Jump to content
IGNORED

lchf


ivy

Recommended Posts

Ајде за мене, мање више, што сам за неколико месеци скинуо 8-9 кила и сад већ трећу годину не мрдам, а и да куцнем у дрво здравље хвала на питању без проблема, него што ми зет Амер чезне да опет дође на месец и кусур на таштину дијету. Човек се буквално разваљује од клопе кад дође, тужан је кад гулаша не остане за другу репету, последњи дан је наручио и другу туру ребараца на кајмаку (за вечеру!) и слистио је, и опет стигне кући са десет кила мање (у просеку има око 105). Чак нисмо ни успели да га скинемо са чипса, штрпкао је ту и тамо све време, само што су овде мања паковања.

Edited by расејан
Link to comment
  • 4 weeks later...

High-fat, low-carb is the healthiest dietary regimen for most people.  A two year study by the Swedish Council on Health Technology Assessmentreviewed 16,000 studies published through May 31, 2013.  Very significantly, the committee found that,

"Butter, olive oil, and heavy cream, are not harmful foods.  Quite the opposite.  Fat is the best thing for those who want to lose weight.  And there are no connections between a high fat intake and cardiovascular disease."

 

As a result of this study, Sweden has become the first Western nation to adopt guidelines that support a high-fat, low-carb diet for its population.  Actually much of Sweden follows such a diet already

 

 

 

 

 

http://blogg.passagen.se/sannaehdin/entry/sweden_a_fat_pioneer

Link to comment

sta ti imas toliko protiv ovoga?

nisam sigurna ni da razumes koncept 

 

 

zvanicne preporuke nutricionista su 60% dnevnog unosa kalorija iz ugljenih hidrata i zitarica i toliko propagirani i u kosti uteran strah od zasicenih masti a gde nas(svet i svetsko zdravlje) je to dovelo?

 

rafinisana ulja,biljne masti i margarini koji nikada u pre vremenu i prostoru nisu postojali do pre 60tak godina,preradjena hrana,sve low fat ali zato prepuna secera itd...iiiiiiii svet nikada nije bio deblji,vise dijabetesa i srcanih obolenja a sve od toliko low fat i ,,zdravih,, zitarica,ma ajte molim vas..

Link to comment

btw bio sam pre 15-tak godina na nekom slicnom programu. zvao se carbohydrates addicts' diet. rezultati nisu bili losi, sto se tice telesne strane, ali je moja zena jedva cekala da se skinem s te dijete i ponovo pocnem da jedem uglj hidrate, jer sam bio nesnosan bez njih.

 

sve to ima svoje, sto reko neki forumski mudrac

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

ok,ja nemam nameru nikoga da ubedjuem u bilo sta ili da se raspravljam samo hocu da ponudim/predlozim odlican nacin da se skine nezeljena a zadrzi zeljena kilaza ako neko mozda nije cuo,video,procitao.moze se primenjivati jednokratno da se skine veliki broj kilograma lako i bez gladovanja ili trajno,sto ja radim vec 2godine,da se zadrzi zeljena kilaza bez maltretiranja,merenja hrane,brojanja kalorija i drugih gluposti..meni je ovo sve skroz logicno a vi kako hocete...

Link to comment

ja sa lchf skinula kile nepovratno, tj. potpuno mi se stabilizovala kilaža

 

sada se hranim ne baš po lchf principima, ali nešto što teži tome

dakle, hleba (i to tonus), samo ujutro

ne izbegavam više sve namirnice sa povećanim sadržajem uh, tipa, krompir, mahunarke, jedem čak i neke žitarice (heljdu, proso)

ali zato proizvode od belog pšeničnog brašna izbegavam u širokom luku, rafinisane šećere takođe, margarine i biljna ulja isto (osim maslinovog i bundevinog i još ponekog, sve hladnoceđeno)

jedem voće umereno

slaninica (domaća) na meniju svakog dana

i ne gojim se

a i zdrava sam relativno, tj. neke druge stvari me urnišu, ali to nema veze sa hranom

Link to comment

Не фали житарицама ништа осим оног што им изваде у млиновима. Оно што се сад продаје као брашно је малтене го скроб.

Link to comment

Па, јесте, браво Дудо, али то је према опису једна нормална здрава исхрана. Никакво екстремно искључивање једне врсте енергетских молекула.

 

Немам никакав проблем да се пробира кад се једе, али опсесија модерног времена са исхраном и здрављем је одавно отишла предалеко (а није случајно да је то један од највећих бизниса на свету, ваљда после ваљања гудре).

 

ЕДИТ. Да додам, премда сигурно нећу добити "браво Инди" од Ајви - мени су од времена кад сам радио ту анти-карб дијету остале неке, мислим, добре навике. Сад кад хоћу нешто да прегризем, онако с ногу, далеко чешће се одлучим за комадић сланине или смрдљивог сира, него за нпр. чоколадне наполитанке. А и боље иде уз вино. :fantom: ЕДИТ 2. Ово "комадић" узети условно.

Edited by Indy
Link to comment

Па, јесте, браво Дудо, али то је према опису једна нормална здрава исхрана. Никакво екстремно искључивање једне врсте енергетских молекула.

Slazem se, ali ako ti kazem da, u mom okruzenju recimo, ljudi ne smatraju obrokom nista sto ne sadrzi bar po kila neceg rolovanog, prepecenog, zalivenog, sa po kila krompira i po kila hleba, a salata je ukras, mozda i nije preterivanje. Sto je jos gore, cak i kad dobiju ozbiljna upozorenja zdravlja radi potpuno ignorisu. Ovde se dijeta (sad pricam o muskarcima) primenjuje samo kad dodju do dijabetesa, tezih srcanih problema i sl. Zenske dijete ne bih komentarisala, ne mogu da ostanem pristojna kad vidim kako se hrane.

Link to comment

Неро, мени то што описујеш звучи примаљиво као храна за обждеравање, тј. за гастрономски провод, излазак у ресторан, светковину... не свакодневна исхрана. (ОК, можда Рене једе тако сваки дан, али он је ионако кулинарски суперхерој.)

Link to comment

Неро, мени то што описујеш звучи примаљиво као храна за обждеравање, тј. за гастрономски провод, излазак у ресторан, светковину... не свакодневна исхрана. (ОК, можда Рене једе тако сваки дан, али он је ионако кулинарски суперхерој.)

Upravo tako Indy, volem i ja da se obzderem povremeno bez grize savesti :D. Ali ja bas pricam o ljudima koji tako jedu svakodnevno, sto se i vidi po njima. Plus, sto ovde imas neku opsesiju hlebom, sto je sigurno imalo smisla ranije (manje drugih namirnica) ali u gradskim uslovima npr. to odavno nema nikakvog smisla. Da ne zaboravim i kolicine odnosno velicinu obroka, uglavnom su to preterane kolicine za ljude koji sede 8 sati ispred racunara ali ne vredi objasnjavati, sve im izgleda malo.

 

Ono sto u stvari htedoh reci je da su ljudi generalno nedisciplinovani, te dok im zdravlje ozbiljno ne zaskripi ne obaziru se mnogo na umerenost koju inace dozivljavaju kao nesto lose. Zato mozda i nije lose da neko stalno ponavlja pricu o pravilnoj ishrani, valjda neko i primeni nesto. Ne mislim da je hrana odgovor na sve niti da samo od ishrane zavisi zdravlje,ali ocigledno je da savremeni covek ima vrlo lose navike kad je hrana u pitanju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...