Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

ruke mi se tresu od tuge i ne mogu da otvaram RIP topik, te molim moderaciju da od ovog posta napravi rip split za naseg dragog Kojota: negde oko sedamdesetog minuta, kad je Antic izveo nemocnog Zigu skocio je pritisak nasem drugu, a sa njim i je i sva masnoca iz obroka dospela u glavnu arteriju leve predkomore njegovog crveno, crveno, crvenog srca. osam, na kurcu ga nosam, rihtera miokarda je zaustavilo mlad organizam da saceka sledecu sezonu.uvek ce mi nedostajati ova oaza razuma u komsijskom dvoristu. serem vam se u kombinacije krompira i kackavalja na ovu vrucinu!

Link to comment

:lol:pa sto mi na vreme nisi javio da odustanem od ovog eksperimenta?! kasno sam shvatio da sam se zajebao, a zamalo da crknem od vrucine.

Link to comment

pa tek sam sad video. mladi krompirici su sami po sebi fenomenalni...kakav crni kackavalj. on meni generalno sve usere...mrzim to trpanja, punjenje, rolanje...najbolja jela su uvek sa straight ukusom

Link to comment
  • 2 weeks later...

setih se da je ovde bilo price o tikvicama pa da podelim rados! jeo a zatim i pravio pa jeo odlican rizoto. verovatno je neko vec negde stavio ali nema veze, leto, sezona, taman.tikvica se nasecka i proprzi na malo mulja, doda se pirinac i polako naliva supom (ja izmesao kocku u vrucoj vodi)i tako dok se ne skuva. na kraju se doda saka sitno seckane sveze nane, saka sitno seckanog svezeg bosiljka i feta sir seckan na kockice. sveze, lagano, ukusno, savrseno!

Link to comment

juce su mi dolazili ortaci za tekmu, a trebalo je od iste hrane nahraniti onu moju zver, pa sam izmislio novi recep - tri puta termicki obradjena rebarca :Dprvo sam ih kuvao 15min sa lovorom i belim lukom. da se malo rasole/razdime, te rehidriraju; onda rostilj 10ak min. da dobiju "sare" sa svih strana; na kraju ide med preko svega, vorcester, i 5 min u rernu da se zapeku na gornjem grejacu; hm, mozemo ih zvati i "15-10-5 rebarca" :Pprste da polizete! al bukvalno. jedu ih navijaci, bebe, trudnice, ma svi!

Link to comment

vidju kakvo sam jelo napravio :)s obzirom da sam lisicarke spremao pre neki dan, imam 1 amandman i 1 twist u receptu ako se ovo nekome ne svidja. prvo, lisicarke se mogu iseci na neku funkcionalnu velicinu. ja ne volim sitno secene pecurke ali sam ih sada sekao na polovine ili cetvrtine u zavisnosti od velicine i to je verovatno bolja stvar za paste.drugo, pocetak recepta je isti sem sto putera treba koristiti ulje za przenje. dalje sve isto dok se ne dodje do vina. medjutim umesto vina dodati par kasika kineskog sirceta za kuvanje i malo vode (ko nema, moze da ostane pri vinu). onda kada je stvar skoro gotova, nekoliko kasika ojster sosa i malo soja sosa (za korekciju ukusa tj slanoce). na kraju, kada je gotovo i kada se skloni sa vatre, ulje od susama. znaci ovo je azijska varijanta (zaobici parmezan:)). idealno kao preliv za biftek ili slicno meso (neki forumasi su probali, nije se niko zalio). ko nece meso, moze da ga jede kao bilo koje kinesko jelo, sa pirincem ili nudlama.toliko od mene:)

Link to comment

jesi vala, vidis da ga jos pamtim :Hail: no nisam ti nesto za ove kineske varijante sa lisicarkom, mozda sa nekim shiitake pecurkama. za lisicarku mi nekako zao gusiti joj predivni ukus sojom, susamom i td.ali zato kajmakom mmmmmmmm :lol:

Link to comment
dobra vest je da se (bez pranja) bez problema mogu ostaviti 3 dana, cak i u plasticnoj kesi u kojoj su kupljene - papirnu nemam!
i cetiri!reko' ako do sad nisu bile otrovne, sad bez greske jesu :lol: (posto me je odredjena osoba navodni poznavalac pecurki ubedjivala da im je boja od starta malo sumnjiva za vrstu lisicarki)probam ovaj recept bez twista, cini mi se da nema da omane.
Link to comment

videh lisicarke pred vikend kod nekog cike na kalenicu koji ih je ocigledno nabrao u sumi i doneo po smesnoj ceni u odnosu na ove redovne (400 vs 1000 din kg). ali mi se nisu dopale kako izgledaju a vec sam se jednom trovao u zivotu od sumnjivih pecuraka pa mi se nije rizikovalo. btw, onaj djecarac na zemunskoj imao super i lisicarke i vrganje po dobroj ceni, 700 kinti.

Link to comment
i cetiri!reko' ako do sad nisu bile otrovne, sad bez greske jesu :lol: (posto me je odredjena osoba navodni poznavalac pecurki ubedjivala da im je boja od starta malo sumnjiva za vrstu lisicarki)probam ovaj recept bez twista, cini mi se da nema da omane.
E, zajebi igranje sa pecurkama, ako imalo sumnjas - baci ih!edit: molim te! Edited by aram
Link to comment

ti se zezaj, ali ja gledam kod rusmira da li sedis i cepas kobaje i pivo :Dedit: arame, pa ne znam, izgledaju ovako kao gazzine sa one slike :unsure:. a i imamo istog suplajera :unsure:

Edited by Isis
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...