Jump to content
IGNORED

Restorani u Srbiji koje treba posetiti


Corkscrew

Recommended Posts

Najbolje pljeske u svijet su ti kod Bibca tj kombinacija. Mada mu i crevca izuvaju. Samo sto mu objekat nije uopste reprezentativan. Nalazi se na ulasku u Leskovac cim sidjes sa nadvoznjaka.

 

Sent from my Le X620 using Tapatalk

Link to comment

Brvnara Groš, ako si s porodicom. Ambijent je baš prijatan, odrađeno u već dosadnom etno-stilu ali kvalitetno, imaju veliku baštu. Klopa solidna. Ako naručuješ roštilj-meso, gledaj da to bude ono „za bolje goste“ (vode ga posebno u meniju kao leskovačka pljeskavica od brendiranog mesa). Najjednostavnije i najbrže ćeš ih naći jer sa severnog ulaza u grad dolaziš direktno do njih.

 

Dolaze u obzir i Gurman, Zajac i Sandokan, klasične kafane sa pristojnim enterijerom, druga ima kuvana jela i jagnjetinu ispod sača, u trećoj uštipak (od mesa) i kobasica specijalitet kuće.

 

Ako hoćeš fenseraj i sl. bahanalije, ABC park u centru ili Sanjeli.

 

Ako si sam, onda idu druge preporuke. :)

Edited by Tribun_Populi
Link to comment

Vracam se sa zenom sa mini odmora, nego hocu li moci da vozim posle tih djakonija sa rostilja :D

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

E pa sad, odmeri porciju :D

Link to comment

Evo me u Grosu, hvala na preporuci, rostilj je zaista odlican.

 

Ne bih poredio sa Nisom, to je kao da poredite Pelea i Maradonu, Garincu i Euzebia... ista klasa drugi grad.

Hvala na preporuci.

Link to comment

Evo me u Grosu, hvala na preporuci, rostilj je zaista odlican.

 

Ne bih poredio sa Nisom, to je kao da poredite Pelea i Maradonu, Garincu i Euzebia... ista klasa drugi grad.

Hvala na preporuci.

 

Svaka čast Nišlijama, dobar burek prave. :D

Link to comment
  • 4 weeks later...

Ne znam ko je pisao ovde, ali hvala mu do neba

 

Prasetina u Malom hrastu u Aranđelovcu je najbolja koju sam ikada pojeo u kafani. Spektakl

Link to comment

Ne znam ko je pisao ovde, ali hvala mu do neba

 

Prasetina u Malom hrastu u Aranđelovcu je najbolja koju sam ikada pojeo u kafani. Spektakl

Link to comment

Da dopunim utisak:

 

konobar nas nije pitao "šta želite?" nego "koliko ćete?" Ne znam imaju li jelovnik, a i ne treba im, prase suvereno vlada na svim stolovima. Meso dolazi toplo, bez kostiju, ni mrva viška masnoće, ne pruža otpor zubima - kao puter, a kožurica prhka i krckava kao pringls čips. Parčad manja, jednaka, na svakom kožurica (ipak nije ona tzv praseća bajadera). Lebac beli, svež, solidan.

 

Šta nije najbolje - rakije su "domaće" od čega se inače ježim. Šljiva bela i nikakva, dunja žuta i veštački aromatizovana. Piva iz apatinskog programa.

 

Ljuta pečena danas nije bila ljuta. Šopska krupno i nejednako sečena, sa domaćim (nije dakle feta) ali bezličnim kravljim sirom.

 

Međutim, sepra toliko dominira, da je sve ostalo nebitno. Ceh za kilo pečenja, dve rakije, dva piva, dve šopske, dve ljute i hleb = 2800

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...