Jump to content

Photo

Srbija ne pre 2020 u EU

• Please log in to reply
3794 replies to this topic

#1 cedo

cedo

Da mi je biti morski pas.

• Members
  • 5,455 posts

Posted 04 February 2009 - 17:07:30

Vracajuci se sa pauze za ruchak slusham na vestima da je Financial Times objavio da ce Hrvatska i Island najranije do 2011. mochi da se prikljuche EU, dok za ostale zemlje zapadnog Balkana taj rok ide do 2020.Izvod:Of the eight countries in question, only Croatia and Iceland have a chance of joining in 2011 at the earliest - and even they face obstacles. For the rest, it is almost impossible to predict an entry date. But given the EU's preference for accepting new members en bloc rather than one by one, a reasonable guess is that Albania, Bosnia, Macedonia, Montenegro and Serbia may all join together at some point between 2015 and 2020. As for Turkey, no one can truthfully say they know the answer.Shto mozhesh danas ne ostavljaj za sutra:Meanwhile, the financial crisis casts its shadow. "When the economy dips, people tend to close their minds and say: 'No more enlargement, let's solve our own problems first'," says one EU policymaker ruefully.Ovde u Makedoniji je to prilicno loshe odjeknulo (a nije se josh ni culo kako sto treba) , mada ne sumnjam da ce nashi politicari izgovor naci u poslednjem citatu.Mislim da nam sledi prilicno crn period imajuci u vidu odsustvo kapaciteta da reforme sprovodimo sami i nemanje shtapa/shargarepe koji bi nashe politicare terao na donoshenje proEU zakona i naravno sprovodjenje istih. Verovatno nam sledi i odliv ono malo vrednoga sto je ostalo a shto je do sada imalo kakvu/takvu veru da ce se stvari odvijati u pravom smeru.Chitajuci videh i ovo:One exception to the rule of feeble Balkan institutions is Serbia, viewed in Brussels as relatively well advanced because it was the fulcrum of the 20thcentury Yugoslav state. But Belgrade's prospects are clouded by its inability or reluctance to arrest Ratko Mladic, the former Bosnian Serb general and war crimes suspect. Until it does so, it is uncertain whether Serge Brammertz, the chief UN war crimes prosecutor, will certify that Serbia is fully co-operating with his work. This in turn is allowing the Netherlands, against the wishes of most EU governments, to put Serbia's EU ambitions on hold.Barem neshto pozitivno za Srbiju. Mozhete da mislite gde je onda Makedonija :).Tuga.

Edited by cedo, 04 February 2009 - 18:16:57.

#2 MancMellow

MancMellow
  • Members
  • 34,113 posts

Posted 04 February 2009 - 18:20:23

Vracajuci se sa pauze za ruchak slusham na vestima da je Financial Times objavio da ce Hrvatska i Island najranije do 2011. mochi da se prikljuche EU, dok za ostale zemlje zapadnog Balkana taj rok ide do 2020.Izvod:Of the eight countries in question, only Croatia and Iceland have a chance of joining in 2011 at the earliest - and even they face obstacles. For the rest, it is almost impossible to predict an entry date. But given the EU's preference for accepting new members en bloc rather than one by one, a reasonable guess is that Albania, Bosnia, Macedonia, Montenegro and Serbia may all join together at some point between 2015 and 2020. As for Turkey, no one can truthfully say they know the answer.

Ja bih, da sam na mestu Srbije(mislim na mestu onih koji je vode), pre svega obratio pažnju na ovaj deo:

Elsewhere in the Balkans, however, the inability of weak state authorities to tackle corruption and organised crime is perhaps the main impediment to entry... One exception to the rule of feeble Balkan institutions is Serbia, viewed in Brussels as relatively well advanced because it was the fulcrum of the 20th-century Yugoslav state. But Belgrades prospects are clouded by its inability or reluctance to arrest Ratko Mladic, the former Bosnian Serb general and war crimes suspect.

Tako da, bez obzira na tendenciju primanja u grupama(jer, koliko vidimo i dve države-Hrvatska i Island-mogu činiti grupu) ja bih požurio da otklonim ono što Srbiju zaista usporava i ne bih kukao. Ako su dve zemlje=grupa, ne moraju dakle sve zemlje u paketu, može Srbija sa još nekim. 2015-16 je, uz iole racionalno ponašanje vlasti u Beogradu, savršeno realan datum ulaska. Krajem 2010 kandidati, 4-5 godina pregovora o poglavljima i to je to. Ne treba kukati, treba raditi. Opet je očigledno da oni koji pričaju o hapšenju Ratka Mladića zapravo pričaju o strateški najvažnijoj stvari za Srbiju.

#3 cedo

cedo

Da mi je biti morski pas.

• Members
  • 5,455 posts

Posted 04 February 2009 - 18:22:05

Ja bih, da sam na mestu Srbije(mislim na mestu onih koji je vode), pre svega obratio pažnju na ovaj deo:Tako da, bez obzira na tendenciju primanja u grupama(jer, koliko vidimo i dve države-Hrvatska i Island-mogu činiti grupu) ja bih požurio da otklonim ono što Srbiju zaista usporava i ne bih kukao. Ako su dve zemlje=grupa, ne moraju dakle sve zemlje u paketu, može Srbija sa još nekim. 2015-16 je, uz iole racionalno ponašanje vlasti u Beogradu, savršeno realan datum ulaska. Krajem 2010 kandidati, 4-5 godina pregovora o poglavljima i to je to. Ne treba kukati, treba raditi. Opet je očigledno da oni koji pričaju o hapšenju Ratka Mladića zapravo pričaju o strateški najvažnijoj stvari za Srbiju.

Da, stvarno je izgledalo kao kukanje.Mozhemo/moramo raditi, ali Ratko mora da ode shto pre.Mozhda cak i neki grdjanski pritisak da se napravi, mada ako su dali Radovana, verujem da volja/zhelja postoji.

Edited by cedo, 04 February 2009 - 18:25:15.

#4 djordje geprat

djordje geprat
  • Members
  • 5,544 posts

Posted 04 February 2009 - 21:51:50

Da, stvarno je izgledalo kao kukanje.Mozhemo/moramo raditi, ali Ratko mora da ode shto pre.Mozhda cak i neki grdjanski pritisak da se napravi, mada ako su dali Radovana, verujem da volja/zhelja postoji.

"građanski" pritisak u srbiji može da se desi samo na temu da se živom ratku mladiću podigne spomenik. i da ime centralne ulice u svakom gradu. srbija je napravila U-turn posle 2003će. putuj evropo.

#5 tkd7334

tkd7334
  • Members
  • 2,524 posts

Posted 04 February 2009 - 22:44:56

Kako ti mracis covece, nije normalno...

#6 duma

duma
  • Kids
  • 1,210 posts

Posted 05 February 2009 - 00:47:04

Da smo slušali takve tonuli bi sve dublje i dublje. Kako su samo mračili pred izbore. http://www.parapsiho...tyle_emoticons/default/angry.gif Gde je Uki da ulije malo optimizma? Da napravi par kombinacija, po kojim hitamo ka EU i postajemo druga Irska.

#7 uros_s78

uros_s78

Principijelni ustasha & Rusofilski relativizator zlocina

• Members
  • 8,417 posts

Posted 05 February 2009 - 01:14:27

Gde je Uki da ulije malo optimizma? Da napravi par kombinacija, po kojim hitamo ka EU i postajemo druga Irska.

Troll on:Uki je u moru posla i jedva nalazi vremena za net i za privatni zivot uopste.A inace uzivam u svakom slobodnom trenutku i naucio sam da cenim i rl i svoje slobodno vreme.Troll off!Ali, da, uci cemo kasnije u EU, ali ne samo nasom krivicom ovog puta, vec i zbog nestupanja na snagu Revizije Osnivackih ugovora, s obzirom na to da je Nica prilagodjena za 27 clanica.I neka se rusofili ne nadaju da saradnja s Rusijom iskljucuje Evropske integracije i nek se rusofobi toga ne plase,s obzirom na to da jedno ne iskljucuje drugo.I prestanite vise zaista da mracite, jebote, ima toliko super stvari sem faking politike i hejta radi hejta!Nije EU niti cilj, niti sama sebi cilj, nego je sredstvo, i ulaskom u istu se nista ne zavrsava, naprotiv, tek pocinje!

#8 djordje geprat

djordje geprat
  • Members
  • 5,544 posts

Posted 05 February 2009 - 11:51:18

OK. imaš podatak da većina u srbiji smatra sud u hagu antisrpskim, imaš podatak da većina u srbiji nebi nipošto rekla gde je mladić, imaš potpuno nekažnjeno veličanje raše i ratka. i, imaš holandski stav.takođe, imaš gomilu neusvojenih zakona bez kojih nema belog šengena i najmanje trećinu birača koji podržavaju one koji se zajebavaju u parlamentu i permanentno opstruišu.to što podatak kaže da većina srba želi u EU okači mački o rep jer većina srba nije za prihvatanje pravila koja tamo važe.sad, ja sam mračnjak, uki je liht roze. ući ćemo u EU skupa sa albanijom. jednog dana.

#9 Mp40

Mp40

Govnar Smrti

• Members
  • 13,423 posts

Posted 05 February 2009 - 16:08:34

Pih, ja mislim da i tamo ni ne mozemo, necemo a ni ne treba da udjemo. Ja samo hocu status Hrvatske, samo da ukinu vize i to je to. Za vise nismo.

#10 Roger Sanchez

Roger Sanchez
  • Members
  • 22,048 posts

Posted 05 February 2009 - 16:16:44

Pih, ja mislim da i tamo ni ne mozemo, necemo a ni ne treba da udjemo. Ja samo hocu status Hrvatske, samo da ukinu vize i to je to. Za vise nismo.

Taj status je vrlo komforan, i ljudi se tu osjećaju vrlo ugodno u njemu.Status kandidata je isto neloša stvar, donosi povećanje iznosa za sufinanciranje projekata i mikroprojekata. A pregovori nek traju... koliko treba. Većini raje se tu u HR baš, onako osobno i intrinzično, uopće ne žuri. Gleda i fućka...

#11 SleeperSleep

SleeperSleep
  • Sleepers
  • 12,290 posts

Posted 05 February 2009 - 16:21:54

Taj status je vrlo komforan, i ljudi se tu osjećaju vrlo ugodno u njemu.Status kandidata je isto neloša stvar, donosi povećanje iznosa za sufinanciranje projekata i mikroprojekata. A pregovori nek traju... koliko treba. Većini raje se tu u HR baš, onako osobno i intrinzično, uopće ne žuri. Gleda i fućka...

pocecu verovati da nije neopravdana generalizacija da svi hrvati (i hrvatice) vole da se jebu a da im ne udje :lol:

#12 Yonkers United

Yonkers United
  • Members
  • 447 posts

Posted 05 February 2009 - 16:39:15

Zasto je bito da Srbija udje u EU?Ako moze neko da mi objasni?

#13 hazard

hazard

Rock on Prof. Freaksworth!

• Members
  • 23,150 posts

Posted 05 February 2009 - 19:04:27

Zato sto ce jedino stap & sargarepa procesa ulaza u EU naterati politicku klasu (necu da kazem "elitu") ove zemlje da ovu drzavu upristoji. Sargarepa su EU fondovi i parice, stap su zakoni i standardi koji se moraju doneti i ispuniti da ti novci stignu.

#14 tkd7334

tkd7334
  • Members
  • 2,524 posts

Posted 05 February 2009 - 20:39:02

OK. imaš podatak da većina u srbiji smatra sud u hagu antisrpskim, imaš podatak da većina u srbiji nebi nipošto rekla gde je mladić, imaš potpuno nekažnjeno veličanje raše i ratka. i, imaš holandski stav.takođe, imaš gomilu neusvojenih zakona bez kojih nema belog šengena i najmanje trećinu birača koji podržavaju one koji se zajebavaju u parlamentu i permanentno opstruišu.to što podatak kaže da većina srba želi u EU okači mački o rep jer većina srba nije za prihvatanje pravila koja tamo važe.sad, ja sam mračnjak, uki je liht roze. ući ćemo u EU skupa sa albanijom. jednog dana.

Da, to se bitno razlikuje od situacije 2003, kad je Srbija napravila u-turn :wacko: Povraticu. Prekinite da farbate ovaj forum jeftinim politickim sloganima, smrde kao les.Valjda si do sada mogao da naucis da se vox populi NE PITA apsolutno nizasta - odraz stagnante apatije koja se menja povlacenjem konkretnih poteza u pravo vreme. Nisi sekao vene kada je Karadzic predat a na Skupstinu nije izvrsen udar? Probaj da odgovoris samom sebi - zasto? A potom se vrati i procitaj u textu obrazlozenje zasto je Srbija u prednosti na drugim drzavama regiona.

#15 Yonkers United

Yonkers United
  • Members
  • 447 posts

Posted 05 February 2009 - 20:50:54

Zato sto ce jedino stap & sargarepa procesa ulaza u EU naterati politicku klasu (necu da kazem "elitu") ove zemlje da ovu drzavu upristoji. Sargarepa su EU fondovi i parice, stap su zakoni i standardi koji se moraju doneti i ispuniti da ti novci stignu.

Mislim da su ti fondovi prazni.Tesko da Srbija moze da vidi bilo sta iz tih fondova?Sto se tice zakona i standarda.To treba da se uradi,bez obzira da li mi ulazili u EU ili ne.

Edited by Yonkers United, 05 February 2009 - 20:52:04.