Jump to content
IGNORED

kritika savremene umetnosti


Caligula

Recommended Posts

Ja stvarno mrzim, ali mrzim, kad neko kazhe "pa ne moram ja da poznajem neshto da bih znao da je to sranje". Jesam li rekao da mrzim "mozgove" koji govore tako?
Ne znam da li pravo da se mrzi spada u osnovna ljudska prava, kao što je pravo na samoubistvo. Svejedno, slobodno ti mrzi.Samatraš li da bi trebalo znati sve o nekoj "folk divi" da se ne bi ogrešio kad na prvo slušanje kažeš šta misliš o pesmi?Ti misliš da je potrebno da znaš sve o nekom čoveku i da mu znaš tri kolena unazad, pa da imaš mišljenje o njemu.Verujem da o tebi posle tvog kratkog bivstvovanja na forumu većina ima izgrađeno mišljenje. Niko o tebi ništa ne zna.Samo su imali prilike da čitaju tvoje mudrolije kojim posipaš sve topike.
Link to comment
Ujedno, to znaci da bi neki inteligentan, talentovan covek sa odlicnom percepcijom i visokim estetskim standardima koji nije upoznat sa faktima o Dishanovom pisoaru mogao mirne savesti da isti upotrebi onako kako mu i funkcija nalaze?
Koncept: ovo je genijalno, samo treba biti dovoljno pametan da se to shvati je strava. Logično svi se dive tom delu.Niko ne želi da ispadne glup i neobrazovan, što će ispasti ako kaže da mu se ne sviđa ono što se svim genijalcima sviđa.Svi samo ćute i dive se.
Link to comment
Ujedno, to znaci da bi neki inteligentan, talentovan covek sa odlicnom percepcijom i visokim estetskim standardima koji nije upoznat sa faktima o Dishanovom pisoaru mogao mirne savesti da isti upotrebi onako kako mu i funkcija nalaze?
pa takav covek bi odmah primetio da čuveni pisoar nije povezan sa kanalizacionom mrežom :P
Link to comment
Ne znam da li pravo da se mrzi spada u osnovna ljudska prava, kao što je pravo na samoubistvo. Svejedno, slobodno ti mrzi.Samatraš li da bi trebalo znati sve o nekoj "folk divi" da se ne bi ogrešio kad na prvo slušanje kažeš šta misliš o pesmi?Ti misliš da je potrebno da znaš sve o nekom čoveku i da mu znaš tri kolena unazad, pa da imaš mišljenje o njemu.Verujem da o tebi posle tvog kratkog bivstvovanja na forumu većina ima izgrađeno mišljenje. Niko o tebi ništa ne zna.Samo su imali prilike da čitaju tvoje mudrolije kojim posipaš sve topike.
Seka Aleksic nije isto shto i Pit Mondrijan. Eto da znas. A na drugi deo posta nemam odgovor, poshto se ne tiche teme i zamisljen je kao uvreda.
Link to comment
Sto je (prilicno ocigledno) neodvojivo od statusa (obrazovanje, dovoljno dokonosti da bi se pokupile sve te savrseno beskorisne informacije koje se citiraju i asociraju, itd). Time je u dobroj meri odasiljanje svog "poznavaoc-savremenog-arta" imagea u javnost statusni simbol (makar, paradoksalno, i statusni simbol revolucionara i antiglobaliste, hehe - i to je vise nego hip). Punk's not dead. Or it shouldn't be.
naravno da je umetnost statusni simbol, kao sto je oduvek i bila.tek sto se malo demokratizovala u 20. veku, kad kvarnjaci smislishe novi catch :D
Link to comment
naravno da je umetnost statusni simbol, kao sto je oduvek i bila.tek sto se malo demokratizovala u 20. veku, kad kvarnjaci smislishe novi catch :D
Pa, presha je, if you know what I mean. Esencijalno je odrzati oreol izuzetnosti. Sto Vasa negde rece, baba sa pijace sto prodaje kajmak se kod mene kotira vise.
Link to comment
Pa, presha je, if you know what I mean. Esencijalno je odrzati oreol izuzetnosti. Sto Vasa negde rece, baba sa pijace sto prodaje kajmak se kod mene kotira vise.
khm.. sto se mene tice, ne bih istom skalom merila ni razlicite pravce u modernoj umetnosti, a kamoli meshala jos i babe u pricu.frogs and grandmothers, remember? :wink: cowboy savremenoj umetnosti zamera pomeranje fokusa sa likovnih sredstava izrazavanja na neka druga. mogu s njim da se slozim da su mnoga dela stvorena u 20. veku mogla komotno imati steaming pile of bullcrap u podnaslovu, ali zarnije isti slucaj sa bilo kojim periodom u istoriji umetnosti, uvek je bilo i bice only a few koji zavredjuju da udju u nekog buduceg jansona.a najvaznije od svega shvatiti da michelangelo i duchamp nisu iz istih razloga nasli tu svoje mesto.niko i ne tvrdi da pisoar i sikstinska kapela imaju istu likovnu vrednost.
Link to comment
Fenomenalno. :Hail: Eto dokaza da onaj film (slatko od snova) nije slucajno bio camp...
heh, sudeci po kasnijim ostvarenjima (mislim na one jezive nastavke "andjela") kojim je dragojevic sebe potpuno pokopao kao autora, vise i nisam tako sigurna da mu je bas namera bila da taj film ("slatko..") bude camp...ali tako valjda jedino i moze da izgleda komercijalna kinematografija u srbiji :ph34r:
Link to comment
Shalu na stranu, izvanredan text.Kudos za Leiu!!!
hm tekst je ok ali imalo bi se tu jos stosta raspravljati, kao prvo ne mislim da je bas dragana mirkovic umetnik koji bi trebaoda predstavlja doprinos srbije globalnoj pop kulturi. jeste turbofolk nesto nama svojstveno i na svoj degutantni nacin originalno, al isto mozes reci i za ratka i radovana...al dobro, kao i obicno, cega se pametan stidi...
Link to comment
hm tekst je ok ali imalo bi se tu jos stosta raspravljati, kao prvo ne mislim da je bas dragana mirkovic umetnik koji bi trebaoda predstavlja doprinos srbije globalnoj pop kulturi. jeste turbofolk nesto nama svojstveno i na svoj degutantni nacin originalno, al isto mozes reci i za ratka i radovana...al dobro, kao i obicno, cega se pametan stidi...
Iskreno, Luche je 1 Einstein za Britney ili Kristinu, a i muzika joj je umetnichkija.Znachi, bijemo ih po svakom kriterijumu.Uopshte, zar tebe ne nervira klinac koji kazhe za 1 Draghanu da je "seljancura" a posle toga ukljuci black eyed peas? Dragana je umetnicki, ljudski, civilizacijski, na svaki nachin ispred americkog popa.
Link to comment
heh, sudeci po kasnijim ostvarenjima (mislim na one jezive nastavke "andjela") kojim je dragojevic sebe potpuno pokopao kao autora, vise i nisam tako sigurna da mu je bas namera bila da taj film ("slatko..") bude camp...ali tako valjda jedino i moze da izgleda komercijalna kinematografija u srbiji :ph34r:
Sad koliko je komercijalna...Koliko ja znam, Dragojevic je svoje filmove pravio uz bogate donacije iz budzeta. Ma koliko to jadno bilo, Kusturica je tata za sve nase reditelje. Edited by Schmeling
Link to comment
Sad koliko je komercijalna...
pa u tome i jeste problem kod dragojevica, hteo bi i da zaradi pare i da bude autor. i to u srbiji.a onda kad omane, sta ce drugo nego da onu blamcinu proglasi za kemp & underground :D
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...