Jump to content
IGNORED

Ljaptop


Musharaf

Recommended Posts

firma mi pazarila acer aspire 5104Turion 64 2X TL56 1.8 GHz, VGA ATI Radeon X110, DDRII 1 GB, 15.4" TFT WXGA...radi sasvim pristojno, moram reci.

Edited by ToniAdams
Link to comment

kod della jako zavisi koji model uzmes/poredis. lokalni katalozi se jako razlikuju - nije mi sasvim jasno kako to sljaka. na us trzistu su inspiron masine za klasu ispred latitude, na evropskom je obrnuto. nikad nisam poredio zaista komponentu po komponentu da vidim u cemu je razlika.toshiba je standardno dobra za cenu po kojoj se prodaje. ne znam sta ces da radis na njemu, ali ako ti ne treba da teras neku ljutu numeriku ili grafiku, onda je sigurno ok za dnevne poslove.ibm - u istoj cenovnoj klasi sa dellom sigurno je bolji, ali i dosta tezi (i ruzniji). sve kolege sa max plancka furaju ibm, zadovoljni svime osim periferijom koja crkava (dvd i sl), i servisom na koji se dugo ceka.

Link to comment
Na uzorku od nekoliko komada koji su mi cucali na krilu, Toshiba je za prsa ispred HPa, Della i posebno Acera. Acera nemoj ni pod pretnjom hladnim oruzIjem.
Toshiba ko ludo: Tecra iz 98' na 98 ne pokazuje zankove umiranja osim baterije 2x menjao.Sony Vaio VAIO SZ330 13,3' mnogo dobar
Link to comment
Na uzorku od nekoliko komada koji su mi cucali na krilu, Toshiba je za prsa ispred HPa, Della i posebno Acera. Acera nemoj ni pod pretnjom hladnim oruzIjem.
Naravno da je Toshiba za klasu ispred svih izuzev IBM-a u slučaju da nije Lenovo i Compaqa koji nije HP Compaq. Sve ostalo je manje više slično, osim što ja nemam neko poverenje u Asus i MSI jer se oni tek od skoro prave takve stvari. Ja još uvek nemam potrebu da menjam Toshibu Satellite 2400 od pre 4 godine
Link to comment

ja imam asus(nesto tipa f2h2, tako nekako :) ), prije pola godine kupljen, vrlo sam zadovoljan performansama za sada. moj drug ima asus oko 2 godine, takodje je zadovoljan. s obzirom da je njegova cijena pristojna, mislim da se isplati njega kupiti. acer ne preporucujem, citao sam da je prilicno krhke gradze, tako da njega izbjegni.inace, ja na mom igram civ 4 bez problema. iako mi na samom pocetku igre da poruku da na mojoj konfiguraciji nece moci da radi, tj. da graf. kartica nije dovoljno dobra - radi odlicno

Link to comment
Naravno da je Toshiba za klasu ispred svih izuzev IBM-a u slučaju da nije Lenovo i Compaqa koji nije HP Compaq. Sve ostalo je manje više slično, osim što ja nemam neko poverenje u Asus i MSI jer se oni tek od skoro prave takve stvari. Ja još uvek nemam potrebu da menjam Toshibu Satellite 2400 od pre 4 godine
compaq??? koliko znam, ime compaq nosi samo serija presario koja ima 2-3 vrlo losa laptopa. compaq je, sto se tice laptopova, daleko iza konkurencije.na mom starom poslu smo kupovali acer-e i bili su nevidjeni krs (bucni, brzo su se krvarile perferije, baterija je bila losa). jedina im je prednost bila sto smo se u hladnim zimskim danima mogli ogrejati. ja sam imala dva della i oba puta sam bila zadovoljna. sto se tice della u razlicitim zemljama, prvi mi je bio kupljen u evropi, drugi u americi i ovaj drugi je definitivno solidniji sto se tice plastike i dizajna. ne znam da li se dell popravio ili zaista ima veze gde kupis racunar, sto je tesko poverovati, jer su oba bila made in china.
Link to comment

uh...koliko saveta.compaq vise necu, ovaj je ispao smece a nije bas malo placen.sto tolko hvalite toshibu? tj. u cemu se ogleda ta njena superiornost, umire sporo ko toyota?prijatelj koji valja della pokusava da me nagovori na onog xps1330 koga ste i ovde spominjali, ama to sa pdv-om izadje preko 1300 evra, sto ipak dodje mnogo...

Link to comment

2 Larkoe pa 'vako, toshiba ti je, sto bi rek'o cika djani, vrh brate. kvalitetni, dobre izrade, displeja, trajanja baterije, dizajna. mana im je naravno cena. u gornju grupu lapova spadaju jos i dell, hp, ibm (sad lenovo, jbg)... i svima je zajednicko da kostaju malo vise (apple izuzet, ipak je to specificna konfa). ako finansije nisu problem, onda je neki toshibin model no brainer, eventualno neka druga masaina iz "prvog sesira". ako budzet i nije bas veliki, onda neki od acerovih modela definitivno. acer kod nas pruza najvise kada se uporede dobijeni hardware i cena. naravno da nije kvalitet kao toshiba ali je i bullshit da mu je osnovna namna substitucija bubnjare u zimskim mesecima. drugar je skoro uzeo neki 17" acerov model sa turionom, 2 giga rama, 160gb hddom, 8400 grafikom, dvdrw, wi-fi, bluetooth, card reader, web camera i jos nekim drangulijama za oko 1ke. slicna konfa u toshibinoj izvedbi za te pare nema sanse da se nadje. i da, lapovi sa c2d konfom jesu bolji, ali i osetno skuplji.

Link to comment

toshiba je standard. dobra srednja klasa za everyday koriscenje. ako hoces profi laptop: ibm/dell/mac. ako hoces laptop za igranje i hobije: toshiba. inace - prvo izaberes firmu, a onda biras model i prilagodjavas se ceni. sve pored ova 4 brenda je macka u dzaku i ne smes da se iznenadis ako crkne. inace, nema velike razlike u ceni izmedju 14 i 15. skuplji su i manji i veci od toga. sto se tezine tice, sve preko 3 kg je zlocin ako ces ga iole redovnije nositi sa sobom. svaki gram dole znaci.najveca dellova mana je sto se na njega neces ogrejati... wink.gif

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...