Jump to content
IGNORED

Borba sa multiple sklerozom


Svarog

Recommended Posts

naravno da je bitno.

stavise esencijalno. svakako je najpouzdaniji nacin da se prati eventualni napredak bolesti.

 

inace, misljenja sam da nema sanse da iko ko pati od kakve hronicne boljke moze da u srbiji izbegne status pocasnog pokusnog kunica.

samo da nas ne predaju studosima molekularne, oni to kolju na keca.

Link to comment

NEMOJTE UZIMATI DMF U KOMBINACIJI SA BILO KOJOM DRUGOM TERAPIJOM KOJA UTIČE NA IMUNI SISTEM UKOLIKO NISTE POTPUNO SIGURNI ŠTA RADITE JER MOŽETE IZAZVATI KATASTROFALNE POSLEDICE, PA I SMRT

 

Ovo mi je sasvim dovoljno da otpišem ovakve sugestije i pošaljem ih zajedno sa lekovima protiv ćelavosti, raka i Teslinim jajetom™ na deponiju.

 

 

Inače, i moja sestra se leči na VMA i mlada je već u penziji. ZA sad se otežano kreće i sporo se razvija, ne znam kako će ići u budućnosti - gutam sve informacije, a i ona jer je zdravstveni radnik pa može da proceni

Link to comment

ma nek idu obojca, jebemu.

jasno mi je sta tvom coveku smeta, ali nek gleda da izvuce benefit.

 

Pa burazeru kaze da ne mora, a ovome da mora, to je meni zbunjujuce. Burazer ode jednom godisnje na kontrolu kad mu se kaze, covek ide na kontrole samo kod dr. koji mu je resio problem zbog kog je zavrsio u bolnici.

 

Ali i dalje mi ostaje pitanje odakle toliko ljudi sa simptomima MS-a. Svi koje znam i za koje znam da imaju MS, imaju i sve simptome, bolest kod nekog napreduje brze kod nekog sporije, bore se ljudi kako znaju i umeju. Svi koje ja znam da su dobili dijagnozu simptom MS-a nisu makli odatle (i nadam se da ce tako i ostati).

Negde sam citala podatak (za SAD) da je procena da oko 70% dijagnoza MS-a nisu MS nego se samo pripisu tome jer lekari ne znaju gde bi svrstali. Ne mislim ja da lekari bas toliko nemaju pojma, svako od pomenutih je imao neki problem zbog kog je zavrsio na neurologiji, ali mi se cini da suvise olako dele taj simptom MS-a kao dijagnozu za sve sto ne znaju sta je a moglo bi biti nesto,mada ne mora da znaci.

Link to comment

 

Negde sam citala podatak (za SAD) da je procena da oko 70% dijagnoza MS-a nisu MS nego se samo pripisu tome jer lekari ne znaju gde bi svrstali. Ne mislim ja da lekari bas toliko nemaju pojma, svako od pomenutih je imao neki problem zbog kog je zavrsio na neurologiji, ali mi se cini da suvise olako dele taj simptom MS-a kao dijagnozu za sve sto ne znaju sta je a moglo bi biti nesto,mada ne mora da znaci.

slazem se.

ms je klizav teren. i fakat deo lekara nije bas najvicniji.

Link to comment

Koje simptome današnji doktori prepoznaju kao MS?

 

Kod meni bliskih ljudi je bilo peckanje u prstima (mada sam ovo cula od vise ljudi), upala ocnog zivca, gubitak kontrole nad ekstremitetima leve strane (ne znam kako bolje da objasnim)... kao inicijelni simptom zbog kog su poslati na neurologiju. Tamo vade likvor na pregled i rade MRI pa na osnovu toga utvrdjuju jeste ili nije. Moji su svi dobili dijagnozu simptom MS-a, ne znam za ljude kojima je ustanovljen bas MS.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...