Jump to content
IGNORED

Najbolji burek


Аврам Гојић

Recommended Posts

sta ovde ima?
Prekoputa ABC-a, kod doma zdravlja, mala, neugledna buregdžinica, sa belim pločicama i burekom na Đorđević nivou... Probaj, stvarno je odličan...I radi samo prepodne, naravno...
Link to comment

Ja nešto nisam fascinirana Aleksićevim (pomenuta pekara na ćošku Takovske i Draže Pavlovića) burekom, ali pecivo (posebno one starinske sorte) je neprejebivo. Nego, ima u blizini, preko puta studentskog doma Vera Blagojević (valjda) pekara Srećko, držao jedan Goranac i imao opasan burek. Mislim da još uvek postoji.

Link to comment

najbolji burek u nasem prigradskom naselju je bio kod ceneta, pa kod ljekaj dode...problem je sto smo ih jeli samo do pred kraj 80-ihedit: trenutno je najbolji u pcelici

Edited by Billy Parsons
Link to comment
Najbolji burek je bio u furni 'vegera', skopsko Debar maalo. 4 ili 5 sati ujutru uvek je bilo guzve kad su vadili taze burek... sad su otvorili fancy burekdzilnicu na 'partizanskoj' blizu mene i burek je sranje. :(
lepih 5 večeri boravka u skopju uvek se završavalo odlaskom na mesto koje odgovara opisu. koja je ono fora sa burekom u kifli?u beogradu - anđelko, naravno. otvorili su podružnicu u savskoj, između risanske i palate pravde. jednako dobro.
Link to comment

Odbijam da se ukljucim u raspravu dok se ne pojavi "Burek po svetu" tema... tek onda cete cuti gde sam ja sve pronalazio burek i po kojim astronomskim cenama i sa kakvim pogledom!!!

Link to comment
lepih 5 večeri boravka u skopju uvek se završavalo odlaskom na mesto koje odgovara opisu. koja je ono fora sa burekom u kifli?u beogradu - anđelko, naravno. otvorili su podružnicu u savskoj, između risanske i palate pravde. jednako dobro.
To nije burek. Zove se simit pogaca... realno, to zatvara topic. :drool:
Link to comment
Ja sam fundamentalista po pitanju bureka, ili sir ili nista. Juznjacki bureci rulaju nad beogradskim.
naravno, random bureq iz bilo koje makedonske pripizdine je zakonit u odnosu na BILOSTA u prestonici. uostalom svi vrh bg majstori su dosli odatle...
Link to comment

@gazza: Mita, Pera, ista pekara, isti burek. 1 i 1stveni!simit lepinja...ufffdok nisam probao, nisam verovao. prosto klizi niz grlo. pojedes jednu, moras i drugu.apropos sira u bureku, za sada ih priznajem samo iz Trpkovica i Tome, tamo jedino nisam zabo gadan suv specen i gadan sir. kod ostalih, nema zajebavanja: samo prazan.

Link to comment

Dobar burek je u Nisu pravilo, u BG-u, a po uzorku sa mesta na kojima sam probao (10ak), je izuzetak (inkludin Trpkovic, Andjelko itd). Osnovna a i najvaznija razlika.Inace najgori burek sam pojeo na jednom mestu pre par godina u Novom Sadu.

Link to comment
Prekoputa ABC-a, kod doma zdravlja, mala, neugledna buregdžinica, sa belim pločicama i burekom na Đorđević nivou... Probaj, stvarno je odličan...I radi samo prepodne, naravno...
nego, bio je i onaj drugi Djordjević, nema veze sa prvim, preko puta socijalnog. imao samo burek na merene i pogačice. pre oko pola godine se preselio... ALI GDE....?
To nije burek. Zove se simit pogaca... realno, to zatvara topic. :drool:
mnjamhhhh.... inače, da te podsetim na original (ili su mi ga bar tako prodali) na Bit pazaru, sve isto samo je testo za burek pravljeno od leblebijinog brašna.... ili je burek standard ali je ubačen u poču (takodje od leblebijinog brašna)... nisam siguran, znam da je bilo žuće nego inače.i ne znam da li si overio, nešto što zovu gibanica u Ramstoru, tamo gde prodaju peciva. nije gibanica, ali je perfektno, neka pita od jako debelih kora sa predobrim sirom i jajima. Edited by banatjanin
Link to comment
Pekara Petrovic u Bezanijskoj, i njihova filijala kod coska Glavne i Aleksandra Dubceka. A nisu losi ni njihovi rodjaci na cosku Takovske i Draze Pavlovica. Mislim da im je svima isti sensei.
Petrović na ćošetu sa Glavnom, mi više leži, manje curi mast niz bradu. Čak mi se njihove pogačice sa čvarcima, puter kifle i trouglaste paštete više sviđaju od "direkcije" u Bežanijskoj i njihovih ostalih "poslovnica". Kad god im glavni majstor ode na godišnji, primeti se.
Link to comment
mnjamhhhh.... inače, da te podsetim na original (ili su mi ga bar tako prodali) na Bit pazaru, sve isto samo je testo za burek pravljeno od leblebijinog brašna.... ili je burek standard ali je ubačen u poču (takodje od leblebijinog brašna)... nisam siguran, znam da je bilo žuće nego inače.i ne znam da li si overio, nešto što zovu gibanica u Ramstoru, tamo gde prodaju peciva. nije gibanica, ali je perfektno, neka pita od jako debelih kora sa predobrim sirom i jajima.
Verovatno je burek original, dok je simit pravljen od leblebijinog brasna. To ima samo na bit pazaru, u ostatku Skoplja simit se pravi od obicnog brasna... lici na mlecnu kiflu, otprilike. Nisam probao to u Ramstoru, da budem iskren, mom stomaku testenine ne prijaju previse, pa ih izbegavam. malo of topic.. Kad si vec spomenuo bit pazar, tamo postoji 1 pekara (ne znam dali je na samom pazaru ili kod dzamije tj. Jaja - Pasha) koja pravi hleb/pogacu od leblebijinog brasna. Hleb zovu 'Nautlija'... moja tetka ponekad kupuje to i stvarno je neverovatno dobro. Mislim da moras da narucis unapred, oni ce ti reci kada da dodjes i dobijas toplu nautliju... nenadjebivo. Pitacu tetku kako se zove pekara, ako hoces.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...