Jump to content
IGNORED

Beograd nekada


Singer

Recommended Posts

Prvomajska parada. Verujem da nema novijih traktora ni danas od ovih

 

prvomajskaparada_zps3486c547.jpg

 

Išlo se na dočeke i verovalo u bolje dane kojih je tada zaista bilo. Mnogi su ovako dolazili, ali ne da zavrću ruku

TitoiNaser_zps54723911.jpg

 

Parking kod Konja, kakve crne zone i pauci

kodkonja_zps162c1841.jpg

 

Knez Mihajlova

KnezMihajlova_zpsfde52d42.jpg

 

I ovo je beogradski poznati proizvod, pa da stavim jer se sećam

Trouglastijogurt_zps02660e86.jpg

Link to comment
  • 4 weeks later...

Još jedna slika prvog bloka na Novom Beogradu. Na slici se vidi skoro završena zgrada, lokalcima poznata kao A1, koja će kasnije biti i mesto jednog od prvih video klubova u gradu sa istim imenom. Levo od zgrade A1 mogu se videti današnji soliteri na ulazu u Pariske komune i Omladinskih brigada na kružnom toku.

 

a1rules_zpsf15f44bf.jpg

Link to comment

Autobus Lejland. Kakve je taj neverovatne zvuke puštao. Jel' ga se još neko seća?

 

Linije 26, 33/53 i 12/42 za ortopediju na Banjici koliko mene sećanje služi. Vredeo svake žute banke kojom je plaćen. Mislim da ga je Leyland izvorno pravio za indijsko tržište. 

Link to comment

Ovaj bioskop Jadran ce mi ostati u secanju po jednom nemilom dogadjaju...Naime,jednom sam se potukao sa drugom na sred trga, dva balavandera izigravaju muskarcine...Naidje pandur,uhvati nas obadvojicu za usi, I pre nego sto sam stigao da pomislim gde li nas vuce, on nas uvede u bioskop Jadran. Od ulaznih vrata, stepenice su isle levo I dole, a na pola tih stepenica su bila neka metalna vrata. Uveo nas je unutra,a tamo pandurska prostorija, sa sve onim metalnim ormaricima I stolom sa dve stolice...Pola sata je lupao pendrekom po tom stolu I drao se,bio sam spreman da se zakunem u sve najmilije da nikada vise nikoga necu ni popreko pogledati,a kamo li da se potucem...

A kad vec pricate o tim starim prevoznim sredstvima, da li se neko seca trolebusa na liniji 22 (tada je bila jedina trolebuska linija u gradu), one zelene trole, koje su imale motor napred kod vozaca, koji je zauzimao dve trecine sirine vozila? Na poklopcu tog motora sam obozavao da sedim, sve dok me vozac ne bi oterao odatle...U tim trolama nije moglo da se razgovara,jer su prozori toliko zvecali I jecali,da nista mogli da cujete sagovornika... 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Autobus Lejland. Kakve je taj neverovatne zvuke puštao. Jel' ga se još neko seća?

Brrrrm...............................Brrrrm..................................Brrrrrm.............................Brrrrm

 

Kad stoji, narocito se dobro cuo uvece, kad stoje na Studentskom trgu i cekaju polazak.

25, 26, a mislim da su nekadasnje 33 ka Banovom brdu takodje bile pokrivene Lejlandima.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...