Jump to content
IGNORED

Piraterija i slično


Filipenko

Recommended Posts

ForumW se vraca uskoro. Na sajtu stoji obavestenje:Uzgred, stari-dobri aXXo je ponovo poceo da daruje... ;)
A gde sad objavljuje aXXo? Ranije je na Darkside-u, ali odavno ga nema. Sad se pojavljuju neki očigledni fakeovi sa njegovim imenom.
Link to comment
  • Replies 705
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • katamaran

    62

  • Indy

    41

  • Sludge Factory

    27

  • Jolly Roger

    25

Top Posters In This Topic

Posted Images

A gde sad objavljuje aXXo? Ranije je na Darkside-u, ali odavno ga nema. Sad se pojavljuju neki očigledni fakeovi sa njegovim imenom.
Klik Edited by Jolly Roger
Link to comment

i ja volim aksu i uvek zamisljam da je on neki dobri covo iz kaknja il bihaca, sa sjebanim drustvenim zivotom, pa kad nema sta da radi, onda haj bolan nek przi, ili kako se vec zove ta tehnika torentovanja...

Link to comment

Ne rade warez-bb i projectw. Ne secam se da se ikad desilo da bas oba ne rade. Jel se to deslia neka opsta akcija protiv pirata koju sam propustio?U medjuvremenu, moze li neko da preporuci neki dobar warez sajt?edit: tek sad videh onaj Roger-ov quotovani post na vrhu strane u kome je naveo ForumW. Lici na one gore navedene. Bas sam tako nesto trazio

Edited by deeps
Link to comment
Ne rade warez-bb i projectw. Ne secam se da se ikad desilo da bas oba ne rade. Jel se to deslia neka opsta akcija protiv pirata koju sam propustio?
Izgleda da nije to u pitanju. W-bb je imao nekih problema poslednjih dana, pogledaj na njihovom blogu ...
U medjuvremenu, moze li neko da preporuci neki dobar warez sajt?edit: tek sad videh onaj Roger-ov quotovani post na vrhu strane u kome je naveo ForumW. Lici na one gore navedene. Bas sam tako nesto trazio
Da, veoma dobar warez sajt.
Link to comment

Ja vidjam likove kod stanice 26ice kod glavne poste (smer ka trgu), i u podzemnom na terazijama (onaj kod robne kuce, ne onaj kod meka), sa tezgicom i buljukom diskova. Dal imaju igrice nisam siguran jerbo im ne zagledam u diskove, ali verujem da imaju.

Link to comment

Da li postoji negde neki download servis koji "ide" (direktno) preko ftp-a?Hocu da skinem neku muziku/film ali da ne idem na RapidShare, MegaUpload i da ne koristim torente, kako to da "izvedem"?

Link to comment
Gde se u Bg prodaju piratske igrice? Treba mi hitno jedna igrica, a nemam vremena za skidanje...
Trebalo bi da ima Raca na Zemunskom keju. On je tamo kod Cetverca i onog terena za basket.
Link to comment
  • 3 weeks later...

Voltage Pictures i američka organizacija US Copyright Group odlučili su da kazne sve one koji su putem P2P mreža ilegalno skinuli film Hurt Locker.Ratna drama, dobitnik čak šest Oskara, procurela je na BitTorrentu nekoliko nedelja pre bioskopske premijere i tako sprečila da film zaradi više novca od 16 miliona dolara, koliko iznosi dosadašnji prihod. Zato sad Voltage Pictures i US Copyright Group planiraju da tuže sve koji su film o vodu američkih vojnika u Iraku pogledali ne plativši ulaznicu za bioskop.Prošlog meseca US Copyright Group pomogla je nemačkom reditelju Uweu Bollu da tuži više od 2 hiljade korisnika koji su sa interneta ilegalno preuzeli film Far Cry. Kompanija koristi tehnologiju GuardaLey, koja prikuplja IP adrese korisnika koji filmove downloaduju sa BitTorrenta.B92Da li uopste valja ta, milion puta prezvakana prica, ili je to jos jedno pateticno delo?

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Za sve koji ne znaju za koga da glasaju na sledećim izborima:

Piratska partija Srbije10. jul 2010. | 10:16 | Izvor: B92 Beograd -- Internet i računarske mreže promenili su način gledanja na autorska prava. Neki se, kao na primer Piratska partija, zalažu se za potpuno ukidanje ovog koncepta.Sa druge strane iz Zavoda za zaštitu intelektualne svojine kažu da nema razlike da li se autorska prava krše u digitalnom ili fizičkom svetu.Rešenje bi mogle biti slobodne licence. U vreme pre računarskih mreža i interneta, sistem autorskog prava funkcionisao je jednostavnije. Danas, ovaj princip ne uspeva da da adekvatan odgovor nastaloj situaciji.Ukoliko bi se dosledno primenjivala restriktivna pravila, skoro svaka aktivnost mogla bi se shvatiti kao nelegalna.Uprkos tome, postojeća zakonska regulativa ne pravi razliku između fizičkog i digitalnog.Poslednjih godina ogranizovale su se razne struje koje je zalažu za izmenu ili potpuno ukidanje koncepta autorskog prava. Jedna od njih je i Piratska partija, koja se zalaže za ukidanje copyrighta.“Copyright je destrukcija… za kreativnog pojedinca ne postoji nikakva korist od copyrighta”, kaže Aleksandar Blagojević iz Piratske partije Srbije.Umereniju opciju predstavljaju slobodne licence.Koncept autorskog prava ove godine proslavlja 300 godina postojanja. Predmet koji on uređuje se promenio, tako da je i njegova revizija neizbežna.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...