Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Pa Djilas tu i nija bas nesto kriv. On je preuzeo funkciju prije dvije godine i za to vrijeme nije mogao sagraditi novi most ili napraviti novi metro (jedine te stvari bi ti mogle rijesiti taj tvoj problem putovanja sa jedne na drugu stranu).Evo sada pokusavaju da uspostave "normalan rad" Beovoza (obecane je da ce voziti na svakih 15mn od pancevackog mosta do zemuna valjda. Siguran sam da ce i taj prevoz dosta ljudi ignorisati. Samo da napomenem da Beovoz nije bio u gradskoj nadleznosti i da su se tek prosle godine dogovorili da Bg da pare za popravku vozova i uredjene Prokopa (ne citave stanice nego samo kolosijeka za Beovoz).
Taj voze je potpuna propast BGD urbanizma samo ce veci biti unutrasnji prsten. Pogledaj samo gde se nalaze stanice, treba ti taksi do zemunske zeleznicke ili probaj ako si zensko da cekas ili sidjes na bezaniskoj kosi nocu. Uzas.
Link to comment
http://www.imamoplan.com/files/gimgs/14_antigona2-small.gifOvo je karta Beovoza i njegove povezanosti sa tramvajskim linijama. Beovoz ti daje mogucnost da brze stignes sa jednog djela grada na drugi (to jest da predjes tu famoznu rijeku) u slucaju kada ti je gajba i posao na suprotnim stranama.Uostalom Djilas nije napravio taj sistem nego ga je naslijedio i za njegovim mandatom pocelo se nesto raditi na tom sistemu. Naravno da se stanice trebaju renovirati ali opet ponavljam trebalo poceti sa necim.
Link to comment
Evo sada pokusavaju da uspostave "normalan rad" Beovoza (obecane je da ce voziti na svakih 15mn od pancevackog mosta do zemuna valjda. Siguran sam da ce i taj prevoz dosta ljudi ignorisati. Samo da napomenem da Beovoz nije bio u gradskoj nadleznosti i da su se tek prosle godine dogovorili da Bg da pare za popravku vozova i uredjene Prokopa (ne citave stanice nego samo kolosijeka za Beovoz).
Pojasni ovo boldovano, ako ti nije tesko.
Link to comment
Pojasni ovo boldovano, ako ti nije tesko.
Ignorisaće tu liniju na isti način kao što su ignirorisali eksperimentalnu rečnu liniju Savski most - Ada - Novi Beograd, koja je na kraju ugašena. Ljudi više vole da se guraju u osamdesetosmicama i šesnesticama sat-dva vremena, nego da se za iste pare (i za kraće vreme) voze brodićem na reci.
Link to comment
Pojasni ovo boldovano, ako ti nije tesko.
Nece biti u potpunosti ignorisan ali nece ni priblizno iskoristiti svoj potencijal.Nije dovoljno samo postovati interval od 15 minuta.Pre svega stanice moraju biti uredjene kako treba, moraju biti lako pristupacne, moraju se uvesti nove autobuske linije ili preusmeriti neke postojece kako bi se te stanice "hranile" i jos dosta nekih detalja o kojim oni ne vode racuna.Mozda planiraju da usput to rese(u sta sumnjam), ali jednom izgubljeno poverenje u neku ideju tesko se vraca i narodu ce u glavi to ostati kao jos jedan propali projekat(kao i mnogi drugi koji su do pola osmisljeni ili realizovani, a pusteni u rad).
Link to comment
Ignorisaće tu liniju na isti način kao što su ignirorisali eksperimentalnu rečnu liniju Savski most - Ada - Novi Beograd, koja je na kraju ugašena. Ljudi više vole da se guraju u osamdesetosmicama i šesnesticama sat-dva vremena, nego da se za iste pare (i za kraće vreme) voze brodićem na reci.
Nece biti u potpunosti ignorisan ali nece ni priblizno iskoristiti svoj potencijal.Nije dovoljno samo postovati interval od 15 minuta.Pre svega stanice moraju biti uredjene kako treba, moraju biti lako pristupacne, moraju se uvesti nove autobuske linije ili preusmeriti neke postojece kako bi se te stanice "hranile" i jos dosta nekih detalja o kojim oni ne vode racuna.Mozda planiraju da usput to rese(u sta sumnjam), ali jednom izgubljeno poverenje u neku ideju tesko se vraca i narodu ce u glavi to ostati kao jos jedan propali projekat(kao i mnogi drugi koji su do pola osmisljeni ili realizovani, a pusteni u rad).
dva poprilično različita odgovora. Drugi mi se neuporedivo više dopada. Ne vole ljudi da se guraju u autobusima. To je budalaština koliko i ona teza da Srbin voli da čeka u redu.Linija brodića od blokova do Ade i Brankovog mosta verovatno je propala zato što nije ništa urađeno, osim te linije, da takvo rešenje građanima ponudi rešenje bolje od redovnih autobuskih linija. Navešću ti primer mog drugara koji živi na Ceraku a radi na Bežaniji. Čovek je nakon nekoliko dana eksperimentisanja zaključio da mu se više isplati da se automobilom preveze od gajbe do posla, nego da ide autobusom do Ade, tamo čeka brodić, a zatim nekako dođe do firme na Bežaniji koja je otprilike 10 minuta hoda od autobuske stanice. Prosto, izračunao je, a nije da tom rešenju nije dao šansu, da mu se vožnja brodićem i autobusima ne isplati.Vrlo je moguće da se nekim drugim ljudima to isplatilo, ali verovatno ih nije bilo dovoljno. Nekima je verovatno tih par stotina dinara koje je bilo potrebno doplatiti bilo previše, za poboljšanje koje je ponuđeno. Ja se tom linijom nikada nisam vozio tako da ne mogu da kažem koje su joj prednosti i mane, ali apsolutno odbijam objašnjenje koje kaže da eto, Srbin ne želi da magarca pređe na konja, da voli da se gužva u autobusima, i da voli da mu bude što gore. Edited by pacey defender
Link to comment
Ignorisaće tu liniju na isti način kao što su ignirorisali eksperimentalnu rečnu liniju Savski most - Ada - Novi Beograd, koja je na kraju ugašena. Ljudi više vole da se guraju u osamdesetosmicama i šesnesticama sat-dva vremena, nego da se za iste pare (i za kraće vreme) voze brodićem na reci.
Da je ideja bila dobra, zazivela bi. I sta ljudi da rade kada izadju u bloku ili u Karadjordjevoj ? Da idu peske jos pola sata do nekog sledeceg autobusa...
Link to comment

Jedno vreme sam koristio Beovoz dok sam studirao, isao je na sat vremena i postovao red voznje. Stizao je na Vukov spomenik par minuta pre pocetka predavanja sto mi je odgovaralo. Kad su pomerili red voznje vise ni jednom nisam usao. Da bi ljudi koristili taj prevoz on mora da ide bar jednom u 10 minuta ili nema svrhe. Slicna situacija je i sa recnim prevozom. Cesto idem na Adu i u 90% slucajeva idem camcem. Plavi i Zuti se razbijaju od posla preko leta. Uvek su puni i idu jedan za drugim bez cekanja. GSPov katamaran je polazio sa istog mesta i niko normalan nije isao njim jer je isao na pola sata ili redje. Ko je lud da ga ceka kad sa sledeceg pristana moze da krene odmah.

Link to comment

Meni je licno jako zao sto nisam nikad probao taj recni prevoz sad kad sam bio u Beogradu, ali su ga do tada vec ukinuli. Bio je jedna od omiljenih aktivnosti mojih roditelja, i po njihovim pricama sam zakljucio da je to vise bio neki polu-turisticki servis za penzose koji bi otisli do NBG ili Ade da odsede na nekom od splavova i uz kaficu i pogled na Savu ubiju lepo prolecno/letnje/jesenje pre/popodne. Pri tom im je naravno vozni red i frekvencija odlazaka i dolazaka bila sekundarna stvar jer su vremena imali na pretek.

Link to comment

Beovoz već poseduje na određenim lokacijama autobuse-hranitelje, ali na ključnim ih nema ili su nelogične. Puno ljudi iz Pančeva putuje Beovozom, koji ide na sat vremena ujutru je sve kul, međutim kad dođu u grad onda pešače ko mamlazi do autobuskih stanica ili presedaju. Ja mislim da će ovaj novi red Beovoza za njih biti mnogo korisniji nego za one iz Novog Beograda, koji je iovako dobro povezan drumskim i autobuskim saobraćajem. Prokop je planiran i za autobuske linije, kad bi se to kolko-tolko sredilo bilo bi dobro. Ali pare koje su potrebne da bi se završio su ogromne za Grad i propale Železnice, mogu se jedino dobiti prodavanjem onog zemljišta pored železničke stanice.

Link to comment
Meni je licno jako zao sto nisam nikad probao taj recni prevoz sad kad sam bio u Beogradu, ali su ga do tada vec ukinuli. Bio je jedna od omiljenih aktivnosti mojih roditelja, i po njihovim pricama sam zakljucio da je to vise bio neki polu-turisticki servis za penzose koji bi otisli do NBG ili Ade da odsede na nekom od splavova i uz kaficu i pogled na Savu ubiju lepo prolecno/letnje/jesenje pre/popodne. Pri tom im je naravno vozni red i frekvencija odlazaka i dolazaka bila sekundarna stvar jer su vremena imali na pretek.
Imaš neke turističke brodiće još uvek valjda... Neka krstarenja Dunavom...
Link to comment
Imaš neke turističke brodiće još uvek valjda... Neka krstarenja Dunavom...
Ima, ali možeš da naletiš na dr Popca.http://www.sirona-cruises.com/cms/sr/13-plovili-su-sironom
Link to comment

na sironi je letos karta koštala 6 evra za odrasle, osim utorkom kada je bio popust 50%. deca do 5 god prolaze besplatno, za predškolski i mlađe-školski uzrast se plaća pola karte. madam vodič zbori na engleskom i srpskom, ko želi da je sluša.osoblje je fino, ponudili su se da nam čuvaju bicikl u kancelariji, pošto nismo znali da ga ne možemo povesti na krstarenje do Zemuna i nazad :D.

Link to comment

Lično, zameram (ali ne Đilasu, to je bilo pre njega) ukidanje privatnih autobuskih linija koje su "pojačavale" tramvajske i trolejbuske, što se najbolje ogledalo u situacijama kada je nestajalo strtuje, kidana mreža itd, pa ništa na toj liniji ne može da ide.Trebalo je samo malo upristojiti šoferske lopuže koje su namerno vozile sporo da se na stanicama skupi što više ljudi.Takođe i ukidanje nekih lepih linija kao što je bila "011". Sada za udaljenost 5 km do posla moram menjati dva prevoza (presedanje + duplo čekanje = bar 20-30 minuta duže).Mada, generalno, gradski prevoz je miljama bolji nego što je bio nekad.Što ne znači da ne bi mogao biti još bolji, uvođenjem još linija.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...