Jump to content
IGNORED

lchf


ivy

Recommended Posts

a nemam :(

 

a i ispalo je zeleno..znas ono kad suncokret u reakciji sa sodom bb pozeleni?

e pa to se desilo :lolol: ...ali cinjenica da uvek mogu iz glave da smuckam nesto da uspe i da bude ukusno me cini ponosnom(u svojoj kuhinji,ne mora dalje :D)

inspirisale me one reneove mekike sa sirom sa nau itinga pa sam smuckala nesto na tom tragu i ispalo suuuper  :P

Link to comment
  • 1 year later...

pravila sam kolac  :D

 

4 jajeta,200 lesnika,200g oraha,prasak p,1dl otopljenog maslaca,1dl tople vode,zasladjivac po zelji

 

moze i pola mere jer je jako kao zemlja ali predivno

 

orahe i lesnike sam lagano prepekla u rerni i samlela(ne bas sitno)

 

jaja se odvoje..zumanca se umute sa zasladjivacem(ja koristim kombo eritritola i stevije) i dodaju se ostali sastojci pa se belanca umute u sneg i pazljivo spoje

izruci se u podmazan pleh i pece dok ne bude peceno sto je u mom sporetu misterija u smislu vremena i temp,koristim iskljucivo organolepticke sposobnosti ali kontam nekih 20-30min na 180c

Link to comment

 

4 jajeta,200 lesnika,200g oraha,prasak p,1dl otopljenog maslaca,1dl tople vode,zasladjivac po zelji

 

moze i pola mere jer je jako kao zemlja ali predivno

 

 

de neće biti jako kad si turila tolko leske. 

Link to comment

nisam ni znao za ovu temu, svaka cast! Ivy samo napred!

 

 

 

pa ja ovako jedem vec 5godina..nemam pojma sta sam pisala na pocetku teme,sada verovatno imam doosta mekse stavove ali od sebe ne odstupam..meni prija ovaj nacin ishrane..sa secera sam se odaavno skinula pa se nema smisla ponovo navlaciti :D

 

jedino sto bih trenutno volela je da izbacim sto vise mesa iz ishrane jer ga sada(u poslednje dve godine) jedem vise nego ikada u zivotu a to je svaki dan za rucak sto je za mene previse(pre sam jela meso najvise 2x nedeljno)..mozda da predjem na neko lchf vegeterijanstvo sto je vrlo moguce..to mi je neki plan u narednom periodu.. ugl sto sto vise povrca..

Link to comment

Ja cu izgurati ovako rigorozno do Uskrsa, tako sam zacrtao. Krenuo sam 20.12. i lepo mi ide. Nakon toga plan je da povremeno pojedem nesto slatko (ali kvalitetno), alkohol ponekad (kvalitetan) a i dalje bez hleba, skroba i sl.

 

Ono sto je meni bitno je da nemam krizu gladi, jedem do sitosti, meso inace volim tako da je ovo skroz ok.

 

Procitao sam temu, ima finih recepata koje cu vrv iskoristiti.

 

btw, da li je neko probao 'bulletproof' kafu ? maslac, kokosovo ulje, nes ? Meni je odlicna.

Link to comment

super..mada poneki krompir/pirinac/proso nisu frka

 

ja ne pijem buletpruf kafu jer nemam prostor u danu za nju,volim da doruckujem hranu zbog posla koji je fizicki pa mi treba snage i energije.. kasnije rucam i to je to..eventualno veceram ali i tu volim hranu..pojedem poneku kasicicu koksovog ulja klot iz tegle kad mi zafali medjuobrok..pogrickam kelerabu,sargarepu ili jabuku popodne..sto jednostavnije to bolje

Link to comment
  • 1 year later...

jel ima jos neko ko je otkrio cari ove ishrane ili sam i dalje sama u ovome ovde? :lol:

 

 

ja sam od januara opet strict i preporodila sam se ponovo :D

mislim da me od stanja ketoze deli 20tak g uh iz sargarepe,celera i praziluka i po koja casa vina ali stvarno ne mogu i to da izbacim zimi...definitivno se najbolje osecam ovako i obozavam ovaj nacin ishrane!

 

za ovih 6 godina sam imala razne faze(i sa mlecnom proizvodima i sa gomilom lchf ,,slatkisa,, i sa gomilom voca u fazama) ali cisti,najednostavniji,basic lchf je najbolja stvar..bez mlecnih prizvoda..samo jaja,meso,riba,povrce,malo semenki i oraha i masnoce..nista vise..

Link to comment
On 3/16/2018 at 6:50 PM, ivy said:

samo jaja,meso,riba,povrce,malo semenki i oraha i masnoce..nista vise..

 

Taj sam, samo sto jos pravim i fat bombs. Nisam u ketozi jer tamanim indijski orah, a i uleti po neki sushi (tj. pirinac).

Izbacio sam i mlecne proizvode od pre mesec dana, sir tacnije. Kefir se pravi od kozjeg mleka, a skvo pravi kombuhu.

 

Inace psi su trenutno u maintenance  ketozi 1:1 :) 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...