Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 37k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1834

  • ToniAdams

    932

  • Filozof manijak

    771

  • radisa

    718

Top Posters In This Topic

Posted Images

koliko ja shvatam odredjivanje perioda smrti je proporcionalno periodu koji protekne do trenutka kad patolozi imaju pristup telu

sto vise vremena prodje tako raste i vremenski okvir u kom oni mogu utvrditi kad je smrt nastupila

al' sam ga objasnio  :isuse:

 

 

trudio sam se da zaobidjem ovaj slucaj i sto manje podlegnem pisanjima raznih informera, ali jbg, sad kad je uhapsen, podlegao sam i odgledao nekoliko njegovih "intervjua"

ne znam da li je on ubica, ali je prilicno mucno gledati coveka koji prica ono sto on prica i nacin na koji to prica

sustina je da se kune u pravoslavlje, srpstvo i cesto naglasava kako je spreman zivot dati za otadzbinu

kad govori o cerci, govori u smislu kako je ona mala i kako joj je neophodna briga makar jednog roditelja

iz toga svega zakljucujem, da ima potrebu da se nametne "publici" kao "jedan od nas", obican momak iz komsiluka, srbin, pravoslavac, roditelj

 

a pojavio se i nekakav snimak, gde on kao 10godisnjak govori za trece oko, kako u toku noci posecuje nekakve astrralne nivoe i tu srece razne mrtve 

prilicno zastrasujuce, a nekako i nije u duhu pravoslavlja, na koje se konstantno poziva

Link to comment

da, lik je cudan, ali opet nista iznenadjujuce jer se njegova majka bavi nadrilekarstvom, bioenergijom ili sta vec, a poznato je da se takvi najvise pozivaju na boga i imaju sijaset ikona i oltare po kuci. ako je kao klinac to sve gledao i slusao kojekakve price,  pa verovatno citao i  knjige bozidara benedikta  :lol:  i prijavio kojekakve astralne projekcije, roditelji su ga  ocigledno podrzavali cim je sa 10 godina zavrsio u emisiji "trece oko" tako da je to potpuno ocekivano. ima  ljudi koji veruju u kojesta pa tako i decu vaspitavaju.  jos na kraju ispade blistavi um koji je zavarao policiju.

Link to comment

A vidim i ozbiljni mediji pišu da su sve oči sad uprte u supervešca, najboljeg mrtvozornika ex ministra od zdravlja u regionu i šire koji se iznenada pojavljuje i rešava stvar. Možda sam malo neopravdano grub premi Nadi Macuri srpske patologije al ovo sad ko ulazak novog jakog ukućanina u Tvinpiks za sirotinju morbidni rijaliti.

Link to comment

A vidim i ozbiljni mediji pišu da su sve oči sad uprte u supervešca, najboljeg mrtvozornika ex ministra od zdravlja u regionu i šire koji se iznenada pojavljuje i rešava stvar. Možda sam malo neopravdano grub premi Nadi Macuri srpske patologije al ovo sad ko ulazak novog jakog ukućanina u Tvinpiks za sirotinju morbidni rijaliti.

Ima nešto i u tome da ne dozvoliš da te koriste u spinovima, jbga...
Link to comment

rezultanta drhtavih oportunizama na kraju moze da ispadne smislena.

 

nije taj sluchaj ni u kom sluchaju bash toliko interesantan za celu drzavu, svakog dana, sa svakodnevnim izmishljenim preokretima. tim pre shto se srbi cepaju motornim testerama, kriglama, chakijama i laminatima manje vishe svaki dan po ceo dan. 2 sluchaja masovnih ubistava po socijalnim radovima nisu povukli ovoliko paznje, kao ubistvo pevachice. iz kog razloga je interesantno? malo dete, luda familija... ali nedovoljno za nashe uslove :(.

 

ne mislim da se koristi smisleno. samo mislim da se koristi nekako.

Edited by gospa buba
Link to comment

rezultanta drhtavih oportunizama na kraju moze da ispadne smislena.

 

 

Da, ali samo retrospektivno.

Kao zabludeli darvinista koji nalazi boga. Na kraju.

--------------------------

 

Pevačica je pevačica, nije to neko socijalno ubistvo, odmah  tevelizija dolazi.

Mene samo boli koliko ljudi ne primećiju tudju patnju.

Ne primećujem je ni ja, nisam ništa bolji, ali me boli sve to.

Link to comment

ima neshto preterano u svemu tome, shto sluti da ima i neke namere, u preterivanju, u konkretnom sluchaju.

ko da se narod ne ubija svaki dan po ceo dan :(

 

Gospo, mislim da je ovo Vucicev medijski projekat od samog pocetka. Na stranu sto je sam obecao pred izbore da ce ubica biti uhapsen (i time ukljucio citav ovaj bizarni slucaj u politicku sudbinu Srbije), na stranu ovaj njegov skorasnji bes i detaljan opis skorene krvi na rupama u glavi nesrecne zene - nego ima nesto jos simptomaticnije sto se desilo pre toga: uhvatio sam kako se pravda (!) na nekoj KZS "da, evo, ni slucaj ubistva pevacice nije resen, ljudsko bice je izgubilo zivot a vi me pitate za Savamalu"... on to "nereseno" ubistvo izvlaci kao keca iz rukava, po potrebi.

 

Ja sam 101% ubedjen da je policija mogla da ga uhapsi i rasvetli stvar dva dana posle ubistva, ali je Vucko reko "cekaj, ovo ima potencijal - pevacica, misterija, zamajavanje etc, na kraju se Ja pojavljujem i resavam stvar, kad god to bude bilo najzgodnije". 

 

Prosto, nemoguce je da ovo silovanje ovim slucajem moze da traje u stampi vise od godinu dana jer je publici realno dosadilo vec posle dve nedelje. Ali ne lezi vraze, imali smo ipak roman u nastavcima, na kraju cak i veliko finale (ulazak u rijaliti)... meni nije jasno kako to da u Srbiji postoje ljudi kojima se ne povraca od citavog ovog ocigledno dirigovanog mizanscena.

 

A u sredistu te odvratne, srpske govnjive i blatnjave scene pod reflektorima stoji potpuno iskoriscena, potrosena i medijski silovana devojcica kojoj je majka ubijena a otac javno uhapsen, i sve poluljude po stradiji jebeno boli kurac za nju. Kada bih sastavljao neku gradjansku tuzbu protiv tabloida, pinka, policije i drzave, ja bih krenuo od ove neduzne devojcice koju je silovala cela drzava, svaki dan, vise od godinu dana. I to silovanje se btw. nastavlja, kako vidim po kioscima.

Edited by Caligula
Link to comment

 

 

Ja sam 101% ubedjen da je policija mogla da ga uhapsi i rasvetli stvar dva dana posle ubistva, ali je Vucko reko "cekaj, ovo ima potencijal - pevacica, misterija, zamajavanje etc, na kraju se Ja pojavljujem i resavam stvar, kad god to bude bilo najzgodnije".

 

Šta god mislio o njemu teško da je u pitanju zli mastermind iz filmova o Džejms Bondu, daleko je logičnije objašnjenje da nisu taj slučaj istražili kako treba

Link to comment

Šta god mislio o njemu teško da je u pitanju zli mastermind iz filmova o Džejms Bondu, daleko je logičnije objašnjenje da nisu taj slučaj istražili kako treba

 

Upravo zato sto su gomila nesposobnjakovica i neukih budala ovo je toliko providno da boli.

 

Nemoj mi reci da je ovaj slucaj razvlacen po stampi godinu i jace tek onako? Po cemu je (tacno) toliko poseban? Pa jbt na kiosku sam najmanje dva puta procitao jos pre nekoliko meseci da ce ga uhapsiti u rijalitiju.

 

Bedno, jadno, glupo.

Edited by Caligula
Link to comment

Ti tražiš neku logiku u poslovanju tabloida i rijaliti programa? Misliš da mora sve to da bude deo orkestriranog višegodišnjeg plana, umesto malograđansko ispiranje usta ljudskom nesrećom? :unsure:

 

Slučaj čini posebnim to što je žrtva minorni selebriti, pa je za naslove zgodno da se pominje kako će "ubica pevačice" biti iza rešetaka u ponedeljak, obećao premijesednik. Srpska verzija Šeron Tejt ubistva, sa rutinskim kašnjenjem od skoro pola veka.

Link to comment

ima neshto preterano u svemu tome, shto sluti da ima i neke namere, u preterivanju, u konkretnom sluchaju.

ko da se narod ne ubija svaki dan po ceo dan :(

 

Mislim da je toj preteranosti znatno doprineo Vučić, koji je i inače sklon bezbrižnoj zloupotrebi informacija u promotivne  i/ili dimnozavesne svrhe, direktnim uplitanjem je dao zeleno svetlo za obaranje najnižih standarda i  pretvaranje slučaja ubistva u mučnu hipertabloidizovanu sagu. Ne bih rekla da se radi o nekom unapred smišljenom planu, on jednostavno napikira nešto što u datom trenutku smatra korisnim za sebe, a  potom se to ili cedi i politizuje do iznemoglosti ili zabašuruje po potrebi, pri čemu se granica ogavnosti uopšte ne uzima u obzir. 

Link to comment
  • James Marshall pinned this topic
  • Tpojka locked and unlocked this topic
  • Tpojka locked this topic
  • Tpojka unlocked and locked this topic
  • Tpojka unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...