Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

eto ajvi, morgana je sve objasnila... ja ga takodje koristim retko, uglavnom zimi kad mi se slepi kosa od kapa ili kad je neka situacija koju nisam planirala, pa da lici kao da imam friz... koristim to jedno pakovanje od pre dve godine, tada sam pazarila u inostranstvu, tako da nije prevelik izdatak. sad mi je bas ponestalo, a ide zima, pa reko' da nabavim na vreme :-)

Link to comment

ma kontam..znaci nije neki poseban sa npr cesticama zlata u sebi sto toliko kosta..ok.

 

 

edit-pajlots..moze da se koristi da se dobije dan kad si u frci sa pranjem kose

a moze da se koristi i kao sredstvo za dobijanja(dodavanje) volumena kose ..

Edited by ivy
Link to comment

Meni rece jednom drugarica da kada joj je malo prljava kosa a ne bi da je pere (ima uzasno dugacku kosu koja je po meni samo teret ali sta ja znam), stavi bebi-puder na nju i dobro isceslja.

Link to comment

Tu foru sa bebi puderom koristi i moja drugarica, može i soda bikarbona da se upotrebi. Kaže da funkcioniše, ja nisam probala. Oni sa tamnijom kosom valjda dodaju i kakao...

Link to comment

da, to sa talkom je stara fora. meni to može samo par sati da pije vodu, najbolje je kada lepo opereš kosu :)

za izuzetne slučajeve koristim Klorane, i sasvim je ok.

Edited by apophenia
Link to comment
  • 2 months later...

Imate li preporuku za neku dobru kremu za lice za ovaj zimski period?

Moze i neka domaca radinost iz Srbije, mada ce to morati da ceka januar, a takodje idem za Svedsku za koji dan pa ako ima neka specijalna preporuka za nesto odande, moze i to :) (Tj. deluje mi logicno da gore na severu imaju vise potrebe za "zimskim kremama" pa otud ideja :D )

Koristim u principu ulje za lice (Alverde Wildrose) i sasvim je fino, medjutim ulje je uvek malo neprakticno jer je efektnije ako se stavi na mokru kozu, a mene mrzi da se cimam sa tim na bazenu, pa nosim kremu, koja ocito nije dovoljna za hladno vreme i jos dodatno mnogo bazena na to.

//Samo ne nesto sto kosta 30 evra 25ml, ako moze :D

Link to comment
38 minutes ago, mustang said:

nivea one and only. ona gusta sto joj ni ledenica ne moze nista

Mislis na onu klasicnu (staaaaru) kremu? Nekako mi je upravo ta gustina bila malo neprivlacna, ali ne pamtim kada sam poslednji put probala pa se mozda i tekstura promenila.

U cemu je stvar inace sa parafinom? (Pade mi na pamet sad, gledajuci sastav ove kreme) Da li je zbilja toliko los koliko se prica ili industrija (")prirodne(") kozmetike pokusava da nadvlada?

Link to comment

Prošle zime kad mi je ispucala koža na licu, delom i od alergije, dermatolog me posavetuje da ne mažem ništa osim pantenola, pošto sam se požalila kako mi pantenol na licu ne prija dr mi 'prepiše' nešto blaže, Emulient krema, domaći proizvođač mislim Kristal Derma ili tako nekako, ispostavi se da mi je super 

Ima je svuda, u Lili, po apotekama, košta cc 800 kinti, a dosta dugo traje 

Moja koža je od onih osetljivih, bacila sam para i para na razne pomade i svaka mi je prijala 10 dana max, a onda počinje iritacija, kod ove ne, a mažem svaki dan već više od godinu dana 

 

Edit: obična Emulient bez uree, probala sam i varijantu sa ureom ali ta je bezveze, lepljiva je, tako da sam je potrošila mažući stopala:mellow:

Edited by Sara
Link to comment
39 minutes ago, I*m with the pilots said:

Mislis na onu klasicnu (staaaaru) kremu? Nekako mi je upravo ta gustina bila malo neprivlacna, ali ne pamtim kada sam poslednji put probala pa se mozda i tekstura promenila.

U cemu je stvar inace sa parafinom? (Pade mi na pamet sad, gledajuci sastav ove kreme) Da li je zbilja toliko los koliko se prica ili industrija (")prirodne(") kozmetike pokusava da nadvlada?

ta :)

dobila sam na poklon i ponekad je namazen kada sam na okeanu ili negde gde je vetrovito. inace ne koristim nista za lice osim sapuna najjeftinijeg. oseti se razlika na kozi. barem kod mene. 

Link to comment

За зиму, сјеверац и осетљиву кожу ми смо све ове године користили за дјецу и за нас Себамед. Не садржи воду што је најбитније код минуса.

Sebamed-cold-cream-e1355615297912.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...