Jump to content
IGNORED

Kod babe Čohano


dig_chohano

Recommended Posts

Nije samo za mene ta hrana, svoj talenat prezentira svima. Mada, očito da je ultra zdrava iako nije ukusna, deda na njenom kazanu živeo do 91. godine...

Link to comment

o kako sam juče upropastila lisičarke. isuse.gif sve sam lepo radila po receptu maestra gazze, samo sam zaboravila testeninu u loncu dok sam pričala sa drugaricom. rezenci se prekuvali, naduli se kao jastuci. ukus nije bio tako loš, ali je vizuelni utisak bio za nulu. ručali smo svako uz svoje novine, nabadajući na slepo viljuškama iz tanjira.

Link to comment

Moj otac i njegov pokusaj da ispece kolac svog detinjstva. ON je gledao SVOJU MAJKU kako pomesa dzem, brasno, jaja, secer i onda to rkne u rernu. Cement je izgleda precutao. Plocu koju je tako dobio noz nije hteo da isece, noz i cekic isto, bonsek nismo probali. Na kraju je izneo i polozio pred psa, u nadi da ce bar on razumeti njegov trud, mali car je pogledao njega, omirisao TO, i legao na isto, sta bi drugo.Edit: naravno, prvi neuspeli pokusaj ga nije zaustavio u tome da istu majstoriju ponovi bar jos 10 puta, sve ocekujuci drugi rezultat.

Edited by njanja
Link to comment
Nije samo za mene ta hrana, svoj talenat prezentira svima. Mada, očito da je ultra zdrava iako nije ukusna, deda na njenom kazanu živeo do 91. godine...
pa 5 puta dnevno na kazanu, normalno da je ziveo 91 godinu. da si baja i ti bi.nego aj nesto ja da ne bude samo da trolujem seksualno.pazi, najpickiji dim sto postoji. stavis 2-3 glavice luka, iseckas normalno, jedno 4 kjompija kjupnija, isto iseckas na kocke, preko toga riba morska neka po ukusu, zalijes maslinovim uljem obilno, i jos jedno deci dva vode preko toga svega. kad su se fluidi spustili na dno serpe, stavis ko sta hoces od mirodjija, ja vegetu klasika, i poklopis. onda ukljucis sporet i cekas pola sata. onda jos 2-3 cena belog luka preko sitno iseckana, jos 5 minuta, i to je to, moz da drpas zas'se sta oces kolko oces.eto buba mara na monitoru u 11.25, mora da je i ona gladna.
Link to comment
Moj otac i njegov pokusaj da ispece kolac svog detinjstva.
Ovo me podsetilo na sjajan porodični, asimultani pokušaj pravljenja palačinki....... bez sastojaka za iste.Pre jedno godinu dana moja keva bila na nekoj spec dijeti koja joj je zabranjivala bilo kakvo ulje koje nije maslinovo ili od semenki grožđa, bilo kakvo brašno koje nije ječmeno ili od hmelja, bilo kakav šećer i bilo kakvo mleko. Shodno tome, gorespomenute stvari nismo ni imali u kući, sa izuzetkom mleka. U nekom trenutku gđa. Alphons i moja malenkost odlučimo da probamo da napravimo palačinke od toga. Sve smo lepo zamešali koristeći ove zamene (dakle sa hmeljnim brašnom i muljem) , i onda to rknuli u tiganj (koji naravno nije ni izbliza dobar za palačinke), i videli šta će se desiti. Dobili smo ploču debljine 2 cm (tanje ne može, probali par puta), koja može da se koristi kao sombrero ako se malo istanji na sredini. To je bilo toliko operisano od ukusa da čak ni ja to nisam mogao da jedem, a totalni sam svaštojed. Ali koliko je to bilo.... loše, nemam reči. A takođe, nemam reči ni da objasnim šta tačno nije valjalo. Osim svega.mesec dana kasnije moja roditeljka dobije isti poriv, i trijumfalno uleti u moju sobu da mi ispriča svoj plan. 5 minuta sam joj objašnjavao da to ne mre, ali roditelj ko roditelj - "numete vi to deco, niste nešto dobro uradili" reče ona i zamesi smešu. Bila je još gora, ako je to ikako moguće.
Link to comment

masan sharan kod chika Jovidze na slavi gde je svaka shnicla veca od tanjira i ima boju mazuta!morao sam popiti litru i po piva jer sam svaki zalogaj morao necim zalivati. i taman pomislim da sam dosao pred kraj i da cu se nekako izvuci iz stola kad cujem komentar Jovinog brata: "AAAAA Jovidza jes' dobar ovaj sharan, uopste nije masan!!!" krenula mi pegla joooj

Link to comment

Mislim da je ovo pravi topik da podelim s vama nesto sto nije recept ali vam se prica mozda dopadne.Jedan moj kolega ima kevu koja do jaja sprema palacinke sa mozgom (telecim, naravno), toliko do jaja da je kolega pozvao naseg tadasnjeg direktora na klopu. Disa nam je bio 1 pravi pravcati old school britanski OBE dzentlmen, poznat po tome sto mu se ni frizura nije menjala cak i kad naglavacke sa broda skoci u more. Elem, na nesrecu po citav koncept keva se zadrzala na groblju (bile, valjda, neke Zadusnice ili tako nesto) i zakasnila da overi mozak u lokalnoj mesari, tako da je prigoda svecano propala. Kolega, inace ekspert za precizno izrazavanje na engleskom jeziku se izvinjava direktoru recima - Dan, I'm sorry but my mother just came back from the grave and she didn't have brain to make pancakes. :D A bile su najljepse u svijet. :lol:

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...