Jump to content
IGNORED

New Now eating!


renne

Recommended Posts

majo kao morski vuk jeo je oci, jaja i sisao klesta.

ostali rep. 

Sta ti je zensko, njima rep a vukovima sta ostane  :D

 

Nikad mi nije bilo jasno kako se ti jastozi jedu , zapravo, šta se jede?

NE: Pilav....

 

....shit has hit the fan...

Da ne bi bilo ovako kako je Darling osmislila pravdu, jastozi se (bar za buzaru) seku polusmrznuti, rep na dva dela (tu je gro mesa), gornji deo, izlome se nozice i klesta. (Seku se polusmznuti da bi se lakse ocistio drob, neko i ne cisti, nije strasno, samo bude gorce meso)Tako svako za stolom dobije priliku da hasa od svega po malo i da buzara udje svuda. Rep i gornji deo tela se lako razdvaja sa unutrasnje strane. Nozice se lome po zglavkovima, neki put time se automatski izvuce i meso, u suprotnom se lako isisava. Klesta za ove osrednje jastoge nisu ni potrebna, eventualno za jastogova klesta, ali skoro svako musko ih moze izlomiti i rukama.

Nije strasna cena ovih osrednjih, nadju se za 15 evra po komadu, to je sasvim dovoljno za jednu osobu. Ako je cena niza, 9-10 evra, racunas da je jastog po ulovu drzan u bazenima, gde jadan od zarobljenickog soka 'pojede sam sebe' i to se vidi po tome da ima manje mesa u repu i klestima a u nozicama nema nista.

Za cetiri osobe, buzara: isprzi se dve osrednje glavice cluka+ so da pusti tecnost, dobije smedju boju pa se doda sitno iseckan bluk (cetiri cena), ruzmarin i lovorov list. Kad se proprzi, uspes litar belog vina, prokrckas i dodas dve konzerve oljustenog paradajza + dve kasike secera. Oregano i so po ukusu. Na kraju polozis izlomatane jastoge, njima ne treba puno vremena, kad dobiju zadovoljnu crvenu boju, gotovo. Vruc beli lebac ili spagete, uz to, kako ko voli. 

Btw, hlap je bolji od jastoga, ima vise mesa a i ne moras da se drndas sa lomljenjem klesta. Ustvari, moze biti i da je obrnuto, da hlap ima kljesta a jastog ne, sad vise i ne znam sta je sta.

Edited by Majo
Link to comment

Имаш рецепт? Моја дјеца већ мјесецима протестују јер смо престали куповати Нутелу из разлога палминог уља. Можда да их обрдујем и направим домаћу.

Link to comment

Имаш рецепт? Моја дјеца већ мјесецима протестују јер смо престали куповати Нутелу из разлога палминог уља. Можда да их обрдујем и направим домаћу.

Uradi search po forumu, kačili više puta, koji put i na moju molbu...

Naravno da nisam zapisao ☺

Link to comment

Управо претраживао, али неки рецепти за домаћу Нутелу су толико различити да ми изгледа боље да неко да препоруку који рецепт да се користи.

Примјер 1

http://uspesnazena.com/recepti-zdrava-hrana/domaca-nutela-odusevite-svoju-decu/

Примјер 2

https://www.coolinarika.com/recept/897845/

Link to comment

pa ja sam stavila 100g pecenih lesnika koje sam samlela,2kasicice kakaa,2kasicice kokosovog ulja,3kasicice kokosovog mleka i oko 60-70g maslaca to smiksala stapnim..kokosovo mleko sam stavila jer sam se bojala da stapni nece hteti da miksa pa da dodam tecnosti ali ne mora i moglo je vise kakaa..dobila sam teglicu od 250g ali kolicine nije problem povecati

 

e sad ne znam gde bi se tu ubacio secer jer ja nisam stavila,mozda moze neki med..a mogu mozda i neke urme da se smiksaju...

 

 

mozda darling ima bolji recept

 

koliko mozda,nisam ti ja bas od neke pomoci  :lolol:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...