Jump to content
IGNORED

Dorucak


msmodesty

Recommended Posts

A zasto morash da jedesh ujutru?
ako preskočim, onda oko 14h pregladnim, a nemam kad da jedem do 17 - 18h. ovo naravno ništa ne važi kad dozvolim sebi da odem vikendom kod keve u hometown. Onda ustanem u 10 nedeljom, maznem kafu i topli kroasan ili pogačicu sa čvarcima, takodje toplu, tog jutra umešenu, pa u podne SRP - Supa (od koke, žuta, masna, sa rezancima ili knedlicama od džigerice) - pa Rinflajš (sosa od mirodjije, barenog povrća i mesa iz supe) - i zatim Pohovano, ili neko drugo mesce sa krompirom pečenim u svinjskoj masti, čušpajzom (varivo sa zaprškom) i domaćim lebom. slatko preskočim.... ali ovo i nije tema doručka
mada, ima jedan dorucak koji se ne propusta, na koji bi trebalo otici kao sto se ide u fancy (gde je fancy?) restoraneSofitel St. James London - photo001.jpgod sveze cedjenog soka pomorandze, jaja spremljenih na 10-ak nacina, pa palacinke. i kafa. ma sve.
:) prolazio sam pored svakog jutra nedelju dana u maju, trčeći od hotela na tjub Edited by banatjanin
Link to comment

Doručak radnim danom = kafa, crna aka "probudisejebote". Glad počinje da hvata tek tamo oko 13-14h.Doručak vikendom mjuzli ili nešto sveže iz pekare.

Link to comment

Od pre godinu dana stalno doruckujem (ranije sam preskakala i dobijala spektakularne napade gladi). Sad jedem pet kasika ovsenih pahuljica u nemasnom jogurtu (ostavim 15 min da omeksaju) i - drzi me do dva popodne (s tim sto jedem jabuku za uzinu). I super se osecam, ne moze da se poredi s onim ceranjem na prazno kad sam preskakala da jedem ujutro. Nekad zamenim za djevrek i jogurt, redje za omlet (mrzi me da przim).

Link to comment
nista bolje od neke vochkice na prazan stomak.... posle par sati moze sve ostalo/uobicajeno
nista gore od neke vochkice na prazan stomak ... posle par sati kiselina u zelucu zilete topi
Link to comment

pa, uobicajeno - kafa s mlekom, kroasan ili dvopek sa dobrim jutrom i neka vocka (jabuka u 90% slucajeva). redje, a to spremim uvece pa samo ponesem: sopska salata i dvopek.vikendom: komad sira, malo sunke, omlet, itd.cesto je prva stvar koju pojedem ujutru banana (pre odlaska na posao). i popijem casu vode obavezno. to me razbudi ko kafa, a ne trazi vreme za spremanje.onda kad stignem na posao, doruckujem.meni je dorucak vazniji i od rucka i od vecere zajedno. smorno je gladovati kad se radi. za vreme studija nikada nisam doruckovala, ali tad i nisam zivela u vreme dorucka.. :)p.s. ne jedem musle, mrzim musle i uopste ne razumem cemu to sluzi. jelo nije, slatkis nije, ne zasiti a smori.

Link to comment

nista gore nego prvi zalogaj po budjenju da bude caffetin... :puke: Jutros pošten sendvič sa (pre)pečenicom i jogurt. Ponekad mi se učini da je bez jogurta nemoguće doručkovati. Neki dvopek ili ovi naši jogurti, voćni ili sa muslijem su mi potpuno prihvatljivi da zaposlim stomak jedno 3-4 sata.

Edited by C žeton
Link to comment
nista gore od neke vochkice na prazan stomak ... posle par sati kiselina u zelucu zilete topi
besh ga, nekima smeta.... al koj moze, od vocha na prazan stomak nista zdravijeja da prijavim jos jedan omiljeti dorucak; avokado na lebac [takodze idealan za flat belly dijetu]
Link to comment
kafa definitivno ubije apetit, al ja to vidim kao nesto dobro.ionako sam ujutru sva usporena i shlogirana, jos mi samo fali da bacam dragocene resurse na varenje.voce ujutru se preporucuje, ni ja ne mogu ono cim otvorim oci da zaglodjem jabuku itd al sat-dva posle jutarnje kafe bude ok.
Baš ovako.Poneki put kad se zajebem, pa uz doručak klincima smuvam nešto i sebi, 3 sata ne mogu da se osvestim. Plus me ubije kiselina od kombinacije sa kafama i pljugama.Ako već moram da jedem do 12-13h, to mora da bude voće, jogurt ili neka žitarica, nešto što želucu neće previše da skrene pažnju.
Link to comment

dok se spremam ujutru za posao, stavim činiju isključivo čokoladnog muslija (nešto na kilo, ili favola čoko musli) i mleko malo da omekšaju. posle 10-15 min to pojedem i drži me bez problema do 14h. čim stignem na posao popijem šolju nesa sa malo mleka. (to u suštini mogu i da preskočim, ali navika je navika!)to jedem od oktobra i ne može da mi dosadi, možda zato što svačega ima u tom musliju od suvog grožđa preko banane do nekih silnih žitarica

Link to comment

ne mogu da zamislim dan bez pola litre jogurta ujtro, svejedno je sta pojo uglavnom je to neki fornet il nesto sl. jer me izjutra mrzi da bilo sta spremam, mazem il secem...posle toga prva cigareta, pa tek onda kafaal jogurt je najbitniji da ga ima

Edited by Duci Simonovic
Link to comment

Prolazio Sremskom pored radnjice gde cede voće. Pomorandža, crveni grejp i limun. Ništa originalno, ali C vitamina u izobilju (menjam nick i avatar ^_^ ). Povratilo u život i neočekivano zasitilo. Verovatno zbog ovih 40 stepeni toliko prija.

Edited by C žeton
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...