Jump to content
IGNORED

Košarkaška Reprezentacija Srbije


Joe D

Recommended Posts

  • Replies 25.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Joe D

    1671

  • theanswer

    1204

  • goofs

    935

  • б1lme3

    900

Pa tako smo i mi godinama bili br. 1, 2, 3 na toj listi i ako smo redovno ispadali u prvim/drugim fazama prvenstava...plus se tu računaju i omladinski turniri

Ma ne, pojednostavili su do maksimuma. Računaju se dve poslednje Olimpijade i Svetska + četiri poslednja Eurobasketa. Za ova velika takmičenja je množilac 5, za Eurobasket 1. Prvo mesto 50, drugo 40, treće 30, četvrto 15, etc. Tako se nama sada briše Eurobasket u Poljskoj ali se dodaje ovo sada i ostajemo na isto bodova, a Špancima se briše tadaßnje zlato i gube 20 bodova, itd. Bolji su od nas taman za Olimpijske 2012. koje nismo igrali.

Link to comment

pa i sad je bilo za sabanometriju sto je okupirao muziku i nisu hteli da dodju za nas sto, nego smo preko njega morali da narucujemo pesme.

 

a riba mu, onako objektivno, i nije nesto.

Ко је мала? Нисам стигао да отворим Курир јутрос

Link to comment

Đorđević: Odluka o Teu je bila moja, nije bio spreman

 

Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Aleksandar Đorđević je u intervjuu za nedeljnik "NIN" rekao da je on odlučio da Miloš Teodosić ne igra na Evrobasketu, koji su Orlovi na kraju završili kao drugoplasirani posle poraza od Slovenije u finalu.
 
Teodosić nije mogao da nastupi na Evropskom prvenstvu zbog hronične povrede lista, što je samo bio jedan u nizu pehova koji su srpsku reprezentaciju pratili pre i tokom kontinentalnog šampionata. Novi košarkaš LA Klipersa bi mnogo značio srpskom timu, ali je selektor procenio da je bolje da Teodosić ne putuje u Tursku. 
 
"Odluka je bila moja! To sad prvi put javno kažem. Nisam hteo da se krijemo iza njega, a on nije bio dovoljno spreman. Moramo da vodimo računa o zdravlju igrača, trebaće nam još. Rekao sam mu da preskoči ovo takmičenje i preuzeo odgovornost. Složio se i bio zahvalan, razumeli smo se", rekao je Đorđević. 
 
Aleksandar Đorđević je naglasio i šta je to bilo neophodno Srbiji da pobedi Sloveniju u finalu. 
 
"Nekoliko stvari je nedostajalo za zlato. Pre svega, još jedan dan odmora koji su imali Slovenci. Mnogi to neće razumeti, ali oporavak igrača je ključan na ovakvom turniru. A taj jedan dan znači mnogo. Drugo, da smo imali samo Stefana Markovića ili Nikolu Kalinića verujem da bi bila druga priča. Pokušao sam da ubedim Markovića, vidim da mu je srce u reprezentaciji, svaki dan mi je slao poruke. Još nisam odustao od njega, pokušaću ponovo", zaključio je Đorđević. 

 

Link to comment

opet neka tzv glumica, upoznao ju pre 3 meseca i vec hoce da se zeni.

 

Delovao mi je da je manje deriste, a sa vise iskustva sa raznim splavarkama da bi mu ovakve gluposti padale na pamet.

Edited by Toni Sumaher
Link to comment

Boze gluposti, pa Eurobasket je zajebanije takmicenje po koncentraciji kvaliteta od ovih "velikih". Ali ajde, sve i da se uzme u ozbir, 5:1 je bas velika razlika.

 

Zato me je i zbunila računica jer ispada da su Španci 2010. kao peti uzeli više bodova nego kao prvaci Evrope - 5x14 :D

Link to comment

ja video sinoc bogdana u kafani. vato se sa nekom ribom. ja sam seo sto je blize bilo moguce i celo vece buljio u njega.

a dobro, mlad je bogdan decko. nemoj ocajavati i odustajati, ima vremena da otkrije i on "to" u sebi i uzvrati pohotne poglede :fantom:

Link to comment

 

 

Nekoliko stvari je nedostajalo za zlato. Pre svega, još jedan dan odmora koji su imali Slovenci. Mnogi to neće razumeti, ali oporavak igrača je ključan na ovakvom turniru.

 

Meni je to uvek bilo nejasno na ovakvim turnirima (nevezano za sport), kako se u kljucnim fazama (cetvrtfinale/polufinale) dozvoli da neki tim ima dan vise odmora. Razumem zasto se radi, zbog rasporeda, da se ne bi igrala sva 4 cetvrtfinala u istom danu, itd. Ali ne moze da to ne utice na ishod.

Link to comment

Boze gluposti, pa Eurobasket je zajebanije takmicenje po koncentraciji kvaliteta od ovih "velikih". Ali ajde, sve i da se uzme u ozbir, 5:1 je bas velika razlika.

 

Evrobasket zajebaniji od Olimpijade, gde imas 50/50 sansu da u grupi igras sa Amerima? Na OI 2 meca otpadaju na neku azijsku i africku boraniju (kao sada sto otpada na EP na evropsku boraniju), preostale 3 utakmice su zajebanije nego prosecna grupa na EP. Za svetsko se slazem. Ali da 5:1 je suludo. Da li se isto racunaju SVI kontinentalni turniri? 5:1 je OK odnos izmedju SP/OI i Afrobasketa, ali za Evrobasket ne bi trebalo da bude odnos veci od 2:1.

Link to comment

Ma ne, pojednostavili su do maksimuma. Računaju se dve poslednje Olimpijade i Svetska + četiri poslednja Eurobasketa. Za ova velika takmičenja je množilac 5, za Eurobasket 1. Prvo mesto 50, drugo 40, treće 30, četvrto 15, etc. Tako se nama sada briše Eurobasket u Poljskoj ali se dodaje ovo sada i ostajemo na isto bodova, a Špancima se briše tadaßnje zlato i gube 20 bodova, itd. Bolji su od nas taman za Olimpijske 2012. koje nismo igrali.

 

Aha ok. Ja se secam kako smo se mi odrzavali nekim medaljama na U18 EP i slicno kada nam je seniorska reprezentacija bila dno, ali davno je to bilo. Em je smesan ovaj mnozilac, em je smesna i razlika izmedju 1. i 2. mesta. Hoce li da se racuna manje evrobasketa sada kada idu na 4 godine? Pa da na kraju dodje na poslednja 2? Imalo bi smisla.

Link to comment
  • radisa locked this topic
  • radisa unlocked this topic
  • James Marshall locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...