalo se, to je vreme mog sluzenja narodu™ i tada su vec svi pricali kako Ceca i Arkan furaju. I kako ju je on spasao od onog balije iz svice koji ju je drzao drogiranu, i kako je odveo u Erdut da je skine sa drozga i kako je tamo osisao do glave pa sad nosi perike i tome slicno, i kako su se tu oni zaljubiskali...

 

OK. Ali pogledajmo strukturu njenih fanova - sve sama klincadija, mlade devojke i domacice. Tesko da su oni u to vreme znali za Arkana pre '95 i da im je bilo uopste bitno. Posle svadbe OK, pricalo se o tome na sva usta, pa zasto je osisana, pa da li je tuce itd. Pre toga nisam siguran.

Link to comment

Jbg, ti si imao 20+ godina 95, kao i ja, a Meazza pitanje da li je imao i 10.

banuj ga

:fantom:

 

 

iz ličnog iskustva, svetlana je bukvlno paradigma srbije, koja je postala uspešna u pra tranziciji devedesetih. nepojamno glupa, tehničarka svinjogojstva iz žitorađa, koju su jer je pevačica jebavali fudbaleri i žestoki momci i na konto najžešćeg je napravila karijeru.

 

ceca je ono o čemu govori film vidimo se u čitulji

Link to comment

Moj dodatni lakmus su medjugradski autobusi i muzika koja se pustala u njima, ceca je pocela vise da zavija sa radio kasetofona tek posle 93-94. otprilike, luce iz kasidola je bila mnogo popularnija pre toga. Bar na rutama kojima sam putovala.

 

Zanimljivo, ja sam po tim busevima uvek slušao opskurne dvojke sa ibarske, radio džanarike i tako to. Mislim, teško da bih prepoznao neku Cecu ili tako nešto popularno iz tog doba svejedno, al sve je definitivno zvučalo kao teška andergraund šatra, a ne neki moderni turbo folk.

Link to comment

U ono vreme je postojala citava armija klinki koja je aktivno zavidela na toj udaji i mastala da ce i one nekada upoznati svog krimosa mekog srca, naslusah se tih budalastina onoliko. karleusa je meni recimo primer toga, samo je ona ispala bolno nesposobna cak i za to.

Moj dodatni lakmus su medjugradski autobusi i muzika koja se pustala u njima, ceca je pocela vise da zavija sa radio kasetofona tek posle 93-94. otprilike, luce iz kasidola je bila mnogo popularnija pre toga. Bar na rutama kojima sam putovala.

 

Moguce, ako je stvarno tako onda OK.

 

Ali opet mislim da to ne objasnjava fenomen njene ovako dugotrajne popularnosti. U pitanju je kombinacija vise faktora, od kojih nije ni izbliza najmanje bitan ovaj koji je pomenuo Kums: najbolji folk producenti su radili sa njom. Poklopile su se neke stvari. Pa i ono sto ste malopre naveli, specifican (orijentalni) izgled, specificna (srbijansko-kafanska) boja glasa. Nije samo Arkan, da je tako ne bi ovoliko trajalo.

Edited by Meazza
Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...