Jump to content
IGNORED

Foto kutak - Vican Vicanovic in memoriam


Topola

Recommended Posts

Vidiš, znao sam da će neko reagovati na komentar, pa sam zato stavio i Pavla. Koji ima normalnu fotografiju. Pa i na zvaničnim slikama i svoju decu oblači normalno. Molio bih za punu fotografiju Elizabete iz tog perioda. Nosi li pet kila ordenja na sebi? Ovako je izgledao pre uvlačenja u zvanični dvorski pr. NJ.V.PREST.%2BPETAR%2BII%2BKARA%25C4%2590OR%25C4%2590EVI%25C4%2586.jpgSrećom, kada je bio dovoljno odrastao da sam odlučuje o tome kako će se odevati, njegov ukus je bio dobar.

Link to comment
  • 3 weeks later...
Iz godišnjaka Jugoslovenskog Vazduhoplovstva za 1936. godinu.118drmo.jpgJadno dete, šta mu rade.
Jel po protokolu bilo da se deca kite ordenjem od 100 kila a da odrasli nista ne nose? Mislim nekako mi logicnije da je ovaj stariji nekako zavredio to ordenje vise od ovog mini me-a. A i ko god da je ubedio mog imenjaka da treba da se slika iz profila, taj mu nije mislio dobro. Edited by pavllle
Link to comment

Žao mi što nemam skenirano svoju fotografiju u odelcu sa francuskom kapom i žilet razdeljkom -dete debil koje su oblačili baba i deda (polušvaba). Šta se čudite vremenima i običajima, bljak

Link to comment

Pronašao sam je na netu, nažalost nije potpisana. Rekao bih da je CPB ili Pravda (Politika nije jer ova sjajna fotka nije objavljena u štampanom izdanju).Na slici su (s leva na desno): kneginja Olga, Dragiša Cvetković (predsednik Vlade), knez Pavle (namesnik), Karl Maria Hetlage (izaslanik Alberta Špera), general Milan Nedić (Ministar vojske i mornarice), Viktor fon Heren (nemački ambasador u Jugoslaviji) i Hans Štefan (činovnik nemačkog građevinskog inspektorata).Beograd, nemački paviljon na Sajmištu, 5. oktobar 1940.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...