Jump to content
IGNORED

SF i fantasy


dare...

Recommended Posts

  • 3 months later...

Pročitao sam u nizu kompletan serijal roboti, zadužbina, carstvo, ovaj put hronološkim redom što je bilo interesantno iskustvo. Znam da je posle izašlo još par knjiga na temu, od drugih autora ali me se nisu nešto dojmile.

 

Sa druge strane, dodatnih par knjiga sada potpuno zaokružuju desetotomne letopise Tomasa Kovenanta, Nevernika. Na forumu Kevin's Watch ima sekcija sa ilustracijama od kojih su neke fantastične, postaviću ih kada ih iskopam iz arhive. 

Link to comment

Svaka čast, na temeljno reiščitavanje Asimova sam i ja nameravao da krenem pre nekoliko godina, ali zbog nekih sitnijih tehničkih problema odustao.

 

Zato R'Donaldsona danas ne bih opet čitao ni da mi platiš, osim eventualno iz radoznalosti da vidim da li je manje tragično u originalu.

Link to comment

/uses jedi mind trick on Weenie :D

 

Meni je baš prijalo. Mogla bi da se napravi sasvim fina avantura. Ne sviđaju ti se Lupižena i Penosled? :D

 

Prvo nešto mapa, mnogo pomaže prilikom praćenja radnje. 

 

eNKeXae.jpg

 

u8UR9CR.jpg

 

MvVGDKw.jpg

 

LYtgVpL.jpg

Link to comment

Ovo su samo nabacane slike koje ilustruju kako likove tako i specifične situacije. The Last Dark je poslednja, deseta knjiga. Većinu štoseva ćete razumeti samo ako ste pročitali sve knjige.

 

 

 

 

JkCmIUa.jpg

 

v8NeoXn.jpg

 

QitL4VU.jpg

 

Y5zj0Mq.jpg

 

YbSyQ98.jpg

 

ubwAJII.jpg

 

MWcE0z2.jpg

 

bxNbcdO.jpg

 

tZZSpFr.jpg

 

CAcq2S9.jpg

 

 

 

Edited by bigvlada
Link to comment

Ma beži bre. To sa džinovima mornarima je poslednje što sam izdržao da pročitam, belo zlato something something whatever. VIdim da više i nije izlazilo kod nas?

 

Sad kad pomislim, zanimljivo mi je da sam sve čitao na srpskom a već je bilo interneta, tamo negde u srednjoj školi.

 

Lord Foul's Bane, jebote. Manihejstvo Maloga Perice.

Link to comment

Pročitao sam u nizu kompletan serijal roboti, zadužbina, carstvo, ovaj put hronološkim redom što je bilo interesantno iskustvo. Znam da je posle izašlo još par knjiga na temu, od drugih autora ali me se nisu nešto dojmile.

 

Sa druge strane, dodatnih par knjiga sada potpuno zaokružuju desetotomne letopise Tomasa Kovenanta, Nevernika. Na forumu Kevin's Watch ima sekcija sa ilustracijama od kojih su neke fantastične, postaviću ih kada ih iskopam iz arhive. 

 

Ja sam original Zaduzbinu progutao bukvalno za nedelju dana, ali za ove nastavke posle mi je trebalo sto godina, sporiji su dosta i manje zanimljivi i u neku ruku neoriginalni.

Link to comment

Onda pogledaš milu nam državu, okruženje, kontinent i planetu i odmah počnu da ti se po glavi roje misli o psihoistoriji i terminalnom statusu Trantora. Posle toga prestaneš da se nerviraš oko domaće politike i kreneš da merkaš daleke planete. 

 

A sada jedna poslastica. Meni su Overlordi uvek bili pojam za vanzemaljce, još kada sam prvi put video njihovu sliku kao klinac, iz ove knjige. Davna vremena kada se naučna fantastika crtala rukom. Opisane su vanzemaljske rase iz dela više autora pa je tako prisutan i Solaris i Skitači iz Prstenastog sveta Larija Nivena. 

 

 

sCxlgut.jpg

Edited by bigvlada
Link to comment
  • 5 weeks later...

Letopisi su mi bili toliko depresivni, da sam morao praviti prekide u citanju i na po par nedelja. Ima tu ok pisanja; zanimljiv svet; malo dodatne dinamike nakon pojavljivanja pomenutih dzinova, no atmosfera bi me savladala, pre ili kasnije. Neko ce mozda reci da je to dobro, no je ne zelim da nakon citanja nekog dela, budem skroz smoren (narocito ako je nesto ovako obimno u pitanju).

 

Cekam jos neciji komentar, pa da eventualno dam sansu ovom serijalu. Sta cu, izgleda da sam mazohista.:rolleyes:

Link to comment
  • 2 months later...

Blind lake - Wilson
Constellation games - Richardson
Darkling sea: a novel - Combias
Eifelheim - Flynn
Lagoon - Okorafor
Pandora's star - Hamilton
Roadside picnic: tale of the troika - Strugatsky

Лектира за моје студенте овог семестра.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...