Jump to content
IGNORED

Now drinking


Gonzo

Recommended Posts

post-6305-0-20757900-1504614178_thumb.jpg

Podseca na neki stari Navipov vinjak sa flasom koja lici na drveno burence.Prelepa boja,aroma kafe,cokolade,malo vanile.Nema mirisa suvog voca.Pice koje bas trazi cigaretu,drustvo i tesko stati sa jednim.

Edited by askeladden
Link to comment

jel tripujem da je kafa ukusnija ako je solja porcelanska, a vino bolje ako je casa od kristala?

optuzuju me da sam snobina, a meni stvarno ima razlike <_<

Edited by Sara
Link to comment
  • 4 weeks later...

irish_kil7.jpg
Prvi put se srecem sa ovim brandom,volim irske viskije (tja..ona dva druga sto mogu ovde da kupim) oseti se cistoca destilacije pri prvom gutljaju.Sladak miris,slatkoca i na nepcima plus aroma koja lepo vuce na badem.Vrlo zadovoljan ,odo da locem

 

Edited by Haralampije
Link to comment

irish_kil7.jpg

Prvi put se srecem sa ovim brandom,volim irske viskije (tja..ona dva druga sto mogu ovde da kupim) oseti se cistoca destilacije pri prvom gutljaju.Sladak miris,slatkoca i na nepcima plus aroma koja lepo vuce na badem.Vrlo zadovoljan ,odo da locem

 

De si uzeo ovo?
Link to comment
  • 2 weeks later...

post-6305-0-09769400-1508496962_thumb.jpg

Mesavina Laproheiga i jos po necega.Hvale ga bas onako.Trebalo bi da ga u Nemackoj ima u velikim lancima.Probao takodje i neki Irski single malt peated,jako dobro pice.Nisam neki fan dima,al aj da probam Islay Mist buduci da kosta smesnih 22e u Frishopu.

Link to comment

Samos-vin-doux-bottle_1024x1024.jpg?v=14

 

Uzivam grickajuci lepe kruske ispracenje ovom bogovskom tekucinom.Nisam neki ljubitelj slatkih dezertnih vina ali ovo....beli muskat sa Samosa,osvaja na prvi gutljaj.Intenzivan cvetni miris ti odmah zagolica nozdrve a ukus je carolija,Puno divne slatkoce,vocni ukus koji malo vuce na dinju a kraj vuce na agrume.Perfektno vino za svaki luksuzni komad kolaca ili neko lepo voce.Samos je poznat po muskatnom grozdju do te mere da najveci deo grozdja koje se proizvede zavrsi u Francuskoj (vazan segment proizvodnje Dom Perignona) a drugi deo je takodje nezaobilazan u proizvodnji Metaxe.Sreca pa nesto mala zadruga pretoci i u flase.Zahvalan sam im zbog toga

Edited by Haralampije
Link to comment

Fin je Sanos, jedino što ne znam odakle iskopa to za Dom Perignon, jer je apsolutna neistina. U Šampanji se koristi samo grožđe iz Šampanje, kao i u svakom drugom francuskom i evropskom vinskom regionu koji primenjuje sistem zaštite geo porekla. Usput, u bilo kom šampanjcu može da bude samo sorti pino menije, pino noar, šardone i vrlo retko pino blan. Da ne ulazim sada u druge detalje zašto je nemoguće da samoski muskat završi tu.

 

Nego, muskat sa Samosa smatra se jedom od najstarijih sorti na svetu, koja u ovom obliku postoji preko 2 hiljade godina. Intrnacionalno se zove muscat blanc a petit grains, odnosno, tamjanika u u Srbiji.

 

Ako ti se Samos dopada, pred tobom je čitav univerzum slatkih vina za otkriti.

Edited by banatjanin
Link to comment

Ma sve ja to znam,ali tako kazu domacini  :) Mozda su mislii na tip penusavog vina u tipu sampanjca koje nije bas iz te regije a tu se vec blendiranju grozdja daje velika sloboda

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...