Jump to content
IGNORED

Пут у средиште земље


Прслин

Recommended Posts

Једном ми је непозната матора сељанка у Шаторњи притрчала до кола да ме пита коју то дивну музику слушам, никада није чула ништа слично. Ја слушао "Одбрану и последње дане". :D Дрворед им је невиђен: калемари га се дочепали и средили га као да су воћке, сада свако има по 200 грана обликовано у савршену купу. Винча, непосредно пре Шаторње, најјаче је воћарско место у том крају. Има изрека "У Винчу се жениш, из Винче се удајеш" пошто људи из тог села много раде на тим феноменалним имањима па њихова деца 'оће да бегају ако могу. Ћеркама, пак, у мираз дају лепа имања.Смедеревска паланка је :Hail: . Иначе, све то око Смедерева је тешко лудило. Тамо сам једном седео у кафани која има само сепарее распоређене у круг око округлог шанка како би се укинуле разлике и тиме свађање око места. Сепареа је било шест, а певачица три (певају истовремено, исте песме, на бежични микрофон) па су евентуални сукоби око тога за којим ће столом да стоји певаљка решени тако што су певачице - уиграно - сваких 10 секунди искорачивале улево до суседног стола тако да нико не буде оштећен. Оркестар који их прати је био смештен у стакленику који се настављао на кафану и сви су били окренути леђима ка кафани, гледали су споља, у ноћ, како би се избегао контакт очима са гостима или сведочење о томе шта се дешава када се гости запију. :isuse: Што се хорор архитектуре тиче, јесте источна Србија престоница али има много конзулата по Свилајнцу, Лазаревцу и Рачи. ;) Заборавих фотку Опленца у првом посту, па да исправим:zmh53a.jpg

Link to comment
  • Replies 318
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Прслин

    66

  • đorđe geprat

    20

  • Tale

    16

  • Dr Arslanagić

    16

Top Posters In This Topic

Posted Images

Molim da na karti pronadjete selo Strizilo koje se nalazi izmedju Jagodine i Kragujevca i da samo jednom prodjete kroz njega pa da posle prenesete utiske ovde.
Evo jedne karakteristične kuće iz Strižila. :D240420111683.jpg
Link to comment

Čitam Smederevo i nije mi jasno otkud i to Šumadija kad ono stvarno.280px-Sumadija_region.pngMalo motiva sa drugog kraja srpske Toskane.post-5688-13434019605752.jpgpost-5688-13434019728789.jpgRajski konaci - selo Leušići.

Link to comment

Staro seosko groblje u Boraču:010520111692.jpgPogled sa Boračkog krša na Gružansko jezero:010520111704.jpgPlanina Vujan, između Čačka i Gornjeg Milanovca:010520111724.jpgManastir Vujan - na planini Vujan, naravno:010520111745.jpgPogled na Gružansko jezero sa planine Ješevac kod Gornjeg Milanovca:Picture-067.jpgPogled na Kragujevac sa obronaka Gledićkih planina:030720112290.jpgFlora i fauna Adžinih livada:030720112320.jpgLepo sređeno seosko domaćinstvo u Bajčetini :s_d::170420111596.jpg

Link to comment

mnogo lepo a ostaje pusto...poslednjih dana sam baš putovao po Pomoravlju i Šumadiji... svaka treća kuća je napuštena ili na prodaju.ja definitivno razmišljam da se, kada se steknu uslovi, relociram negde u potezu 50-100 km od Beograda i da podignem vinograd i voćnjak i da pravim prvoklasno vino i rakiju.4989052969_d0ea12dc94_b.jpg

Edited by Arbeitmann
Link to comment
mnogo lepo a ostaje pusto...poslednjih dana sam baš putovao po Pomoravlju i Šumadiji... svaka treća kuća je napuštena ili na prodaju.ja definitivno razmišljam da se, kada se steknu uslovi, relociram negde u potezu 50-100 km od Beograda i da podignem vinograd i voćnjak i da pravim prvoklasno vino i rakiju.
Šta je potrebno od uslova?
Link to comment

:D da steknem inicijalni kapital, da se kompletno digitalizuje arhivska građa u Srbiji kako bih mogao da radim od kuće, i najbitnije od svega, da nagovorim gospoju da mi se pridruži.

Link to comment
:D da steknem inicijalni kapital, da se kompletno digitalizuje arhivska građa u Srbiji kako bih mogao da radim od kuće, i najbitnije od svega, da nagovorim gospoju da mi se pridruži.
ispričaću ti moj slučaj:u maju 2006. nađem oglas u "halooglasima" da se prodaje kuća kod belanovice na 28 ari placa. zovem čoveka, objasni mi gde je to i uputi na meštanku da mi pokaže. pitam ga za cenu, kaže 3000. odemo žena i ja tamo, pogledamo se i, kupili smo brzinom kupovine neke sitnce na buvljaku. 28 ari ograđenog placa sa više od 40 voćki, bunarom i septičkom jamom povezanim sa kućom i 25 m2 ruševne kuće sa strujom. mic po mic, malo love malo rada i, sada uživa. povezao sam se sa seljacima, obilaze plac s vremena na vreme, pazarim od njih mleko, jaja, sir, kajmak (mogao bih i meso da hoću), odneseš im ratluk ili kafu, odmah ti spakuju nešto. nema stresa, nema interneta (može da se uzme ADSL box paket telekoma), slušam ptice, skupljam mačke i kučke, slikam zverke i stavljam na lav topik.pazari dok je jeftino. nek stoji. daj seljaku da posadi voćke, kad porastu uđi u dil za rakiju/vino. korisnije od investiranja u pleh od 10 - 15 hiljada koji stoji na ulici na izvolte.to je to.da, za ovo sa ženom, ne znam. moja je još zaluđenija od mene. znam neke koje ni za živu glavu ne silaze s asfalta. Edited by djordje geprat
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...