Jump to content
IGNORED

Recepti, kulinarski trikovi i omiljena jela - borba protiv gladi


msmodesty

Recommended Posts

u jednoj italijanskoj kuci u kojoj sam bila u paradajz sos su dodavali panu ili mleko da ubiju kiselinu, a ne secer. ja naucila od njih i uvek u paradajz sos sipam mleko. 

vidish, ja intuitivno i tajno oduvek dodajem chajnu kashichicu pavlake, ne vidi se, a uradi neki posao :unsure:

Link to comment

mi kod kuce pravimo po ovom receptu, bez ikakve modifikacije, i ispadne odlicno svaki put:

 

http://www.dominomagazin.com/article/5461/recepti/recept-za-cheese-cake

 

E sad ja razmišljam da pravim čizkejk za novu godinu, i da iskoristim neke stvari iz ovog Vasinog recepta u sledećem:

 

http://happinessstanlives.com/2014/04/04/nutella-cheesecake-with-ferrero-rocher/

 

Dakle, da iskoristim plazmu umesto ovih keksa, ella sir itd. Postaviću neke fotke kada bude bilo

 

Samo razmišljam šta je ovo:

 

 

  • ½ pint double cream
  • 1 tsp vanilla essence

Mislim, mogu da nagađam ali ako je neko siguran neka napiše. Ne znam, nešto bi radije stavio neutralnu pavlaku

 

edit: Razmišljam i da stavim Philadelphia-u umesto Ella-e. Jel to beše ima da se kupi u Maksiju?

Uf, ili da uzmem Mascarpone u Idei

Edited by FERNOUX H
Link to comment

Jel ok ovaj recept za Indeks sendvič? Koje povrće da stavim?

 

http://serbiancookbook.blogspot.rs/2011/06/indeks-sendvic.html

 

Šampinjone narendati na tanke listiće, propržiti na malo ulja, dodati so i biber. 

 
U tiganju zagrejati malo ulja i spustiti dva lista praške šunke, da se kratko proprže, sa obe strane. 

 

Kada se praška šunka okrene na drugu stranu, preko listića šunke obilno posuti krupno narendan tvrđi kačkavalj (trapist, gauda, edamer). Ostaviti još par trenutaka da se kačkavalj zagreje i počne da se topi.
 
Svežu veću kiflu preseći uzduž, staviti na svaku polovinu namaz po ukusu (majonez, kiselu pavlaku, senf), preko namaza staviti preklopljene listove praške šunke sa toplim kačkavaljem, pa preko toga propržene šampinjone. Dodati povrće po izboru (paradajz, krastavac, kiseli krastavčići, sveža paprika, zelena salata). Preklopiti drugom polovinom kifle.
Link to comment

po izboru, lepo piše  :lolol:

da, ovo je tradicionalni indeks sendvič kakav su jeli naši stari.

 

ja bih tu stavio tanko isečene kisele krastavce i zelenu salatu, ili paradajz, krastavac i zelenu salatu. zelena salata može u svaki sendvič a mimo toga ne volim da stavljam turšiju zajedno sa svežim povrćem.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Gotov čiz kejk (ostala je samo još nutela da se doda sutra), nekako sam uspeo da pravim dok sam paralelno gledao i Farmu, mada mi je Ella sir u jednom trenutku ispao u sudoperu. Čini mi se da će fil biti malo manji nego što treba jer sam uzeo kalup od 24cm a ovaj recept je za 23cm, ali nadam se da će biti super.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...