Jump to content
IGNORED

Internet kupovina


Alphons

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Poručio sam neke sitnice preko Aliexpressa i odem na sajt pošte i vidim da je moj paket juče uručen negde u Jagodini :lol:

 

E sada, dok mi prodavac ne odgovori, da li je neko imao iskustva sa ovako nečim? Pošto, iskreno, prvo bih posumnjao u našu carinu, da je neko video simpatičnu zezalicu i poslao nekom svom, a pošto je vrednost mala, kao neće da se podigne frka.

Link to comment

Nikad nisam proveravao na sajtu poste ... Kao to radis, ubacis negde "Tracking number"  ?  Bez obzira cenim da je samo neka greska u toj bazi pretrage na sajtu , ovi kada maznjavaju to rade mnogo prostije ... jednostavno nestane paket ...

Link to comment
  • 1 month later...

Kad se nesto pre-orderuje na amazonu recimo, da li to znaci da ce ti posiljka stici otprilike oko datuma zvanicnog pustanja te stvari u prodaju ili znaci da ce ti ga tek poslati tog dana?

Link to comment

Kad se nesto pre-orderuje na amazonu recimo, da li to znaci da ce ti posiljka stici otprilike oko datuma zvanicnog pustanja te stvari u prodaju ili znaci da ce ti ga tek poslati tog dana?

 

Meni suvislije zvuči da će pošiljka biti poslata tek tog dana.

Link to comment

onog dana kad njima stigne u skladiste, a to je otprilike nedelju dana pre zvanicnog izlaska knjige. juce mi bas stigla knjiga koju sam narucila 28. marta, pisalo da izlazi 7. avgusta, a poslata je 31. jula.

Link to comment
  • 1 month later...

Naručila prvi put sa AliExpressa, bateriju za laptop.

Sestri stigla torba i još nešto sitno tako da nemam nekih većih strepnji. Ko za baksuz, danas mi stigla nova kartica iz banke, aktivna od sutra, pa sam morala kreditnom da platim.

Link to comment

Naručila prvi put sa AliExpressa, bateriju za laptop.

Sestri stigla torba i još nešto sitno tako da nemam nekih većih strepnji. Ko za baksuz, danas mi stigla nova kartica iz banke, aktivna od sutra, pa sam morala kreditnom da platim.

 zasto ti je to "ko za baksuz"? kreditnom (pretpostavljam da ti je ova druga koja ti je stigla iz banke debitna?) je obicno pozeljno kupovati preko interneta zato sto imas osiguranje (u slucaju da je neko koristi na prevaru) i mogucnost da uradis chargeback u slucaju da te zajebe prodavac. 

Link to comment

Nisam to znala, fala Rajka.

Kontala da je bolje debitnom koja vuče sa deviznog računa nego da banka preračunava sa kreditne po svom kursu koji je nepovoljniji.

Debitna je vezana za tekući na kome su dinari i prvo idu dinari. Sve i da nemaš dinare, samo evre na nekom drugom računu vezanom za debitnu opet ide konverzija (sve ovo kod mene u banci, ne znam kako je u tvojoj).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...