Jump to content
IGNORED

Internet kupovina


Alphons

Recommended Posts

Uglavnom je neki prosek oko 30% na cenu. Ide ti carina i pdv, pdv je 20%, carina valjda 10%, neka me neko ispravi ako grešim.

 

Osim ako imaš i poštarinu, pa dodaj i to. 

mislim da se plaća i poštarina bez obzira što je pošiljalac plaća. kao neki procenat...

Link to comment

jel zna neko da mi kazem otprilike koliko bi me izasli svi troskovi koje bi mi naplatila srbija da preko neta ocu da kupim odevni predmet od na primer 100 eura? fala. 

 

Obavezno obratiti pažnju i na to kako se šalje predmet. Ako ide kurirskim službama a vrednost pošiljke je veća od 50€, 99% ćeš morati da platiš i špediciju (oko 4000 din.). Ako ide običnom poštom toga nema.

Link to comment

mislim da se plaća i poštarina bez obzira što je pošiljalac plaća. kao neki procenat...

 

Vrlo moguće, baš sam danas pisao o tome na drugoj temi. Platio sam 800 kinti dažbine za nešto što mi je jutros stiglo, a u to se uklapa pdv + ta neka poštarina, samo ne znam kome, valjda naši nešto uzmu.

 

 

Obavezno obratiti pažnju i na to kako se šalje predmet. Ako ide kurirskim službama a vrednost pošiljke je veća od 50€, 99% ćeš morati da platiš i špediciju (oko 4000 din.). Ako ide običnom poštom toga nema.

 
Sumnjam da bilo ko kupuje od preko kurirskim službama pošto su cene abnormalne... Isplati se možda za jako skupe stvari.
Edited by Glas RazumaN
Link to comment

 

Vrlo moguće, baš sam danas pisao o tome na drugoj temi. Platio sam 800 kinti dažbine za nešto što mi je jutros stiglo, a u to se uklapa pdv + ta neka poštarina, samo ne znam kome, valjda naši nešto uzmu.

 

moguće. rekli su mi da ne mogu da mi kažu procenu koliko će to da izađe jer ne znaju kako će pošiljalac da šalje. rekla sam im da pošiljalac plaća i tad su me nešto smuljali da to nema veze i da ja svakako plaćam procenat od poštarine.

Link to comment

jel to otvaranje pošiljke regularna procedura world wide? uglavnom sam dobijao sa pečatom ne podleže carinskom pregledu mada mi se činilo da je svaki put paket pregledan na ovaj ili onaj način :ph34r:

 

Čini mi se da svuda carinska služba ima diskreciono pravo da fizički otvori i pregleda pošiljku za koju sumnja da deklaracija koja je prati nije u skladu sa stvarnim sadržajem i/ili vrednošću. 

Link to comment

iz ovog sledi da je jedino pitanje dal ce mi srpske sluzbe end sluzbenici odrati vise il jos vise koze s ledja.

i dalje necu kupovati preko neta. 

 

Sve zavisi. Nisam do sada previše kupovao preko, ali nisam imao nijedan problem. Neke knjige, diskove, i ponešto sa Alija. 

Link to comment

ne usudjujem se kad je prepusteno njemu da proceni ocel ovoliko ili onoliko. mislim, nije mi ta odeca o glavu. bilo bi lepo da mogu da kupim, ali ako ne mogu, i to je okej. uvek ima neko da donese iz inostranstva, il ja ako idem, jos plus taks fri, ihaj. jeboimpassvepospisku. 

Link to comment

Darling, mislim da je najbolje da znas i najgoru opciju pre nego sto narucis ali takve situacije u poslednje vreme nisu ceste. Ja sam odustala od narucivanja 'skupljih' stvari (onoga na sta mora carina da se plati) jer i se trenutno ne isplati. Pre par nedelja sam prvi put narucila preko alija jaknu, jos uvek cekam da stigne, doduse sa sve postarinom me kostala 22eur. Sad nestrpljivo cekam da stigne jer me zanima kako cu proci.

 

Kolega je pre izvesnog vremena imao problem da mu na carini podignu cenu mobilnog preko dva puta (kupljen na aliju) i naplate dazbine na to. Morao je da plati ali je odmah ulozio zalbu i dobio je povrat novca, tj. ono sto su mu naplatili na podignutu vrednost.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...